Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy én vagyok eltévedve...

Lehet hogy én vagyok eltévedve és túl sokat várok a babámtól. Az éjszaka első felében óránként ébred. Ez normális dolog vagy valami baj van? 8 hónapos.

Figyelt kérdés
Ha tudnám hogy ez egy teljesen normális dolog és minden 2. baba ilyen akkor lehet hogy nem lennék ennyire kész idegileg. Tudom, hogy lehet fogzástól meg sok egyébtől, de amin én is tudok segíteni azokon már végigmentem eredménytelenül. Törődjek bele?
2012. okt. 15. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, normális-e, de az enyém is ezt csinálta. Lehet, hogy éjjeli fényre lenne szüksége, az én fiam mostanában így alussza át az éjszakát.
2012. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
normális, ennyi idősen 45 percesek az alvási ciklusaik.
2012. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én azt mondom, hogy nem normális, de valóban majd minden 2. baba ezt csinálja.

valami oka biztos van, csak marha nehéz rájönni :S

enyém akkor fejezte be mikor leválasztotta magát, na onnantól 10-12 órát aludt egyhuzamban!


lehet fáj a foga, éhes, szomjas, anyára vágyik, fázik, melege van, fáj a hasa, tele a pelusa vagy millió más.

mikor felébred mit csinálsz? megeteted? nappal mit és mennyit eszik illetve iszik?

2012. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba, amikor felébred bemegyek hozzá, villanyt nem kapcsolok, nem veszem ki az ágyból csak visszafektetem (ha felült vagy felállt) simogatom a hasát és halkan beszélek hozzá amíg vissza nem alszik. Nem szoptatom meg, mert próbálkoztam vele de ugyanúgy megébredt szoptatás után is egy órával. Nappal 6X eszik: 3X szopik, 2X főzeléket kap, 1X gyümölcsöt. Fogzás a legvalószínűbb, de épp sehol sincs megdagadva az ínye. Eddig az alsó kettő jött ki elől kb 1 hónapja, akkor is sokat ébredt, de akkor látszott is az ínyén. Ill. akkor nagyon fájdalmasan sírt fel, most meg inkább olyan mérgesen mintha követelné hogy menjek be azonnal... Szomjúságra sem gondolnék, mert lefekvéskor szopik rendesen és utána már egy 3/4 óra vagy egy óra múlva már ébred. A szoba hőmérsékletén és az alvósszettjén sem változtattam, tehát nem valószínű hogy fázik vagy melege van, bár lehet ezzel még variálok majd hátha...
2012. okt. 15. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális.

Fogzáson kívül mozgásfejlődési ugrás, nappali ingerek feldolgozsaá, szeparációs szorongás.

Fiam is csinálta (máfél évesen volt az első átaludt ájszaka, 2 éves korától többször átalussza, mint nem.

Lányom meg inkább az éjszaka második felében ébred sűrűbben (7 hónapos)

2012. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de főzelék és gyümölcs után iszik vizet, ugye? esetleg azt kipróbálhatod, hogy az első ébredéskor megkínálod vízzel, nálunk ez bejött. mikor hozzátáplálod, már nem elég szomjoltásnak az anyatej.

illóolajat is kipróbálhatod, nem tudom melyik az, itt olvastam, hogy a kiságy melletti szőnyegre kell egy csepp és jobban alszik tőle a baba. talán levendulaolaj, de tényleg nem akarok butaságot írni, olvass utána ennek :)

2012. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ekkor kezdődött a szeparációs szorongás, ami inkább így az éjszakákra hatott ki :(


Kitartást!

2012. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!