Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ennyit eszik? Nem kevés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos és ma pl. a következő volt a napi menüje:

7:30 - kor 250 ml kakaó

10 körül 3/4 banán

11:30 - kor tojásos nokedli

délután 1-2 kanál almás joghurt, de nem vitte túlzásba, pár szem pufi, ropi

18:30 - kor sonkás-sajtos melegszendvics, de nem evett belőle olyan sokat

20 - kor 300 ml tápszer

Én ezt is kevésnek gondolom, bár nagyon jó húsban van és hízik is rendesen. Most 83 cm és 11 kg.

Kicsit aggódom, hogy csak ennyit eszik. Illetve az, hogy ha naponta eszik banánt az nem baj? A hasát nem fogja meg, azzal nincs gond, naponta 1x ugyanúgy kakil, mint banán nélkül.


2012. okt. 13. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ne aggódj! Jó súlyban van a Kicsi és ha neki ennyi elég, akkor nem kell erőltetni az evést. Az én 23 hónapos Lányom sem eszik többet, ennek ellenére vidám, kiegyensúlyozott és nem egy piszkafa.

Ha szereti a banánt, nyugodtan adhatod neki naponta!

2012. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a reggelit kicsit keveslem, nemjó ha ebédig nincs benne semmi szilárd. Mondjuk egy kiflicskét egy kis joghurtal nyugodtan ehet, vagy ilyesmit. De ha hízik akkor ne aggódj.
2012. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hiába adok Neki délelőtt, nem eszi meg. Időnként megeszik egy virslit, vagy útközben valami péksütit, de nem jellemző.
2012. okt. 13. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik többet, nem tudsz mit csinálni. Reggelre lehet, hogy megpróbálnék kis kenyérfalatokat kiraknék neki, hátha eszik belőle.

Egyébként a kislányom jóval többet eszik, 2 éves elmúlt és csak 10 kg:-(. Legalább a kisfiad nem vékony.

2012. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem nincs vele baj. nem olyan nagyon sok, de eszik, nem éhes, ez a lényeg. Az én lányom 18 hónapos, van mikor ő is ennyit eszik, van mikor többet. Ő sokszor már délelőtt éhes, viszont ha akkor eszik normálisan, akkor meg délben nem eszik.

Ma pl. reggel megitta a tejcijét (most sinlac-ot), utána 10kor mikor én is reggeliztem velem evett vajaskenyeret felvágottal paradicsommal 10 óra körül, utána el kellett mennem egyetemre, itthon hagytam az apjával, de nem volt hajlandó ebédelni, apa adott neki egy túrórudit, azt persze megette. Utána nagyot aludt séta közben a babakocsiban, apa vitt egy bébiételt magával, csatlakoztam hozzájuk, amikor felébredt utána próbáltam megeteni a bébiétellel, 3 kanál után vége. Utána evett pár szelet almát, kis rántott halat a miénkből. Utána este 6kor itthon egy jó nagyot vacsizott, főzeléket-husi-krumpli, utána 8kor tejci megint.

Egyébként ha délelőtt csak gyümit vagy joghurtot adok neki, akkor eszik jól ebédet, de azt akkor már fél12 körül kell adnom neki.

2012. okt. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém nem eszik ennyit sem. Szerintem ez bőven elég.
2012. okt. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam 22 hónapos,de szerintem ennyit sem eszik.Nagyon válogatós.Még cicizik.12,6 kg.kb.90cm
2012. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!