Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás+ csecsem...

Könnycsatorna átmosás+ csecsemő kontroll hallásvizsgálat? Hol lehet pesten egy helyen megcsináltatni? Melyik kórházban? Esetleg magánúton?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogy hogy zajlik a könnycsatorna átmosás?Kislányom 3 és fél hónapos.
2012. okt. 12. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem csináltatnám 1 napon,mert ha nem magánúton csináltatod,még időpontra is előfordulhat+ várakozási idő.Pl. ha fülészeten,szemészeten is kell várazkozni plusz időt az már hossszú lehet egy kicsinek.A lányomnak is volt átmosása,nem lehettünk bent.Egy vékony szondát vezetnek a könnycsatornába,és azzal mossák át.Persze nagyon sírt a lányom,de állítólag nem fáj,csak kellemetlen érzés.Igazából a "szoros" lefogás miatt sírnak ilyenkor a babák.Sajnos nem biztos,hogy elég egy átmosás.Egyik ismerősöm fiának 5-ször kellett megcsinálni.A kisfiam 4 hónapos,neki is volt,de az övét nem mossatam át,először kaptunk egy gyógyszertárban kevert szemcseppet,az nem vált be,utána a Tobrexet használtuk.Ez már mutatott némi változást,de nem volt az igazi,a gyerekorvosunk végül a Ciloxant írta fel,és mellette masszíroztam a szemzugot.Ettől teljesen rendbe jött a szűkület,és nem kellett átmosni.

2012. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi az elején kicsit eltértem a kérdésedtől.Sajnos nem tudom hol tudnád egy helyen megcsináltatni.Mi a zuglói egészségházba járunk,nem tudom mennyire összehangolt a két rendelés.
2012. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is 3 és fél hónaposan nem kéne erőltetni a könnycsatorna átmosást. A mi gyerekdokink azt mondta, hogy az új irányelvek szerint legalább 6, de inkább 12 hónapos korig jobb várni, mert sokszor magától megoldódik a probléma (nálunk így is lett, 5 hónapos korára teljesen megszűnt a váladékozás). Sajnos nem igaz, hogy nem fáj, csak ezzel nyugtatják meg a szülőket. Ismerősömnek csinálták felnőttkorban, azt mondta borzalmas volt.

Ha meg mindenképpen megakarod csináltatni, ne a hallásvizsgálat előtt csináltasd, mert hallásvizsgálathoz nyugodtnak kéne lennie, átmosás után meg minden lesz szegény, csak nem nyugodt :(

2012. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!