Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beidegesedtek, ha sír a...

Beidegesedtek, ha sír a babátok és nem tudtok rögtön menni hozzá?

Figyelt kérdés
Én bevallom, igen. Ha felébred,vagy épp elunta magát már és sírva fakad és nem tudok azonnal menni hozzá,nagyon ideges tudok lenni. Van másik két gyerekem is,velük is kell foglalkoznom. Vagy ha épp főzök és bizony nem tudom azonnal befejezni, nem tudok máris a babához menni, parázni kezdek. Nem a baba idegesít,vagy a sírása, csak az,hogy sírnia kell kicsit szegénynek. Remélem értitek mit akarok mondani.. A férjem ugye dolgozik,de aha itthon van ilyenkor ő megy a babához. Ti is vagytok így ezzel? Köszönöm.

2012. okt. 9. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, pedig nem volt két másik gyerek is, és többek között ez is vezetett ahhoz, hogy rátaláltam a hordozásra. A lányom is nyugodtabb lett, és ezáltal én is.
2012. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanigy vagyok en is.Van egy 2.5 evesem es egy 12 hetesem.Ha epp a naggyal kell foglalkozzak es a kicsi sirni kezd,kepes vagyok beleizzadni,olyan ideges leszek:(.Nem a sirasa idegesit,hanem a tehetetlenseg,h nincs csak ket kezem.
2012. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kiki01 ***** válasza:
Persze, főleg az idegesít ha valamit csinálok, itthon van a párom, hallja hogy sír a baba, de nem menne oda, csak csesztet hogy mi van már:)
2012. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy gyerekem van az 5 hetes fiamon kívül, de pontosan úgy érzem magam, ahogy írod. Vannak helyzetek, amik megoldhatatlanok ha egyedül vagyok, pl ha reggelizünk vagy ebédelünk. Van amikor elvan úgy a fiam, hogy a karomon tartom, a másik kezemmel meg segítek a kislányomnak enni, de van hogy csak sír és sír akár le van téve, akár fel van véve. Az öltözködés ugyanez, muszáj letennem, hogy a lányomat fel tudjam öltöztetni, ha megyünk ki. Ma pl már elég sok ruhát kellett feladni rá, a fiam közben egyfolytában sírt, a kislányom is igényelte volna, hogy magyarázzak neki öltözködés közben. Mikor végre a lányomat is felöltöztettem, a fiamat is magamra kötöttem, nem visszabukott egy csomó tejet? De már nem érdekelt, megtörölgettem a pólómat amennyire tudtam, és mentünk sétálni. Áh... nem könnyű, talán ha pár hónappal idősebb lesz, jobban boldogulunk. Neked mennyi idős a pici?
2012. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bocsi,nem tudtam ma visszanézni hamarabb. A pici 8 hetes, a nagyok ovisok. Hát nem könnyű ez... csak olyan rossz érzés sírni hallani!! Köszi mindenkinek,kicsit megnyugodtam.
2012. okt. 9. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak egy babám van, de ismerős érzés. Ha mondjuk pl fürdőszobában vagyok, és nem tudok azonnal kiszaladni, amikor sír akkor nagyon ideges tudok lenni, tényleg baromi rossz érzés.

Most 7 hónapos, kicsit javult a helyzet, mert ha kiabálok neki, hogy mindjárt jövök meg ilyesmik, akkor egy időre lenyugszik. Ezt annak tudom be, hogy soha nem hagytam szándékosan sírni, így szépen megtanulta, hogy ha reagálok a sírására, akkor tényleg mindjárt ott leszek és nem hagyom magára :)

2012. okt. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!