Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 2 hónapos. Baj ha...

A babám 2 hónapos. Baj ha kirugja magát a lábaival?

Figyelt kérdés
Amikor a hasamon fekszik, vagyis hát úgy nézzük a tv-t, h rajtam van, de én csak picikét vagyok bedőlve, ő meg van h rúg a lábával és olyankor szinte "rááll" a lábamra. Nem szoktam hagyjni, mert még pici és úgy tudom ártok a gerincének. Jól gondolom h ne hagyjam, h "próbálkozzon"?
2012. okt. 16. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez reflex, majd elmúlik.
2012. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem kell hagyni hogy álljon. Inkább fektesd a hátára, és a két kezeddel a két kis talpát nyomjad neki óvatosan, illetve tartsd oda, amikor rúg, és akkor "dolgozik" is, de nem is árt vele semmit.
2012. okt. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden baba ezt csinálja...
2012. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na igen, erre énis rájöttem, ezt én is tudtam, de úgy látszik nem teljesen értettétek a kérdésem magyarázatát, viszont a 2. válaszolónak köszönöm szépen, nagyon jól megfogalmazta a választ arra, amire kiváncsi lettem volna!
2012. okt. 16. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

így van, nem szabad hagyni, jól gondolod :)

nem azért áll fel, mert képes rá, hanem reflexből csinálja.

a gerinc szépen fokozatosan fog megerősödni, először a sok hasonfekvéstől a nyak körüli izomzat, így lesz kész a forgásra, amitől középen is szépen megerősödik az izomzati, így a kúszáshoz lesz elég erős a gerincet tartó izom, ami a mászásra készíti elő és a mászástól erősödik meg annyira a háta, hogy az ülés és állás nem fog ártani.


tehát igen, jól gondolod :) 1 hónap múlva ha megfogod a kezét, fel akarja majd húzni magát ülésbe, ez pont olyan reflex lesz, ezt sem szabad majd hagyni. vagyis felhúzhatja magát, csak egyből vissza is kell majd fektetni :)

2012. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!