Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, szerintetek mit...

Anyukák, szerintetek mit rontottam el?

Figyelt kérdés

20 hónapos a fiam, de nagyon eleven. Mindenben benne van, és kitartóan hisztizik bármiért csakhogy elérje. Már lassan ott tartunk, hogy én szégyenlem magam. Többször kikapott már emiatt, de semmit sem tanul belőle. Újból és újból csinálja. Mit tehetek?

Ha el kezdem neki magyarázni, hogy miért nem lehet, el kezd sírni és szó szerint arcon csap. Volt már, hogy rácsaptam emiatt a kezére, de a válasza szintén egy arcon csapás volt. Az apjára nagyon hallgat, pedig én is szigorú vagyok vele. Csak velem játssza ezt el!


Egy kétségbe esett anyuka


2012. okt. 5. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
arcon csap-rácsapsz kezére-és meg is fogod, hogy ne tudjon újra csapni
2012. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Soha ne üss vissza!!!!!


Jelölj ki egy helyet (nálunk ez egy szőnyeg), ahol egy hiszti, verekedés közben elviszed!

Közben mondd neki, hogy miért viszed oda!

Ha eljön, vidd vissza!


Pl. nálunk, ha a kisfiam hisztizik vagy megüt, akkor szólok neki, hogy "még egy kiabálás v. ütés, és viszlek a büntiszőnyegre". Néha elég, ha csak mondom, mindjárt abbahagyja. Néha oda is kell vinnem. Van, hogy nagyon üvölt, de nem foglalkozom vele, és nagyon hamar megnyugszik!


A lényeg, hogy ne is figyelj rá, csinálj közben mást, hogy lássa, érezze, hogy nem hat meg a hisztije!


Remélem, érthetően fogalmaztam :)

2012. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kis legény képes fél óráig is sírni! Sőt ha hagynám még tovább is! Eszméletlen amilyen kitartó. Volt, hogy mentünk a fürdőszobába mosdani! Elsőnek meglepődött, aztán mikor mondtam neki, hogy ha nem fejezi be, megyünk mosdani. Akkor lejjebb adta. De volt már olyan is, hogy ő ment be és nyúlkált a mosdóba, hogy mosdassam... Szóval nehéz egy eset, vagy én vagyok a gyenge!
2012. okt. 5. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, igaz az én babám még nagyon kicsike, de van egy barátnőm akinek a kis fia már 15 hónapos és ugye már járkál egyedül, játszik szóval elvan és képes mindent megcsinálni, akár homokot enni, meg makkot, hempereg kinn az udvaron a levelekbe hasonló dolog, amit hát ugye az utcán nem nagyon kellene, hozzá teszem panell lakás udvara...tehát azért elég rendesen kapja az ívet hogy milyen az ő kis gyereke. De ahhoz képest elég jól kezeli, úgy szokta csinálni hogy először elmondja hogy "..kisfiam ezt nem szabad csinálni.." de ugye kis fiú nem igen így látja :) folytatja, akkor anyukája beleülteti a babakocsiba és beköti az övvel hogy ne is "menekülhessen ki" és félre tolja (kb. 2 m re) és nem törödünk olyankor vele, persze ő meg mondja a magáét, meg ordít is, de ez nagyjából 1-2 perc, és aztán csendben elvegetál és magyaráz a fának meg mutogat. Ilyenkor az anyukája odamegy, megkérdezi "..megnyugodtál? akkor adj egy puszi! ugye mostámár jó fiú leszel?.." és kiengedi.


Nem tudom mennyire volt hasznos, de rögtön eszembe jutott ez a történet mert szegényke is nagyon sokat szokott szenvedni vele :) egyébként meg szerintem nem rontottál el semmit se! Ez a kor ezzel jár! :)

2012. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugye soha nem engedsz a hisztijének?!!!!! Ha csak egyszer is engedsz, akkor órákig fog próbálkozni! Picit érdemes utánanézni pszichológiából az operáns kondicionálásnak.


Az arculcsapást eltanulta esetleg valakitől? Vagy valamelyikőtök használja, mint fegyelmezési eszköz?


A büntiszőnyeg jó találmány. Az a fontos, hogy büntetni azonnal kell, soha nem szabad vele fenyegetőzni és a jövőbeli dolgokra vonatkoztatni. (pl ha rossz vagy, nem megyünk el az állatkertbe)

Ha jól viselkedik, nagyon dicsérd meg, hogy lássa, érdemesebb jónak lenni. A hisztire nem figyelnék oda, csak "elraknám az útból" (büntisarok). Soha, soha nem szabad engedni!!!

2012. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval értek egyet. Ne üsd meg, mert csak azt tanulja meg belőle, hogy ez a dolgok elintézési módja. Büntiszőnyeg, szobába küldés, ezek jók, de csak miután 1-2 szóval elmagyarázod mit csinált rosszul.
2012. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sose engedd hisztizni,és ha 20szorra sem érti meg igenis üss rá kezére vagy fenekére,lassan 2 évesen már nem csecsemő,mindent megért,és nagyon rafinált,legyen büntetés pl beküldöd a szobájába.A kézre,fenékre csapás sok gyereknl elengedhetetlen ha nem hallgat a szép szóra,ha nem akarsz úgy járni,mint sok anyuka aki sír,hogy kamasz gyereke nem hallgat rá leszarj,mert nem nevelte meg,mert szerinte "lelkibeteg" lesz. Kis korban is kell nevelni, ne hagyd,hogy arcon üssön. A hisztinél a legjobb ha nem foglalkozol vele,vagy eltereled a témát.
2012. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szoktam neki mondani, hogy a hisztivel nem ér el nálam semmit! De az is igaz, hogy néha úgy felidegesít vele, nem tudom nem észre venni, ha hisztizik! :(

Amúgy a szobába be szoktam zavarni, és szoktam neki mondani, hogy addig nem jöhet ki, míg be nem fejezi. Csak mondjuk ha az utcán csinálja a hisztikéjét, akkor mit csináljak?

2012. okt. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!