Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy rendesen...

Mit tegyek, hogy rendesen egyen 15 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Már teljesen kivagyok. Annyira keveset eszik, nem is tudom, hogy nem halt még éhen! :) Értem én, hogy tudja ő, mi kell neki, na de amit csinál...katasztrófa! Biztos én rontottam el valahol, bár sosem volt nagyevő, kisbabának sem. Szeretném, ha enne rendesen, mert félek, hogy nem jut elég vitaminhoz a szervezete! A tápszert már régóta nem issza meg, vettem tejitalt is , de azt sem! :( A tejet, kakaót, maci kávét sem, se a turmixot...a tejpéptől öklendezik, a tejbegrízből 3 kanálnál többet nem hajlandó megenni. Egyedül a műzlit eszi most meg (1 dl tejből). Joghurt még úgy ahogy lecsúszik, de a túrót nem kéri. Sajtot is csak főtt kajában eszi meg, csak sajna mostanában főtt kajából sem eszik rendesen. :( Ma pl. 5 kiskanál spenót volt az ebédje + a műzli reggel és ennyi. Gyümölcsöket megeszi, de pl. korábban bevágott egy banánt, most egy felet is alig lehet belediktálni...És csak négyszer eszik egy nap,már nem is tízóraizunk, hogy tudjon ebédelni. Ebédre meg vacsira eszik főtt ételt, amit mi is. Szóval nem tudom, hol a hiba! Hagytam ma is, hogy egyedül egyen, de úgy sem! Az etetőszékből folyton ki akar jönni, sőt van, hogy bele sem tudom tenni. Inni vizet iszik, ritkán teát, de tényleg csak nagyon ritkán. Esténként, vacsi után kap gyümilevet, de van, hogy csak éjjel issza meg.

Amúgy meg nagyon eleven, izgága, igazi kis sajtkukac, egy percre sincs maradása! Jókedvű, mosolygós, alszik is rendesen, (bár az éjszakák nem mindig nyugodtak).

Nem tudom, mekkora most a súlya, majd most megyünk mérésre. 1 évesen 8,2 kg volt és 75 cm.

Mit tanácsoltok Anyukák? Mit adjak neki, vagy hogy csináljam???


2012. okt. 10. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányom is hasonló.

Habár ö ha kikiáltjuk hogy reggeli, ebéd, vacsora, süti, már ott is ül az asztalnál és kéri az elökéjét, majd nem eszik max 2 falatot. :) Viszont végig nézi ahogy mi jót falatozunk. Nem tudom miért, de imád az asztalnál ülni, de utál enni.

Talán azért mert mindig is együtt ettünk, és még kettesben is kellemes csaadi hangulat van az asztalnál.


Èn nem csinálok belöle nagy ügyet, lányom se tésztát, se kenyeret nem eszi meg. Ami megy neki korlátlanul az a zöldségek minden formája és a csoki és az édes levek. Megpróbálok keveset adni belöle neki, és minden délben zöldséges dolgot csinálni. habár én már marara unom a fött zödlséget és a zöldség leveset, de ö nem unja meg.


Lányom 2 éves és azt veszem észre periodikus a nem evés és az evés. Hugival most voltunk kontrollon és éppen múlthéten fontolgattam, hogy most megint fogyott és nem eszik szólok a dokinéninek a kontrollon. Hát az utolsó 5 napban a kontroll elött iszonyat mennyiségeket kezdett el enni. Pl reggelire benyomott egy fél zsemlét, megevett egy fél baba adag tésztát, és este is evett rendesen minden nap. Még 2 hete a reggeli adag volt neki a napi adagja.


Szóval szerintem ha mindig eszik néhány falatot akkor ez jól van így, és majd lesz jobb.

2012. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Irigyellek, hogy ilyen nyugodt vagy! :) Biztos érzi a drágám, hogy ideges vagyok emiatt az evés dolog miatt és az is baj lehet. :(

Sajna a kenyeret sem eszi meg, csak megcsócsálja,meg játszik vele, ha meg kenek rá valamit és észreveszi, akkor adja nekem, hogy egyem meg én. :)

2012. okt. 10. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 15 hónaposkám van és nem evős :( Sose volt jó evő. Mondjuk van hogy jó oké ez van és nem aggódom túl magam, de amikor a reggeli tápszer után ami 8kor van még du. 2kor sem kér semmit bepánikolok :( Én elkezdtem adni a béres csepp cebion párosítást... néha mintha farkasétvágyat csinálna neki de csak néha.....! Nekem hálisten elfogadja reggel este a tápszert.....! Ebédre kitaláltam egy kedvencet és abban rejtek el dolgokat. Nektek is hátha bejönne. A tízórait én próbálom érdekesre venni..... :) Pl. imádja a virslit (nem érdekel már hogy mindenki azt mondja egészségtelen :( ) örülök ha azt eszi, így jó minőségűre megyek általában. Abból van a mini virsli. Na ezeket fogpiszkálóra teszem pici kenyérrel :) Vagy májkrémes kenyeret tűzdelek fel.....! Muszáj anya neked is megnyugodni mert érzik hogy ezzel irányítanak minket :(
2012. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a megkenés nálunk is így van. a vajat azóta eszi meg mióta kitudja mondani hogy butter (kétnyelvü gyerek).


mondjuk én azért is vagyok, voltam nyugodt, mert félévesen 8,5 kiló volt, így nem csináltam belöle gondot. 1 évesen 9,5 kiló volt, 2 évesen 11 kiló, most pedig 10,5. fél kilók le fel mennek, attól függöen menyit eszik.


szerintem 8,2 kiló még okés, és magasága sem kirívó.

mindenképpen egészséges kajákat rakj elé, de ne eröltesd. tiltsd a csokit, az édeset és zsírosat.

pl lányom imádja az édes löttyöket, de csak is ebéd után ihat ilyet, és csak akkor ha pár kanállal evett a kajából.

2012. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A virsli! Azt szereti! :) De csak magában! Pont a múlt héten vettem olyan minit és ízlett neki!A fogpiszkáló jó ötlet! Sőt, van itthon olyan kis kard vagy micsoda, ami direkt erre van :) :) Hátha akkor eszik kenyeret is!Köszi az ötletet!
2012. okt. 10. 13:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, próbálok egészséges kajákat adni neki. Gyümölcs, zöldség...nem kap egyáltalán zsírosat, csokit sem, max. néha egy rudit vagy tejszeletet. (ha kap ajándékba, akkor szokott kapni, én nem nagyon veszek.)
2012. okt. 10. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!