Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt?

Betta55 kérdése:

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Fiam 13 hónapos és az etetésekkel van a gond. Nem hajlandó enni darabos ételt. Pár dolog van amit megeszik simán: paradicsomos káposzta fasírttal, nokedli pörkölt szafttal, krumplifőzelék, töltött paprika. Ha mást akarok neki adni (tészta, apróra vágott husi, felvágott, virsli), azt összerágja, a szájába összegyűjti és kiköpi. Ha összeturmixolom eszi. Másnál is van ilyen gond, vagy csak én vagyok ehez ennyire béna. Már tisztára elvagyok keseredve, hogy más ennyi idős baba azt eszik amit a szülei, az enyém meg nem! A kenyeret sem szereti. A sütiket harapja szépen. Lehet van valami szervi problémája? Már nem tudok mire gondolni.
2012. okt. 12. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a rágó fogak érkezésekor volt, hogy turmixolni kellett a darabos ételt, mert fájt neki.
2012. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen jönnek a fogai,de soha nem fogadott más darabos ételt el,amikor nem jött a foga akkor is ez volt.
2012. okt. 12. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam se eszik meg mindent,12 hónapos... éppen ami a fogára való. Én is stresszeltem ez miatt... De majd eszik ha éhes lesz. És a fogai miatt is lehet...
2012. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a te fiad is összerágja és kiköpi?Ez idegesít.úgy csinál,mintha nem tudná lenyelni!
2012. okt. 12. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Na .. ne stresszeld magad!


Az én lányom egy katasztrófa volt mindig is az evés terén.

Komolyan mondom, hogy fényevő ember LÉTEZIK!!! Az én lányom is ilyen, imád belőle táplálkozni!


1 évesen volt 8 kiló és 76 cm. Most megyünk majd kedden megint méreckedni a 15 hós oltás miatt. De kb. 9 kiló!


13,5 hónapos volt, amikor hajlandóságot mutatott arra, hogy darabos ételt megegyen. Ez egyébként a nyaralásunk után volt közvetlen.

Úgy képzeljétek el, hogy előtte csak pépest evett meg. Talán egy kis kekszet meg kenyérhéját megette "darabosan", de semmi mást. Köpte, fulladozott tőle.


Nyaralás alatt (kemény 8 nap) semmit nem evett. Tejitalát egyedül, de azt sem mindig. Sokan cirkuszolt.

Amikor hazajöttünk nem volt hajlandó pépeset megenni. Se üveges ételt, se házi kosztot, semmit. Pedig előtte egyikkel sem volt gondja.

Egy étkezési adagja kb. fél üvegnyi volt, ha abban mérem.

Szóval, nem vitte ő túlzásba az evést.


Most 15 hónapos és azt mondom, hogy talán eszik valamit! Meglátszik a tányéron, ha fogyott az ételből!

Én megtámogattam a szervezetét egy kis Cebion cseppel és egy kis multivitamin sziruppal.. Szóval: étvágyjavítóval.


Fogzás nálunk is sokszor közrejátszott, de már nem szerencsére!

2012. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és 1 évesen 12 foga volt a lányomnak úgy, hogy az első foga felső őrlő volt!
2012. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj. Próbálkozz, ha nem megy, egyen turmixolva. Nyugi. :) Még mindig jobb, mintha azt sem enne.

Próbálkozhatsz virslivel is, kenyeret édessel kenni (vajas-lekváros kenyér), kikalkulálni, hogy ő hogyan szeretné. Pl. fiamnak egy időszakában azzal is baja volt, ha falatokra szét szedtem a kenyeret, utána azzal is, ha csak félbe vágtam. Egy időben ha meglátta, hogy rajta a héja, hozzá se nyúlt már (akkor sem, ha leszedtem), aztán volt olyan, hogy csak a héját akarta enni. Valamikor feldarabolva ette a rántott husit, valamikor csak egészben, harapva volt hajlandó.

Most másfél éves, jött az egyik szemfoga, már rég nem turmixoltam, de csak nem akart enni rendesen jó ideje, úgyhogy vettem egy pépes bébiételt, na azt benyomta. Úgyhogy a fogzástól is lehet. Ha meg csak úgy, mert furcsa neki még a darabos, tényleg ne idegeskedj, csak próbálkozni kell, idővel majd elfogadja.

2012. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!