Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg babámat csak szoptassam?

Beteg babámat csak szoptassam?

Figyelt kérdés

Pár napja alaposan megfáztam és sajnos lefertőztem a két hónapos kisfiamat is. Tüsszög, tele az orra(szívatom) és hurutosan köhög. Pénteken voltunk dokinál, kapott gyógyszert. Viszont elfelejtettem megkérdezni,hogy adjak-e neki plusz folyadék pótlásként egy kis csipkebogyó teát. Most hétvége van, nem hívhatom ugye..

Szóval aki járt már így,adott-e teát is?

Sokat alszik ma, óránként megébred és megszoptatom. Eszik amennyit eszik,kell a folyadék ezt tudom! Minél többet szopizzon,ugye? Azért kínáljam teával? Vagy ne?

Megköszönöm,(zöld kézzel is)ha írnátok akár még tanácsot,vagy megerősítést,hogy csak szopi elég!?

Köszönöm, egy aggódó anyuka.



#beteg-baba
2012. okt. 13. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom elég ha szoptatod! Az anyatejben benne van minden immunanyag ami a számara a legszükségesebb. Az én most 4 hónaposom is volt két hónapja beteg, elkapta a nagyobbtól. Csak szoptattam és hamarabb túl volt rajta mint a nagy tesója, és nem is viselte meg annyira:)

Jól csinálod, csak szoptasd!

Jobbulást Nektek!!!

2012. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szia! 2 hónaposan még elméletileg elég lenne az anyatej,mint folyadékpótló. Én mindkét gyerekemet teáztattam. Melegben, náthás időszakban sokkal többet ittak. Van, aki úgy van vele, hogy az anyatej szomjoltó is, bár a védőnők, gyerekorvosok is ajánlják folyadékpótlásként a teát. A csipkebogyóban sok a C vitamin, ÉN adnám neki. Azért emeltem ki, mert lesz más, enyémtől eltérő vélemény is. Eddig kapott valamilyen teát? ÉN még a (Pickvick)gyerekteát adom a fiamnak. Attól függ, hogy a kis csöppséged el-e fogadja majd a teát, vagy csak szopizna. :-) Tőle is függ:-) jobbulást mindkettőtöknek! :-)
2012. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Volt már,hogy próbálkoztam teával,de épp csak egy egy kortyocskát ivott. Nem erőltettem sose,nem jajongott érte.. Lehet,hogy megpróbálom,hátha..
2012. okt. 13. 12:23
 4/4 Denisa W. ***** válasza:
100%
Felesleges teáztatni, főleg, ha csak pár kortyot fogad el, de az is elég ahhoz, hogy az anyatejes bélflóráját megbontsa (és annak épp az immunitásban van leginkább szerepe). Ha elfogadja, sokkal gyakrabban is megszoptathatod, mint óránként, így bármilyen keveset is szopik, jó folyadékpótlás lesz. A tejed C-vitamin tartalmát fokozhatod azzal, ha te több C-vitamint fogyasztasz (de azért itt is van határ). Szóval szerintem csak szoptasd gyakrabban, legalább kapja az immunanyagokat a betegség ellen is. Én soha nem teáztattam egyik gyerekemet sem, de az is igaz, hogy ők el sem fogadták volna.
2012. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!