Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak az egyik...

5 hónapos babámnak az egyik lábfeje kissé befelé fordul, ível. Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
MIlyen módszerekkel lehet rendbe hozni? Gipszelést és rögzítést kivéve!
2012. okt. 16. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ortopéd orvos nekünk masszírozást ajánlott, de nem volt nagyon súlyos. Pár hónap alatt szépen helyrejött. Ellent kellett tartani a befelé fordulásnak, és a belső talpélét kellett finoman simogatni. Szerintem mutasd meg orvosnak, nem hiszem, hogy rögtön gipszelni akarnák, viszont ő meg tudja mutatni, hogy pontosan hogyan kell.
2012. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos mit mond? Én elvinném Dévényeshez.
2012. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csípővizsgálaton minden rendben volt?

Csak azért kérdezem, mert a nővéremnek is befelé fordult az egyik lába és beszíjazták.Sokáig hordania kellett, de rendbe jött!

2012. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyerekorvos is azt mondta hogy masszírozzam kifelé, hát én csinálom, de nem sok változást látok, mondjuk még csak 1 hete csinálom. :) Ortopéd orvosnál nem voltunk még, mert mondta a doki, hogy várjunk 1 hónapot hogy változik e valami. Csípő vizsgálaton sem voltunk még, mert nem küldtek el bennünket. Lehet azért mert nem kötelező?!

Amúgy köszönöm válaszotokat! :)

2012. okt. 16. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk kötelező volt a csípőszűrés, 7 hetesen voltunk....
2012. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A csípőszűrés kötelező! Ha nem voltatok, akkor vidd el mindenképp. Nekem is ott mondta a doki, hogy kényszertartás alakult ki a babánál a méhen belüli helyzete miatt. 3-4 hónapig kellett tornáztatnom. (Mindkettővel így jártam, a háziorvos egyik esetben sem vette észre... A másodiknál én már láttam, hogy ugyanolyan, mint a tesója, csak a másik oldalra.)
2012. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!