Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejital vagy tápszer vagy...

Tejital vagy tápszer vagy tehéntej?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves. Reggel és este szopizik még, esténként már egyre kevesebbet. Vacsorára az ebédről maradt főzeléket kapja, ha kevés utána még kap vajas kenyeret teával. Lefekvés előtt szopizik még, de néha már csak pár kortyot. Arra gondoltam, hogy vacsihoz tea helyett tejet kapna, hogy meglegyen a napi fél liter tejalapú ital. Nem tudom, hogy tápszert vagy tejitalt vegyek-e neki, vagy próbáljam a tejet. A tejet hogy kell bevezetni? Anyum valami olyat mesélt, hogy annó feles tejet kaptunk, fele tej, fele víz. Még mindig ez van, vagy ez is változott?
2012. okt. 16. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nekunk a nutrilon vált be:)
2012. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi a Nestlé Junior 1+ Babatejet használtuk a nagyobbnál, most is azt fogjuk a kicsinél. Szerintem jobban idomul az összetétele a baba igényeihez, mint a tehéntejé.
2012. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a tej, vizezés nélkül. Vizezni csak akkor kell, ha a baba 3-4 hónapos, egyévesnek már nem. Az természetes étel, sok benne a vitamin, a többi műkaja.
2012. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a többit is. Gondoltam, hogy megoszlanak majd a vélemények... :)
2012. okt. 16. 16:15
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Tápszer vagy tejital mellett vagyok.


Utolsó!Tehéntejet vizezve 3-4 hónapos babának?!?!?!?!

Még egy évesnek sem adnám/adtam......

2012. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én adtam neki tejet ételben (tejbedara, főzelékek), de magában még nem. Egyenlőre reggel tejital, este tápszer. Tejitalból a Nestlét kapja.


De szerintem a tejtől sem lesz semmi baja, nyugodtan kóstoltasd meg vele :-)

2012. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, 6os vagyok: 1 éves a lányom.
2012. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tej
2012. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Én is tejet adnék. Nem értem, hogy miért felháborító egyes anyukáknak az, hogy 1 éves korban tehéntejet adnak a babának. Minden anyukának szíve-joga eldönteni, hogy mikor ad tejet. Egyébként is megdőlni látszik az elmélet, miszerint nem szabad tehéntejet adni 1 éves kor alatt. Minap olvastam egy cikket, hogy sokkal egészségesebb, mint a sok tejital és a hasonló mesterségesen előállított lom.
2012. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem adtam tejet a babának, hiszen szinte minden orvos csak 3 éves feletti babáknak javasolja a tehéntejet!

Ez örök vita marad!

Mildibé 1+ nekünk ízre ez vált be, ha jól emlékszem!

2012. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!