Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha óránként eszik 1...

Normális ha óránként eszik 1 hetes fiam?

Figyelt kérdés
1 hetes kisfiam óránként eszik hol 50-et hol 70 et. Szerintem ez elég sok, tejem sem termelődik annyi igy tápszert adok neki hol forralt vizet. A kórházban az volt a probléma hogy nem akart csak pár szívás erejéig szopizott! Mit csináljak? Sok ez a mennyiség gondolom.
2012. okt. 16. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell tapszer. Elég a tejed. A hazaérkezése után nehány napig ilyenek a babák, hamarosan beáll a 3-4 óránkénti etetesre
2012. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kórházban írták fel, ők mondták hogy kell. Kevés a tejem
2012. okt. 16. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha hozzászoktatod a tápszerhez,akkor még azt a keveset sem fogja megenni ciciből.Hozzá kell szokni,hogy dolgozzon picit a hamiért. :) Nyilván nem azt mondom, hogy éheztesd.Nekem is kevés volt a tejem és a biztonság kedvéért írattam fel tápszert.Az elején ő is nagyon sokat cicizett, de ez indította be a tejtermelést.

Tedd minél többször cicire,ha óránként akkor akkor.A te szervezetednek is át kell állnia a baba igényeihez igazodva.

2012. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kiki01 ***** válasza:
Pont ahogy a harmadik írja.
2012. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Se tápszer,se víz!egyiket se adjál neki!

A babák az első hetekben "állítják be" maguknak hogy mennyi tejre van szükségük!minél többször eszik,annál jobban beindul a tejtermelés és ő neki is kell a gyakorlás!pár hét és ritkábban kér majd enni!majd 6hetes kora körül lesz egy kiugrás és akkor megint lehet többször kér majd!

a lényeg ha kér, adjál neki enni és minden rendben lesz!

Az én babám 3hósan elkezdett 2óránként enni és vagy egy órán át szopizott,pedig előtte már csak 3-4óránként evett!

Az első héten fél kilót fogyott mert annyira nem volt tejem,aztán szépen lassan összeszedte magát!most 5,5hós és még mindig csak szopizik!

és ne méregesd őt csak napi egyszer (reggel vagy este),de szerintem elég 2-3naponta is mérni ha úgy nyugodtabb vagy!

Bízz magadban,légy nyugodt,igyál sokat és lesz elég tejed!

Szép babázást :)

2012. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem éppen a kórházban mondták, hogy a babáknál 3-4-5 naposan van az az időszak, amikor szinte egész nap cicin lógnak és ez így teljesen normális. A második babám született most, szerencsére nem sárgult be mint az első, így ő "hozta a papírformát". Tényleg egyfolytában cicin volt. Sőt, 3710 grammal született, 2. nap 2610 gramm volt, 3. nap 2550 gramm, 4. nap 2600 gramm. Csodálkoztam, hogy miért fogyott még 3. napra is, mikor akkor már iszonyat sokat evett. Elmondták, hogy ez úgy működik a babáknál, hogy elkezdenek szopni, elkezd kiürülni a magzatszurok a beleikből (ezért kérdezgették mindennap, hogy hány kakis pelusa volt, megvolt-e az 5). Mivel sokat kakál, azt jelzi, hogy rendesen szopik, de mivel ki is kakálja, ezért benne nem marad sokminden, emiatt tűnik úgy, hogy a súlya csökken. 4. napra kell elkezdeni hízni, akkor engednek haza 5. napon. A 4. napra a babám 50 grammot hízott, így másnap haza is jöhettünk! :D

Én azt tanácsolom neked, ha nem akarsz megbolondulni a számoktól, hogy felejtsd el néhány napra a tápszert, a forralt vizet főleg és a mérleged is!!! Etesd a babát akkor amikor kéri és annyi ideig ameddig kéri. Ha úgy látod, hogy keveset evett pl. csak 10 percig és bealudt, akkor próbáld felébreszteni (lábát piszkálva pl.), hogy egyen még. A szoptatásnál figyelj rá, hogy ne cserélgesd gyakran a melleidet, tehát pl. jobb melledből etettél, a baba 1 óra múlva megint éhes, akkor a jobb melledre rakd vissza. Ha folyamatosan kiköpi és elkezd sírni, akkor rakd át a balra. Persze nekem most a második fiammal is voltak "szerencsétlenkedések", mikor kb. fél óra volt mire rácuppant a cicimre, mert még mindkettőnknek szokni kellett, pedig volt benne tej rendesen. Ha tudod ugyanabból a melledből szoptatni, akkor szuper, kb. 2-3 óránként cserélj mellet. Ennek amiatt van jelentősége, hogy a baba a hátsó, zsíros tejet is kiszívja, mert az első tej hígabb, könnyebben jön, viszont a hátsótól fog hízni igazán. Ráadásul a babánál nincs jobb tejserkentő! :) Ha sikerül ezt így megcsinálnod, szerintem néhány nap alatt beindul a megfelelő tejtermelés és jobb lesz mindkettőtöknek. Újszülöttnek pedig ne adj forralt vizet, mert ő még igazán szomjas nem lehet, viszont attól nem fog hízni. Az anyatej kiváló szomjoltó!!! Ha csak anyatejet kap, akkor pedig egyáltalán nem baj, ha óránként eszik az 1 hetes baba, ha túl sok van a pocakban, max. kibukja. :)


Sok sikert! Ha kipróbálod amit írtam, légyszi írd majd meg, hogy mi lett az eredménye néhány nap múlva!!! Szurkolok neked!!!


3 hetes kisfiú anyukája

2012. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segitségeteket! Akkor a mérleget elfelejtem, minden szopi előtt és után mértem. Kakis pelenka minden egyes csere alkalmával van.....szerencsére..

Akkor hagyom, hogy csak "cicizzen" hátha beindul rendesen.

Köszi mégegyszer.

Kedves Utolsó! Írni fogok!

2012. okt. 16. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Na, mi újság? Sikerült beállítani a tejtermelést?
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!