Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos múlt a kisfiam!...

3 hónapos múlt a kisfiam! Szerintem kínozza a fogacskája! Lehet már Dentinox géllel kenni az ínyét?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos gyereknek semmi esetre sem.

a fogak folyamatosan jönnek, ezért lehet hogy a fogai már ilyenkor mocorognak, de kínozni tuti nem kínozzák.

Hogy az öklét rágja, egyfolytában az egy normál fejlödési lépés, ezzel ismeri meg a kezeit, majd elkezdi nézegetni, és elkezd fogni, tudatosan nyulni.

hiába kened neki akármivel nem fog változni a helyzet.


Minél kevesebbet és késöbb használod a dentinoxot annál jobb, mert az nem más mint fájdalom csillapító, és nem hinném hogy már 3 hósan annyira jót tenne neki.


èn lányomnál csak akkor kentem mikor már napokig éreztem hogy fájdalom van a szájába, de akkor is betartva az utasításokat.

2012. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Dentinox akkor javasolt,mikor már majdnem áttöri az ínyét,mikor már látszik alatta a fogacska.

Nálunk nem használt,a kisfiam állandóan lenyalta még mielőtt bekenhettem volna neki.

A korábbi fogzási problémák kezelésére inkább a Viborcol kúp javasolt.Ez homeos,tehát nem gyógyszer.

A Dentinoxot egyébként csak korlátozott alkalommal/nap lehet alkalmazni a lidocain tartalma miatt.

2012. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia mi 4 hósak vagyunk.3hónapos kora óta kínozza a fogzás.Használunk dentinoxot,de nem sokat ér.A dr nő megnézte egy fa spatulával és kocogott rajta a fogacskája igaz még mindig nem bújt elő.A szemfogai fájnak ahogy húzódik le az ínyébe.Nyáladzik nagyon és étvágytalan is ha rátör a fájdalom.
2012. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viburcol kúp vagy Camomilla vulgaris,mindkettő homeós mi ezt használjuk, a Dentinoxra a dokim azt mondta hogy felesleges úgyis lenyalja,ebböl kifolyólag esetleg hasmenést okoz,valamint a fogai a gyökerénél fájnak és oda nem ér el a bizsergés.De amikor a gyerek sír az anyuka bármire képes csak hasson..:)))szóval nem baj ha van otthon :)
2012. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm!
2012. okt. 10. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a Dologel bevált rá. Mi pár napja kezdtük el, hogy fáj és tépi az ínyét, ilyenkor bekenem és nyugi van. És csak gyógynövényekből áll, még az ízét is szereti.

Dentinoxot nem ajánlom, csak pl ha éjszaka ébred meg rá, hogy fáj a foga-elvileg azzal könnyebben visszaalszik, de tényleg csak korlátozottan.

17 hetes babó anyuja

2012. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Genetika, hogy kinek mikor jön ki a foga, kisfiamnak a 3. hónapos oltásnál (pont aznap) már áttörte az ínyét az első foga. Én is félve mutattam a dokinőnek, ő is ritkán lát ilyet, azt mondta. Kisfiamnak az összes foga hamar kijött, kentük dentinoxszal, dologéllel, hogy könnyebb legyen neki. Nem nagy öröm egyébként, ha hamar jön a fog, szoptatás közben is lehet kényelmetlen, illetve nagyon pici volt, amikor a fogmosást elkezdtük. De sajnos nem választás lehetősége ez. :-)
2012. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!