Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HELP! Hogy éltétek meg, hogy...

HELP! Hogy éltétek meg, hogy vissza kellet menni dolgozni? Én nagyon nem akarok:S Már most bőgök!

Figyelt kérdés
A nagylányom 4 éves volt júniusban,a kicsi 2 éves lesz november végén.A GYED most fog lejárni,de vissza kell menjek dolgozni,és nem anyagiak miatt.Az ovi ahová már 100%-ig járni fog a kisebb lányom,kijelentette,hogy csak akkor veszik fel,ha én már dolgozom,jövő szeptemberben.Egyébként iszonyat jó ovi,nem magán,de kevesen vannak,fantasztikus nevelők,jó felszereltség,rengeteg növény,friss levegő,kevés autó jár arra.De az én cégem,ami szintén nagyon jó,jó fizetéssel,meg sok egyéb juttatással,azt mondta,és ez már évek óta a cég "hagyománya",hogy januárban vissza kell menjek dolgozni.Ergo a 2 évesemre a nagyi fog vigyázni,én pedig megyek vissza dolgozni.Imádom a munkám,és a lányok születése előtt nagy karrierista voltam,sőt gyereket se akartam az első becsúszott-azóta persze minden más,a másodikat szerettük volna,a munka már nem áll a hierarchia élén,szóval értitek.Nagyon rosszul élem meg,hogy vissza kell menjek.Eddig szabadok voltunk,a nagyért fél 4-re tudtunk sétálni az oviba,ott együtt játszottak,a kicsivel,mi szülők,szintén otthonlévők beszélgettünk,utána elmehettünk sütizni,vagy ki a játszóra,egyszóval tényleg minden szuper volt,csak rájuk koncentráltam,hozzáteszem látszik is.Most minden rohanás lesz,hogy otthon elkészüljek mindennel,hogy mihamarabb hazaérjünk,hogy a kicsi velem is legyen.Belegondolni is borzasztó.Én arra gondoltam,mivel a második elsőre jött,az első meg bepottyant,hogy szülhetnék egy harmadikat.Szeretnék,párom is.Ha most elkezdenénk próbálkozni,és tegyük fel összejönne,akkor július-augusztus környékén szülnék,a nagy pont 5 éves lenne,a kicsi még nem lenne három.Nekem nagyon tetszik ez a felállás.Szerintetek?Vagy hülyeség?Szeretnék még egyet,de félek.
2012. okt. 11. 15:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*100%,hogy járni fog.
2012. okt. 11. 15:44
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha meg lesz a harmadik, akkor is ugyan ilyen nehéz lesz őket otthon hagyni, vissza állni munkába!

Akkor 3 felé kell majd őket vinni, suli, ovi, Bölcsi!

A naggyal tanúlni kell este, a kicsikkel játszani!

Ha szülsz egy harmadikat, csak nyersz még 3 év otthon létet, ennyi!

9 év után munkába vissza menni szerintem nem könnyű, és 3 gyereket reggel összekészíteni, délután elhozni ...

2012. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze nem könnyű,de hárommal az élet is pörgősebb lenne.
2012. okt. 11. 15:49
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Te egyszerűen megszoktad ezt az életet, a gyerekek mellett. De hidd el, vissza kell menned dolgozni!

csak olvasd vissza a soraidat: "mi szülők,szintén otthonlévők beszélgettünk,utána elmehettünk sütizni,vagy ki a játszóra,egyszóval tényleg minden szuper volt"

Nem megoldás egy 3 baba. Ha akkor is pánikolsz, akkor meg jöhet a 4.?

2012. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
szeretnél harmadikat de félsz.Mitől?Ezt nem értetettem.Szerintem ha szeretted a munkádat ,szépen visszarázódsz 1-2 hónap alatt.Akkor majd azon fogsz csodálkozni hogy miért nem akartál visszajönni dolgozni.Ha valóban szeretnétek még egy babát akkor viszont mindent bele.De nekem úgy tűnik most a munka elöl menekülnél.Természetes hogy tartasz a dologtól,meg hogy szeretnél inkább a kicsikkel maradni.
2012. okt. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
én is félni fogok majd ha vissza kell mennem,bár még el sem jöttem,jövő hónapban születik:) Megértelek,megszoktad most a gyerekekkel az életet,és tök jó velük.Szerintem is csak az első pár hét lesz nehéz,amíg vissza nem rázódsz,de utána menni fog minden.Nyugi.:)
2012. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem hülyeség, én sem szívesen mennék vissza, én most várom a második babánkat.

Szerintem ha szeretnétek még egy babát és el tudjátok tartani akkor hajrá

Gondolom nem azért szeretnél harmadikat, hogy ne kelljen dolgoznod

2012. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Figylej, nálam jobban szerintem senki sem parázott :)

Februárban kezdtem el ismét dolgozni, 5,5 évet voltam otthon a 2 kisfiammal és hűűűű, bazi nehéz volt visszaállnom! Konkrétan az első pár hónapban szinte azt sem tudtam hol áll a fejem, állandóan csak azt éreztem, hogy mindennel el vagyok maradva (gyerekek, munka, háztartás, párom, önmagam).

A főnököm szerencsére nagyon kedves és türelmes, nagyon EMBERI, eszméletlen szerencsénk van vele és a kollégáim is tök jó fejek, mostanra már teljesen beilleszkedtem, elfogadtak és baráti a viszonyunk. Közel van a melóhely, rugalmas a munkaidő, egész jó a fizetésem és kapok egy csomó juttatást, pl. céges autó, telefon, laptop, szinte korlátlan használatra.

Egy rohanás az egész napom, ez tény. Szalad a lakás, ez tény. Szegény gyerekeknek már felejtettem el ezt-azt az oviba bevinni, megcsinálni, stb és sokszor nincs leszőrtelenítve a lábam azonnal, ez is tény :)

Viszont ezek ellenére úgy érzem, hogy így vagyok teljes értékű ember. Hülye dolog, hiszen gyereket nevelni is teljes értékű feladat, de nekem sajnos kevés. Ill. 4-5 évig elég volt, de utána nagyon vágytam a szellemi kihívásra is, ill. arra, hogy a munkám eredményeit nap, mint nap lássam, ill. olykor elismerést vagy csak egy köszönöm-öt kapjak érte... Sajnos a gyereknevelés, a házimunka rettenetesen hálátlan feladat, gondolom ezzel egyetértetek :)

Szóval most már el sem tudom képzelni, hogy úgymond otthon "üljek" egész nap, bár néha a fél karomat adnám egy nyugis napért :) Ilyenkor kiveszek egy nap szabit, a gyerekeket elviszem reggel az oviba és elmegyek shoppingolni, fodrászhoz-kozmetikushoz vagy csak ülök itthon a csöndben :)


Viszont, ha ti mindenképpen akartok még1 gyereket, akkor nosza! De ne csak egy indok legyen a munka ellen, bár gondolom azért vagy olyan okos, hogy ezt te is tudod :)


Sok sikert kívánok, bárhogyan is döntesz!

2012. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%
Ki ez az idióta, aki minden választ lepontozott????? És mire jó ez neki? Komolyan érdekelne, hogy ettől miért lesz jobb az élete!?
2012. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
aki nem azt mondta 1000 -rel hogy igen szülj!szülj! azt lenullázták.Ha véleményre vagy kíváncsi akkor fogadd el az eltérő válaszokat is!
2012. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!