Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyi ideig...

Szülés után mennyi ideig olvadnak le maguktól a kilok, és mikor kell elkezdeni tornázni, amikor már magától biztosan nem megy le?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél máshogy van, de gondolom, amikor magáll a fogyás. :o)

Én a gyerekeim egy éves koráig legalább fogytam, és minden gyerekem után 2-3 kilóval kevesebb lettem, mint amennyi a terhesség elején voltam. Torna nélkül. Adottság.

Most a harmadik babám 4 hónapos, és szívesen maradnék ennyi kiló, mert így pont jó, de az első gyors pár kiló leadása óta is kb. havonta lemegy egy kiló sajnos. ha megint egy éves koráig így lesz, akkor megdöntöm a mindenkori (felnőtt) negatív csúcsomat is. :o(

2012. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első pár hétben mentek le kilók de aztán ahogy beállt a szopi és rá is értem enni, úgy híztam 3-4 kilókat is!!! nekem mindenképp szoptatás befejezésekor "össze kellett kapnom " magam. Addig nem mertem, mert féltem hogy elmegy a tejem (sajnos sose voltam az a bő tejű anyuka, és ha nem ettem ittam akkor nem volt elég a babámnak) . Úgyhogy mikor 12-13 hósan leszoktak a szopiról a gyerekeim akkor kezdtem el tornázni (meg futni) illetve diétázni így fél év alatt visszanyertem a normál súlyom (olyan 65-66 kiló) 176 cm vagyok.

Sajnos én nem az a típus vagyok aki fogy szoptatáskor hanem épphogy hízok. Barátnőmről szó szerint leettek mindent a babái kb. 48 kiló volt (mondjuk alacsonyabb is nálam) amikor szoptatott!

2012. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én kíváncsi vagyok, melyik típusba tartozom, még várok azért, persze tisztában vagyok h tornázni is kell majd a feszesség miatt, még ha a szerencsések közé is sorolhatom netán majd magam. 7 hete szültem, eddig 12 kg ment le, remélem még megy le bőven... :)
2012. okt. 9. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénenként változó. Rólam pl. a szülés után, a szoptatás alatt egyetlen deka sem ment le. A kisfiamat sajnos csak 4 hónapig tudtam szoptatni, egyéb okok miatt. Utána elkezdtem edzeni, de egy hónap alatt csak fél kilót fogytam. :( Pedig heti 3x jártam és nagyon becsületesen végig is csináltam és még csak nem is zabáltam. Aztán diétázni kezdtem, azzal sikerült visszafogynom a terhesség előtti súlyomra, pár hónap alatt.

Egy a lényeg: ami gyorsan jött (mint pl a terhesség alatti plusz kilók), azt idejében el kell kezdeni leadni, mert akkor gyorsan le is megy.

Minél tovább rajtad vannak a plusz kilók, annál jobban ragaszkodik hozzá a tested.

Én összesen 28 kilót híztam a terhesség alatt, ebből 15 maradt rajtam. Októberben szültem, a következő nyáron ismét a régi voltam.

De vannak olyanok, akik a szoptatás alatt soványabbra fogynak, mint a terhességük előtt voltak.

Vagy pl a húgom, aki mindig is sovány volt, a terhességgel hízott 20 kilót, egy év múlva újra a régi volt, pedig semmit nem tett érte. Evett amennyi jól esett. Pedig ő sem szoptatott sokáig, mert neki meg elapadt a teje egy vírusos betegségtől, amikor 4 hónapos volt a babája.

Ez bizony alkat kérdése, úgy ahogy az is, hogy az ember mennyit hízik a terhesség alatt.

2012. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a szoptatás alatt rengeteget fogytam. Kisfiam 1,5 éves - kétszer szopik az elalvásokhoz (nyilván nem sok tejet). Na mostanában szedem vissza a kilókat. Innentől résen kell lennem, mert eddig bűntelenül ehettem bármikor, bármit.


Szóval: nálam azóta jönnek a kilók, mióta nem szoptatok érdemben (sem mennyiségben, sem minőségben).

2012. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!