Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pontosan 3 hónapos babának...

Egy pontosan 3 hónapos babának mennyire kell tartania a fejét?

Figyelt kérdés

Hason nagyon szépen tartja, hosszú ideig könyöktámasszal elvan, nem is bóklászik és nem is bólogat jobbra-balra.

Ha ölben tartom, akkor kissé feszíti hátra a fejét, de nem billen hátra. Viszont még mindig biztonságosabb, ha fogjuk neki..

Ülésbe húzáskor szinte még lóg hátra.


2012. okt. 16. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hónapos, de neki már nem is kellene fogni, teljesen egyenesen tartja. (persze még mindig ott van a kezem, nehogy meglendítse). 1 hete olvastam, hogy 3 hónaposan már rendesen kellene tartaniuk a fejüket a babáknak.
2012. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már 10 hetes kora óta nagyon szépen tartotta a fejét. 3 hó-san már tartania kell neki.

5 hós kisfiú anyukája.

2012. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kilányom szombaton volt 3 hónapos, nagyon rég óta tartja a fejét, igaz Ő hason alszik 3 hetes kora óta. Mit mondott a tanácsadáson az orvosod, ezt ilyenkor szokták ellenőrizni.
2012. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát, akkor azt hiszem le van maradva...

Szerintem vele is tornára kell majd járnom, mint a testvérével.

2012. okt. 16. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs lemaradva a babad, foleg, ha hason szepen tartja a fejet es konyoktamaszba is kinyomja magat. A kislanyom 3 honaposan meg nem nagyon emelte a fejet hason, tamaszkodni egyaltalan nem tudott, ulesbe huzasnal is hatralogott a feje sokszor. Engem is ijesztgettek, hogy le van maradva meg hasonlok. Aztan 2 het mulva mas hason szepen emelte a fejet, kitamsztva a mellkasat is, es 1 honapra ra ulesbe huzasnal is teljesen stabilan tartotta a fejet, majd 4 honaposan hasrol hatra es hatrol hasra fordult. Egyszeruen felgyorsult a mozgasfejlodese, es behozta a "lemaradast". Amugy nem kell percre pontosan ragaszkodni ahhoz, hogy egy 3 honaposnak mar mit kell vagy nem kell tudni. Nyugodtan ki lehet varni fel-1 honapot, mert valoszinuleg kicsit kesobb, de tudni fogja. Ha viszont 2 honappal kesobb sem, akkor erdemes orvoshoz vinni.
2012. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak, de az én fiam is csodálatosan tartotta hason, de ha ülésbe húzta akkor meg nem. Két különböző izom kell hozzá, nála az egyik hipotón volt!
2012. okt. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot Dévényes gyógytornászhoz. Úgy gondolom, hogy szükséges.

Ha ölben tartom, feszíti hátra a fejét. Szerintem ez nincs teljesen rendben. Lehet, hogy van egy kis nyaki hypotóniája.

Inkább még időben elviszem.

2012. okt. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!