Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen hordozókendőt...

Ti milyen hordozókendőt ajánlanátok télire?

Figyelt kérdés
A babánk decemberi születésű lesz és nagyon szeretnék venni hordozó kendőt,mert abban télen egyszerűbb lenne vinni mint babakocsiban,főleg a buszra felszállás stb.Olvastam hogy rugalmas kendőt ajánlanak újszülött kortól de mivel tél lesz így be is lesz öltöztetve nem nyúlik el hamar? Ti melyiket ajánlanátok így télire beöltöztetett babához?
2012. okt. 12. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne a hordozós kabát és akkor maradhat a régi kendő,
2012. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia:)!


Újszülöttet is hordozhatsz szövött kendőben, sőt:). MIután nekik a legfontosabb, hogy s kendő szépen szorosan támogassa a gerincüket és biztosítsa a megfelelő láb- csípő tartást, a legjobb egy szövött kendő, amely nem "nyúlik", precizen köthető.

linkelek Neked erről cikkeket:):

[link]

[link]

Nem utolsó sorban a szövött kendőt akár tipegő korig maximálisan ki tudjátok majd használni, míg a rugalmas kendőket csak bizonyos súlyhatárig.

A hidegben pedig, főleg picurkáknál a legjobb, ha "együtt" öltöztök, azaz hordozós kabátot veszel magatokra. Ebben teljesülhet, hogy csak minimális réteg legyen a baba és közötted, valamint a Te folyamatos 36 fokos testhőd a lehető legjobb fűtés a babának. A kabát alá, és egyáltalán a hordozáshoz hidegben a babára a legjobb ha vékony polár vagy más meleg kezeslábast adsz, ezzel is segítve, hogy minél pontosabban tudjad kötni, semmi ne akadályozzon a helyes testtartás megteremtésében.

Cikk a téli horodzásról:

[link]

Hordozós kabátot egy ügyes varrónő tud Neked varrni:).

2012. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia. A legjobb választás, ami a teljes hordozós kort kiszolgálja, mindig a szövött kendő. Első kendőre, ha nincs tapasztalatod, mindig keresztsávoly, lehetőleg széltében csíkos pamut kendőt érdemes vásárolni, mert azzal a legkönnyebb a babát magadra kötni (didymos, storschenwiege, hoppediz, girasol, natibaby, stb - árkategóriában kb csökkenő a csíkos kendőik ára).

Ha bármilyen kendőt használsz, azt ne úgy képzeld el, hogy aláöltözteted anorákba a babát. A kendő alatt normál napali öltözetben van, harisnya, rajta nadrág vagy csalá lábszármelegítő, egy body és pulcsi, a kabát efölé kerül. Mivel a babád pici, így be fog férni a terheskabátod alá, amit rá tudsz zippzározni ;)


HA rugalmas kendőben gondolkodsz, esetleg már meg is vetted, akkor még kevesebb ruhára lesz szükség, hiszen az 3 rétegben fedi az ő testét.


És azt se felejtsd el, hogy a másik oldalról a testetek között lesz vagy 38 fok, ami neki bőven elegendő ;)

2012. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ohh....Nagyon köszönöm a válaszokat!! Igen sokat segített mert kerestem már cikket a téli baba hordozásról de sehol nem találtam =/ és hát én úgy gondoltam hogy a babát is be kell öltöztetni ahhoz hogy kendőbe tudjam rakni,és ne fázzon kint.Még nem vettem kendőt mert még nézelődöm hogy melyik fajta lenne a legjobb és esetleg melyiket tudnám legtovább kihasználni,mert őszintén nekem ez a babahordozás szimpatikusabb mint a babakocsi vagy a kenguru,jó persze nyáron más a szitu mert a babának sem jó ha gyakorlatilag össze izzadunk,akkor persze babakocsi de most így télen ezt látom praktikusabbnak!Melyiket ajánlanátok ami azért árban is baráti de azért nem megy úgy mond az anyag kárára?!
2012. okt. 12. 16:31
 5/15 A kérdező kommentje:
jah és persze mekkora amit érdemes megvenni már mint maga a mérete a kendőnek vagy az attól függ én mekkora vagyok?
2012. okt. 12. 16:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Általában egyrétegű kötésekhez mindenkinek elég 3,7 méteres, úgynevezett 4-es méretű kendő (elölkenguru, csípőnkenguru, baty hátra), ha többrétegű kötést szeretnél (inkább később, mert azok ilyen pici korban túlterpesztenek, ezért nem javallottak), akkor érdemes hosszabbat választani, és igen, ekkor már a testalkatod dönti el, hogy mekkorára van szükséged. HA megírod, hogy a szülés előtt hány cm és milyen magas voltál, abóól kb lehet következtetni :)
2012. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát 162cm körül vagyok de nem csak én szeretném vinni hanem párom is ő kb olyan 170cm körül van,egyikünk sem vastag egyén,vagyis most ez rám nem mondható :D és fajtailag melyik az amelyik megéri mármint szövött kendőben van nandu meg ilyenek?!
2012. okt. 12. 19:03
 8/15 anonim ***** válasza:

a "linkelős" vagyok:).

Merre laksz? Tudnánk esetleg neked keresni horodzós klubot a környéketeken, ahol több kendőt is megtapogathatsz, a hossz is be tudnád "lőni":).

Az előző válaszoló nagyon jól írta, kicsi babához egy rétegű kötés javasolt, ehhez még Férjednek is elég lesz egy 4 m körüli kendő:).

A Nanduval érdemes vigyázni és csak próba után vásárolni, mert elég nagy a "szórás" kötési tulajdonságok tekintetében, de ha kifogy egy "jó szériásat", akkor teljesen megfelelő babahordozáshoz:).

Kezdőként, picike babával viszont ennél vékonyabb, könnyebben kezelhető kendőt ajánlanék, mindenképpen használtat, amit már "betört"ek, nem Neked kell bajlódni a puhításával. A mamami piacterén találsz kendőt, vagy mint fentebb említettem, hordozós klubban érdemes kérdezősködni:).

HOgy márkát írjak, a Didymosnak a standard csíkos kendőivel nem nagyon lehet melléfogni, a csíkos jó mert segít a sávonkénti meghúzásban, és a különmőző alsó/felső szegés is segíthet a kötések megtanulásában:).

2012. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
szegedi vagyok.Én is olvastam hogy használtat célszerűbb venni mert az már be van törve,csak hát abból is azt ami tényleg jó már mert tényleg szeretném hogy nekem is és a picinek is kényelmes legyen =)
2012. okt. 14. 15:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki linkelt és kérdezte, hol éltek:), én is szegedről:)!

Szegeden van a Csimpajkó Babahordozó KLub

[link]

legközelebb november 5- én lesz találka 10től az alsóvárosi kultúrházban, gyere el és válaszolunk minden kérdésedre:)!

Tapizhatsz soksok kendőt, megnézzük a hosszt is:).

2012. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!