Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajom lehet abból később, ha...

Bajom lehet abból később, ha így altatom 6 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés
Ringatva altatom már újszülött korától.Eddig egyszer aludt el magától.Lefeküdt az ágyra és elaludt :)(nagyon csodálkoztam.) Ha nagyon álmos este akkor nem kell sokat ringatni.Viszont nappal egy 5 percet szükséges, hogy elaludjon.
2012. okt. 12. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Pont ma mondta egy ismerősöm, hogy a védőnő mondta neki, hogy már muszáj lesz egyedül elaludni a kislánynak, különben nagyon "rá fog fázni." Most egy éves és nem alszik el magától.

Bár akár egy hét is lehet, hogy magától elaludjon, de szerintem jobb lesz elkezdened leszoktatni a ringatásról, mert saját magaddal szúrsz ki. Ha két éves koráig nem alakul ki nála a saját magától elalvás, akkor jó ideig nem is fog a későbbiekben sem.

Eleinte sírni, ordítani fog, olyankor simogasd és ne hagyd magára, de nem vedd ki és ne ringasd. Persze ezt csak akkor csináld, ha biztosan álmos.

Az én kislányom is egy éves, de őt nem kell ringatnom. Szépen elalszik magától.

Sok sikert!

2012. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az egyedül elalvásra meg kell érni.
2012. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy meg kellene rá érniük. Az én kisfiam 20 hónapos és soha egyetlen egyszer sem ringattam, magától alszik el. Beteszem a kiságyba, ha nagyon álmos akkor szinte azonnal "elájul", ha nem annyira, akkor elszórakoztatja magát, amíg el nem alszik :-) Azt hiszem szerencsés vagyok vele.
2012. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Az én babám 8 hónapos és egy rövid altatási módszert dolgoztunk ki ketten. Jött magától.

Fürdés, tápszer és utána alvás. Sötét van a szobájába és eléneklem a tentebabát (4sor) párszor és közbe én ringatózom. Pár perc az egész. Uygan ez a cermónia napközbe is, csak akkor világosba alszik.

Ha mondom neki, hogy tentebaba, akkor már tudja, hogy mi jön. Ezzel a módszerrel ha nagyon álmos akkor rögtön elalszik, ahogy leteszem, ha annyira nem, akkor elkezd fészkelődeni, de kijövök ekkor is, s ilyenkor egy kicsit játszik, beszélget és magától elalszik.

Azt hittem, hogy ilyen csak a mesébe van.

Korábban vagy cicin aludt el vagy a mellkasomon popsiját rázva. S lám nem rontottam el. Így kb olyan 7 hós korától alszik el. Persze van mikor hébe hóba nem jön be, neki is lehet rossz napja. Szóval nekem ez a pár perc ringatás, éneklés simán belefér.

Szerintem az 5 perc nem nagy idő egy 6 hós babánál, én azt mondom csináld nyugodtan.

Nyilván nálunk az éneklést mejd felváltja egyszer a mese, ami meg egyáltalán nem baj.

2012. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!