Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, szobatisztaságban?...

Segítség, szobatisztaságban? Valamit nem csinálok jól? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés
23 hós fiam kérte augusztusban a "bugyit" és wc-be akart kakilni. Azóta kínlódunk a szobatisztasággal. Kakilni általában a wcbe kakil, szól, hogy kel neki. Nagyon ritkán történnek balesetek. Pisilis egy ideig működött, szólt, de mostanában 1-2 hete nem szól, csak mikor már bepisilt. Miért csinálja? Ma kiverte nálam a biztosítékot, 1 óra alatt 3 szor pisilt be, és nem akar ráülni a wcre, közli, hogy "nem". Nagy nehezen rátettem, nem pisilt, fél perc múlva bepisilt. Pelenkát nem akar felvenni. Nem értem, mi történ vele? Én rontottam el valamit? Minden könyv és netes oldal mást ír. Nem tudok kiigazodni. Mikor lesz már szobatiszta? Tényleg ilyen nehezen megy ez, vagy csak én vagyok béna. Kikészültem már ebbe, ma a 3. bepisilés után elsírtam magam, hogy ennyire nem vagyok képes...
2012. okt. 12. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy fel van fázva? Ezt abból gondolom hogy 1 óra alatt 3x pisilt be. Ha betegek a gyerekek előbb bepisilnek,mert nem tudják visszatartani,még ha akarják sem. Mi is így jártunk a lányommal nemrég. Én is már gondoltam mindenfélére,aztán elvittem orvoshoz,mert mondta hogy "fáj a punija",azt hittem csak hülyéskedik,de kimutattak a vizeletében egy kis gennyt,és írtak rá gyógyszert,azóta nincs baj,továbbra is szobatiszta.

De visszatérve a fiadra,adj rá pelust,magyarázd el neki hogy még bepisil az kell neki,de attól nincs semmi baj majd ha már jobban lesz megint lehet bugyiban.

2012. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fog összezavarodni ha megint pelust adok rá? Nem gondolom, hogy fájna a pisilés neki, mert azt talán látnám az arcán. De szinte észrevétlenűl pisil be, csak abból látom, hogy fogdossa a nadrágját, meg félig terpeszben megy.
2012. okt. 12. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hülyeség, de pelenkabugyival nem próbálkoztál? Amit úgy vesz fel, mint a bugyit, de pelenka. Mi lenne, ha ilyet adnál rá? Akkor nincs gond, ha belepisil. Ha pedig szól, akkor úgy tudjátok lehúzni, mint a bugyit. (Most akár mondhatod neki, hogy ez téli bugyi, azért vastagabb, mint az eddigiek, ha nem akarja felhúzni.)
2012. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyat használunk már rég óta. Illetve most már csak alváshoz használjuk. Az a baj, hogy tudja, az a pelus. Nincs is itthon más. Még a strandolós időszak alatt szoktunk rá, mert azt könnyebb volt a strandon ráadni, nem kellet hozzá lefektetni.
2012. okt. 12. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:

A bugyipelus nem rossz ötlet. De ha észrevétlenül pisil be,tényleg inkább kérj egy beutalót és vizsgáltasd meg a pisijét,rosszabb attól nem lesz,max. megnyugodsz és akkor tudod hogy nem beteg,nem azért pisil be. Ha visszaadod rá a pelust nem fog megkeveredni ha BETEG,ha nem beteg akkor lehetséges.

Beszél már a fiad? Nem mond semmit ha bepisilt?

2012. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesen beszél, folyékonyan. Ha már besisilt, akkor szól, hogy anya bepisiltem vagy bekakiltam a bugyiba. Pisit, kakit fogalomként még összekeveri. Vagy idepisiltem a szőnyegre. De ma csak egyszer szólt. A többit letagadta, mikor kérdeztem "Bepisiltél?", közölte, hogy "nem". Nem fogom fel, hogy miért csinálja.
2012. okt. 12. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem adnám vissza a pelust (nem is adtam, nálunk is volt ilyen időszak).

Dackorszak küszöbén ne csodálkozz ilyeneken. Több türelem kell hozzá, látja-érzi, hogy ezzel téged idegesít és már csak azért is csinálja. Öltöztesd át minden bepisiléskor, ne lássa rajtad, hogy ezzel felidegesített. Esetleg nyugodt hangon mondd el neki, hogy ez nem volt szép dolog, legközelebb próbáljon a wc-be, bilibe pisilni, mert akkor anya is boldog, de ha a nadrágba pisil, akkor anya szomorú lesz, és nem lesz annyi ideje foglalkozni-játszani vele, mert a pisis ruhákat ki kell mosni-vasalni. Esetleg jutalmazással el lehet érni, hogy újra a wc-be pisiljen (matricázásra gondolok), vagy megpróbálhatjátok az állva pisilést, hátha az jobban tetszene neki.

Türelem, türelem, türelem....

2012. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, ma tényleg kihozott a sodromból és megfordult a fejemben, hogy csak idegesíteni akar. Sikerült is felidegesítenie. Megpróbálom a türelmesebb verziót megint.
2012. okt. 12. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz mi a 7 hós lánykámmal még nem tartunk itt, de pont ma olvastam ezt a cikket:


[link]


édrien1978 válasza nekem nagyon tetszik :) Lehet pisire is lehetne használni valami ilyesmi mesét :)

2012. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!