Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Duci babát hova kössek?

XStefix kérdése:

Duci babát hova kössek?

Figyelt kérdés

4 hónapos kisfiam 8 kiló fölött van. Perpill még előre kötöm, mei-taiba, de már elég nehéz így. Úgy olvastam, ez az a súly, amikor már jobb hátra tenni.

De nem baj ez? Nemcsak az ülni tudó babukat lehet hátra?

Hogyan tudnám őt egyedül is biztonságosan hátra venni addig is, amíg ilyen rongyibaba?

Köszi a tippeket!



#hordozás #mei tai #elöl hordozás #hátra kötés
2012. okt. 9. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak ülni tudó babákat lehet hátra, van olyan, aki már az egy hónaposát is a hátán viszi, én azért nem lennék ilyen bátor.

Én öt hónapos kora óta hordom hátul a lányomat csatosban. Elöl már nem bírtam. Elmagyarázni a technikát nem igazán tudom, a neten biztosan vannak fent videók róla. Amíg nem ment biztosan, a hálóban csináltam az ágyon, a lehúzott redőny volt a tükör. Szerintem 4 hónaposan azért már nem rongybaba, szépen tartják magukat, még ha nem is tudnak ülni. :)

2012. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már 4 hónapos? Hogy repül az idő! :)

Én 8kg-san előre kötöttem még a lányomat (mondjuk ő akkor már jóval nagyobb volt). Viszont, ha nem egyenesen van a kendő, hanem csavarsz egyet rajta, akkor jobban eloszlik a súly, nem vágja annyira. Nem tudom így elmagyarázni sajnos, de lehet találok róla képet neked.

A hátrakötésről meg annyit, hogy szerintem nyugodtan kötheted, egyik ismerősöm is ezt teszi, hasonló korú a babája.

2012. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Jajj, most olvasom, hogy nem kendőzöl. Akkor nem is keresem a képet róla :)
2012. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötheted a hátadra is, nem lesz baja, ha jól meghúzod a pántokat, hogy ne lógjon.

Én 7-8 hósig előre kötöttem a babámat, hiába volt 9 kiló, de bukós volt, és így kényelmesebb volt elöl, mert le tudtam törölgetni magamról a bukást, mintha a hátamra kötöttem volna. Amúgy már kötöttem volna szívesebben a hátamra.

2012. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nyugodtan kösd hátra:), újszülöttet is lehet hátra kötni(persze nem mt.- ban hanem kendőbenÖ, ilyen korlátozás nincsen:).

Itt egy video, amin jó látszik, hogyan lehet fiatal babát teljes biztonsággal hátra tenni. KÉrlek, a kötést csak odáig nézd, amíg nem keresztezi a pántokat, mert sajnos ezt nem túl jól csinálja a csaj, soha ne a hátán kersztezd a pántokat, hanem a feneke alatt, mert ha a hátán keresztezed, azza egyenested a gerincét, ami nem kívánatos és pont azt a funkcióját veszíti el a hordozás, amivel a gerincfejlődét támogatja, vagyis hogy nem egyenesítjük addiga hátát a babának a hordozóban, amíg egyébként önállóan nem ül, vagyis amg a mozgásfejlődésében el nem jut addig, hogy egyedül felül, ezzel "kialakítva" a háti görbületet. Bocs a hosszú kiegészítésért:)!

Szóval a hátra jutásig releváns ez a video, addig viszont jó:).

Csípőre kötöd a mt.-t, felhajtod a baba hátára a bodyt, szorosan(!), minél közelebb(!) a babához összefogod a szárakat és szépen hátra fordítod, majd szorosan(!) a fejed felett átemeled az egyik pántot a másik oldalra, eligazítod, hogy középen legyen a baba és már kötheted is készre:)

http://www.youtube.com/watch?v=4ijCrYpSjzw

2012. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!