Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A down-szindróma már szuletésn...

A down-szindróma már szuletésnél mindjárt szembetuno?

Figyelt kérdés
2 hetes kislányom egyenes tenyércsikkal szuletett, ami ugye a down kór egyik tunete.. Két orvos szerint nem down kóros, egy szerint nem tunik annak, de szerinte azért biztonság kedvéért vegyuk le a vért. Megijesztett, de a másik két orvos viszont megnyugtatott. Másnál is elofordul ilyen egyenes tenyércsik, és nincs jelen a down kór? Kislányom nem izomgyenge, sot a doki szerint nagyon ugyes, az ultrahangos eredmények teljesen rendben vannak...
2012. okt. 15. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van egy kód amit a dokik mondanak születéskor, és ha ők ezt a kódot kimondják akkor tuti, hgy down-os a baba, és kötelezően szólniuk kell a szülőknek. Nem utólag, hanem ott akkor rögtön abban a pillanatban.
2012. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szülés utáni pár órában tudniuk kellene.

[link]

2012. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Anyukám 51 éves,egyenes a tenyércsíkja,és az ég volágon semmi baja!
2012. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olvasgattam neten, és sok embernek egyenes a tenyércsíkja...persze nem down-szindrómások. És ahogy az előttem lévő hozzászólok is írták, a kórházban egyből mondták volna ha beteg lenne a babád. Meg az én véleményem szerint a down babákat/embereket egyből fel lehet ismerni az arcukról.

2012. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyenes tenyérvonal nem jelent automatikusa Down-szindrómát!!
2012. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy gyakorlott orvos,sőt gyakorlott csecsemőápoló azonnal észreveszi a kis arcvonásáról!És kötelességük szólni a szülőknek azonnal!
2012. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk Döwn-os örökbefogadott Kisfiunk van, igaz, már 20 éves :-)

A vérszerinti Kisfiam pedig - talán a sors viccelődik velünk - tökéletes harántbarázdával született, mindkét tenyerén :-)

De fel sem merült senkiben, hogy Down-os lehet ... Egy Down-os babának már a fogása, a sírása is más, nem beszélve az arcvonásairól.

Ne izgulj!

2012. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kommantem azokhoz szól, akik azt mondták, hogy egyből látszik, az orvosok szólnak, jellegzetes, stb.


Az én kisbabámat napokig nézegették az orvosok, csecsemősök, nővérek és nem merték rámondani, hogy Down Baba.

Pedig az.

De azt a stílust, arroganciát, ahogyan abban a pár napban velem és a Babámmal bántak a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom! A bunkóság határtalan!

2013. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DownBaba ***** válasza:

A legtöbb Down-szindrómás babáról újszülöttként kiderül, hogy Down-szindrómás.

A jelek között van a négyujjas barázda is, de ez csak egy a sok közül, ami előfordulhat. Nem csak Down-szindrómásoknak van és közülük nincs mindenkinek. A többi külső jeggyel ugyanez a helyzet, így ezek csak a gyanút kelthetik fel. Ha több ilyen jelet is látnak, a baba véréből genetikai vizsgálatot végeznek, a diagnózist az alapján adják. Ez mindössze egy vérvétellel jár, gyanú esetén érdemes megcsináltatni, már csak a megnyugvás végett is.

2014. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!