Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti eladtátok vagy megtartottát...

Ti eladtátok vagy megtartottátok a játékokat, ruhákat az első gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak 4-5 év múlva szeretnék újabb babát, sok helyem nincs tárolni se a ruhákat, se a játékokat. De nincs szívem eladni őket. De a pénz meg jól jönne. Ti mit csinálnátok?

2012. okt. 13. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi elraktuk dobozokba, és ment ki a garázsba. 2 év múlva született meg a hugi, teljesen jók voltak rá a ruhák, igaz párat ki kellett dobnom mert az első fiú volt, és azért focis cuccot nem nagyon adtam rá, csak otthon játszós ruhának.

A harmadik gyerekem most 5 éves, még ő is a nagytesók ruháit hordta, és a sok plüssmacit is örökölte, szinte semmit nem kellett neki venni először. Én az olyan ruhákat, amik nem lyukasak, nem foltosak magyarul úgy néznek ki mint egy új, elraktam dobozokba, lett belőle 2 doboz, és majd ha valamelyik gyerekemnek babája lesz, megöröklik, mert azért az is 3-4 év múlva időszerű lesz. Így tettem a babakocsival is, kisággyal, pelenkázóval, mert teljesen jó állapotban vannak.

2012. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
elraktuk, mert ha eladom, nem biztos hogy amikor majd újra meg kell venni ugyanennyiért megkapnám és éppen lenne rá ugyanennyi pénzem- ez volt az alapfeltevés. Aztán az élet csavart egyet a dolgokon és 3 év helyett 2 év korkülönbséggel jön a kistesó, ugyanilyen nemű, ugyanabba a hónapba születik majd, áldom a logikámat. ui: most nagyobb érvágás lenne megvenni újra.
2012. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megtartjuk,mennek anyósékhoz dobozban a padlásra.Lehet,h másfél év múlva kellenek,lehet,hogy csak pár év múlva..Kicsit bizonytalanok vagyunk a testvér kérdésben még:)
2012. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én megtartottam, mert kis korkülönbséggel terveztük a tesót. Más nemű lett, úgyhogy még több gyűlt össze, most a húgomnak gyűjtögetem, pedig náluk még se esküvő, se baba nincs betervezve. De valamikor az is eljön.
2012. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még tartogatom, anyósoméknál a tárolóban, és nálunk a beépített szekrényben. Ki tudja, mikor lesz rá szükség, és annyit úgyse kapnék értük, amennyibe újonnan kerültek.
2012. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2012. okt. 14. 00:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi nem tartottunk meg semmit,nem terveztünk második babát.De 4 év,1 nap különbséggel a lányom kapott,egy öcsikét.Mindent meg kellett vennünk újra.
2012. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem targottam, inkább kölcsönadtam unokatesómnak és tesómnak és örömet szereztem vele. Később, a második gyereknél pedig visszakaptuk amit adtunk és még amit a rokonok addig vettek :) Így nem kellett tárolni és nem is kellett újra megvenni.
2012. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is megtartottunk mindent. Sőt eleve sok mindent úgy vásároltam, hogy majd a tesó(k)nak is jó legyen. Sokszor megéri kicsit többet fizetni a minőségért, mert tovább tudod használni. Én is abban gondolkodtam, hogy ha eladom,és újra meg kell majd venni, összességében sokkal többet költ az ember. Ráadásul nálunk kisfiam az eslő baba volt a családban is, így majd a hugomnak, unokatesóimnak is kölcsön tudom adni a ruhákat. A kistesó most 2 hetes, Ő kislány. Ez szerintem a jobbik felállás, mert egy lány lehet kicsit fiúsabban is öltöztetni, fordítva már elég necces lenne! :)

Nekem egyébként Anyukám is elrakta annak idején a ruháinkat, játékainkat, és nagyon hálás vagyok neki ezért. Olyan jó érzés ráadni a saját gyerekedre egy kis rugit, ami még a Tiéd volt. Kisfiam pedig már élvezi is, ha megkaphat valamim olyat, ami Anyáé volt, mikor még kicsi volt. Én is őrizni fogok nekik minden emléket, amitcsak tudok.

2012. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!