Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rokonok szemében mindig...

A rokonok szemében mindig gyerek maradok még baba mellett is?

Figyelt kérdés

Ti hogy vagytok ezzel? Egy éves a babám, a harminchoz közelítek, nem vagyok az a gyerekes fajta, de mióta megszültem, azóta sem fogták fel sokan az idősebb rokonok közül, hogy én vagyok az anyukája a babámnak. Már csak mosolygok rajta, először mérges voltam... Előfordult, hogy sírt a kicsi, kikapták a kezemből, mondván, én ehhez nem értek, majd ők, pedig csupán az első hasfájós hetekről volt szó, náluk is sikított tovább.

Most ott tartunk, hogy épp járni tanul, elesik, beüti magát, és van, hogy sír is (ritka, mert nem kapdostam fel soha), tegnap is ilyen eset volt, beverte a fejét, láttam, hogy tényleg fáj neki, odamentem, fel akartam venni, de nagymamám odaszaladt, és mondta, hogy majd ő, ő jobban tudja. Ezt pár hete keresztanyám is megcsinálta, és mindkét esetben ugyanaz a reakció, mert a lányom most azt a korszakot éli, hogy csak anya a jó, ha baj van, és nem akart megnyugodni náluk, hozzám akart jönni, ők pedig ezt tartották furának, miért csak nálam nyugszik meg a gyerek???

Hálát adok az égnek, hogy ilyen idősen még élnek a nagyszüleim, hogy mindenki él az idős rokonok közül, aki látott engem babaként, de nem kéne idővel felfogniuk, hogy anya lettem? Vagy ez így normális? Főleg, hogy várjuk a kistesót is, remélem, vele már nem ismétlik meg :)

Nálatok volt ilyen helyzet?


2012. okt. 12. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt ,és idejében helyretettem. Nem finomkodtam.
2012. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én próbálom úgy megoldani, hogy észrevegyék magukat, ami most nem is nehéz, mert a gyerek tényleg értem sikít folyton, ha ők akarják nyugtatni. Lehet, idővel rájönnek.
2012. okt. 12. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem várnék erre , mond meg hogy Te vagy az anyja és ne vegyék ki a kezedből maximum kérdezzék meg hogy átvehetik e , mert pont Ők akik nem viselkednek felnőtt módjára.Ez íg kerek perec.Lehet megsértődni.
2012. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanezzel küzdök. Együtt lakunk Anyukámmal, meg Mamámmal. Mama is folyton ki akarja venni a kezemből, mindig rámszól, hogy adjak még rá valamit, mert megfázik, ha betakarom, rátesz még egy takarót...

Én már próbáltam szép szóval, határozottabban, hangosabban, csúnyán is megértetni vele, hogy Én vagyok a gyerek Anyja, ne bíráljon felül. Néha megsértődik, de minden megy tovább ugyanúgy.

Sajnos nincs mit tenni, az ő szemükben mindig gyerekek maradunk.

2012. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én sajnos a kinézetemmel is elég fiatalos vagyok. Júliusban leszek 30, de kb ilyen 18-20nak néznek, ami nagyon fáj. A gyerekeimmel (ikrek) és a rokonokkal hála Istennek nincs ilyen probléma mint nálad. De elhatároztam, csak megvalósítani nehezen tudom, hogy megmondom amit gonodolok. Sztem mihamarabb te is válts erre, légy határozott, és állj ki a véleményed mellett. A te életed, a te gyereked, úgy tedd, ahogy te jónak látod. Nekik is volt esélyük az önálló neveléshez, neked is adják meg ezt. Bár sajnos úgy sejtem, hogy nálatok ez generációs probléma, ha már a nagyidtól kezdve mindenki ezt csinálja.

Állítsd le őket mihamarabb. Anya vagy, ösztönösen tudod mit kell tenned. Egyetértek veled, hogy nincs elkapatava, felkapkodva.

2013. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!