Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találjunk már erre megoldást?!

Találjunk már erre megoldást?!

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél olvasom, h nem megy a házimunka, mert ott a gyerek...

Megírom őszintén, nekem már az elsőnél azt súlykolta majdnem mki (férjem anya az élen), h nem gondolom talán, h a gyereknevelésből áll az egész nap????

Úgy "betörtem" mostmár, h 2 gyerek mellett elvégzek majdnem mindent. Jó nincs kertünk, iylesmi, de lakáson belül értem. Hogy fogalmazzam?

Én értem ezt a problémát, de meg kell lépni. Vannak dolgok, amiket el se tudsz képzelni, h menne. Pedig megy. Én főztem már 2 gyerekkel, eggyel, a nagyobb olyan "önálló", h elvan-de így is neveltem, sose engedtem h rajtam lógjon. Mármint egészségtelenül.

Ha őszinte lehetek, talán meg is köszönhetem, h mindenki magamra hagyott szinte a házimunkával...gyerekneveléssel...stb.

Csak sajnálom ezt a sok anyukát, h "6 hónapos, 8 hónapos, 9 hónapos...stb" és nem tudok mellette semmit csinálni. "DE, muszáj, mert sajnos senki más nem fogja megcsinálni. És erősek vagytok, menni fog az. Csak el kell kezdeni. Én odaültetem a kicsit mellém a konyhába is, persze a belső lángon főzök, és a kezébe van vmi, de pl. a járóka is nagyon jó, belerakni neki mindenfélét...Valami csak leköti, muszáj h lekösse....


2012. okt. 5. 12:20
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

remélem, értitek, h csak jóindulatból írtam....

Meg amit még jótanácsnak írok, h amikor felkelnek a kicsik (meg a nagyok is) kb. 5 percig még félig olyan almoskásak, na akkor szoktam sokszor előkapni a porszívót, végignézegeti a kisebb, mint csinálok, csak utána visít....:)

És tudom, pénz kérdése is, de ha tehetitek spóroljatok egy mosgatógéprevalót, mert a mosogatás terhét is leveszi a vállatokról.

2012. okt. 5. 12:26
 2/39 anonim ***** válasza:
54%
sztem meg nem megszakadni kell hanem igénybe venni segítségeket: étel házhoz szállítás,mosó és szárítógép,mosogatógép, és akkor még pihenésre is jut idő. én pl a gyerek alvóidejében sosem házimunkázok. hanem pihenek,magammal foglalkozom. a szobájukon ajtórács van, a picinek a nappaliban járóka stb
2012. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Oké, de nem mki teheti meg (köztük mi sem) h ebédszállítást kérjünk, és olyan mosógépünk legyen, ami még szárít is. (mellesleg butaságnak is tartom, de ez már az én bajom csak)
2012. okt. 5. 12:30
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

ÉN is sok ilyet hallok ismerőstől barátnőtől de hiába az Ő gyereke nem olyan mint az enyémek. Mellesleg én is szenvedtem egy ideig meg a gyerkőcök is de mindenki rájött kinek mi a dolga a háznál.

sok esetben anyuka szenved ugye és hiába találja ki hogy jaj de jó lenne egy mosogatógép v. bármi ha apuka leszólja az ötletet és ezzel el is van intézve sok esetben.

Nem saját példámat írtam le de nekünk is volt mosogatógép de ahol most lakunk oda nem lehet beszerelni mert szét kéne vágni hozzá az egész konyhát szinte . egy db. hatalmas konyhapult van betéve. plusz a vízrendszert is át kéne szerelni . inkább eladtuk.


a fiam a hintában jól elvan amig felseprek felmosok szv. tényleg nem megoldhatatlan de dolgozni kell érte hogy zökkenőmentes legyen mert valakinek meg kell csinálni a házimunkát.

2012. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
44%

Szia.

Én őszintén bevallom a lányom 3 hónapos koráig nem főztem csak este ha párom haza ért annyira féltem elmozdúlni a kicsi mellől,(nehogy megfulladjon,nem vesz levegőz...ilyesmik)de takarítás minden nap meg volt :D a tisztaság mániámnak köszönhetően,jó a főzés is abból a szempontból,hogy annyit készítettem biztaos legyen másnapra .Az első gyereknél akinek nincs segítsége nagyon nehéz mint ahogy nekem is az volt mert bizonytalan voltam mindenben szó szerint mindentől féltem,majd mikor betöltötte a három hónapot rájöttem ennek véget kell vetni hisz más 5 gyerek mellett megcsinál mindent és ez a gondolat után simán ment minden reggeltől és azóta is.

Még annyit,hogy igen nem szabad elkapatni a kicsiket van nálunk is egy rend,reggel házimunka Pl:főzés,takarítás...,ezt már hamar meg kell szoktatni a kicsikkel és délután játszhatunk vele/velük.

2012. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%

házhozszállítás semmivel sem kerül többe mint ha minden alapanyagot beszerezve főzöl plusz ott az áram,gáz. 1 gyerekkel elég volt 1 adag,férjem bent evett a munkahelyén. most 3 van,2 ovis oviban eszik férjem bent,és hoz nekem is onnan. szárítógép azért jó mert megspórolja az embernek a teregetést.


és apuka is ottvan h csináljon valamit nem? nálunk a férjem porszívózik,fürdőt takarít és kiviszi a szemetet

2012. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ezen kár idegesítened magad.

Aki azt írja a gyerek/gyerekek mellett nem jut ideje a háztarásra,az nem teljesen igaz.Mégis ki csinálná meg helyette?

Jó van ahol ott vannak a nagyszülők,de sajnos nem életünk végéig.

A gyerekre meg ugyebár muszály főzni,mosni stb...

Van akinél ezek a dolgok mennek maguktól természetesen,és van olyan is akinek egy kicsit bele kell rázkodni.

Főleg első gyereknél próbléma ez még az elején,de nem hiszem el,hogy ez általános gond lenne.

2012. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
ja igen! főzés. Nem kell mindennap friss, úgy kell, h legalább 2 (akár 3 napra , pl. sült oldalas, fasírt) is elég legyen, akkor azzal is kevesebb következő nap a teendő. És tényleg egy idő után belerázódik az ember. Nehéz az eleje bitangul, de egyre könnyebb idővel, h megvan a "napi rutin".
2012. okt. 5. 12:38
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én elvégzem a házimunkát, de úgy hogy folyamatosan ott van mellettem. Engem most ez zavar a legjobban. Az én kisfiam már nagyobb, 17 hónapos lesz, de 10 másodpercig nem marad bent egyedül a szobájában. Egyszerűen nem tudom hogy mit csináljak vele. Hiába mondom hogy játszon, építsen én kimegyek a konyhába, egyből jön utánam. Ott eljátszik a hűtön vagy leül mellém könyvet nézegetni, de egy pillanatig nem marad egyedül. (Kivéve Mickey egér játszótere, de csak egy részt nézhet, az meg 20 perc) Van valakinek okos ötlete, hogy hogy kössem le, hogy egyedül is ellegyen??? Nagyon köszönöm ha valakinek bármilyen ötlete van.
2012. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

6-os! De többe kerül.

Pont azért, amit írok. Ha otthon főzöl, nagyobb adagot is csinálhatsz, már mindegy h 5 krumplival többet vagy kevesebbet pucolsz...Illetve az én férjemnek bent nincs lehetősége melegétkezésre, ő ha hazajön itthon eszik csak főtt kajcsit.

De nem vitatkozni karaok, ha vki megteheti lehet tényleg az ételházhozszállítás (is) segít neki.

A férjek meg...Nekem (is) szerencsém van, ő segít, de sok férj nem. Legalábbis ismerek ilyent.


7-es hsz!

azt hiszem igazad van...csak tényleg úgy elkényelmesedünk a 21. századabn (én is!) h már azt hisszük semmit se tudunk csinálni "ha valaki mindig nyöszörög"

Régen mosógép se volt, vagy csak tárcsás, ott hajolgatni felette stb. Akkor ki vigyázott addig a kicsikre?:)

2012. okt. 5. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!