Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig cumizott a babátok?

Meddig cumizott a babátok?

Figyelt kérdés
és mikor?egész nap?vagy csak altatásnál?hogy és mikor sikerült leszoktatni?
2012. okt. 12. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
az én babám 3 hónapos,és csak elalvás előtt cumizik 5-10 percet.utána mikor elalszik kiköpi.úgy gondolom jobb ez így mintha az ujját szopná később,a leszoktatásnál ugyebár még nem tartunk,de hallom másoktól hogy nem egyszerű.engem kiskoromba úgy szoktattak le hogy épp kisnyuszik születtek mamámnál,és apukám mondta hogy adjuk nekik oda mert ők még kicsik és szükségük van a cumira én meg már nagy vagyok hozzá.emlékszem rá tisztán,hazafelé úton sírtam,utána már nem kellett.de ez nagyon megmaradt.
2012. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!az én babám is csak szinte alváshoz használja!:)
2012. okt. 12. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Pici korában csak alváshoz használta. Mikor nagyobb lett, fogzáskor egész nap a szájában volt. Később már csak úgy tudott elaludni, hogy 3 cumi volt nála egyszerre, 1 a szájában, 1-1 a kezeiben és váltogatta őket, ebbe aludt bele (ekkor már megint csak alvásnál kellett neki). 17 hónaposan hörghurutja volt, annyira fulladt, hogy nem bírta a cumit sem szívni, így eldobta, hiába próbáltam neki visszaadni, megint eldobta, így eltettem. Nem is kereste többet, nem szokott rá az ujjára, meggyógyulás után sem kellett neki.
2012. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyobb gyerekek sajna rászoknak arra, hogy nem csak alváshoz használják (jó esetben meg lehet tartani ezt a szabályt, sajna nekem nem sikerült)

Fiam 2,5-3 éves korára nagyon cumi függő lett, de annyi szabályt fel tudtam állítani, hogy a lakásból nem visszük ki. Sajna viszont az oviban megengedték alváshoz a cumit, így hoztuk-vittük, és jöttek a hisztik, az utcán is akarta, meg a mamánál, mert pontosan tudta, hogy nálunk van! Így aztán megelégeltem és 3,5 évesen a húsvéti nyuszinak adtuk.

Lányom 2 éves, cumis, de őt még az ovi előtt le fogom szoktatni, az tuti.

2012. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerekeim nálunk is alávshoz és mikor a foguk jött akkor cumiztak, illetv még egészen pici újszülött korban szerettek cumizni. Később kb 2,5éves korukban eltettük- egyiket a jézuska vitte el és hozta az ajándékot- másiknak a húsvégi nyuszi... nemsokára a harmadikét is viszi valaki!!! De könnyen elhagyták- nem jeletett semmilyen stresszt nekik.
2012. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!