Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes anyukák! Ti hogy...

Kisgyerekes anyukák! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Mosás-ügy, segítséget kérek.

2 kisgyerekem van, 1 illetve 3 évesek, de nálunk minden nap 1x legalább megy a mosógép. Leeszik, csokis lesz, koszos lesz, foltos lesz,bugyi, zokni....és már össze is gyűlt a mosatlan...Mit tegyek, h kevesebbet mossak? Ja, és egybe mosok mindent!!



2012. okt. 17. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez van...mosni kell...
2012. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 és fél éves kisfiam van és én is naponta mosok,van hogy 2szer is.Ez van.
2012. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De máshol azt olvasom, h kisgyerek(ek) mellett heti 2-3x mos.....Azt hogyan?
2012. okt. 17. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy 4 éves fiam volt, plusz mi ketten a férjemmel. Ha nem mindennap mostam, akkor hétvégén 2 adagot is. :) Mostmár van még egy fiam is, 1 hete még mindennap mostam! Ja, és én válogatok is, a fiam és a kicsi ruháját külön mosom, a mienket pedig fehér-színes alapján rakom külön. Úgyhogy nem hiszem, hogy ezzel lehet bármit is tenni, ha nem akarod a gyereket koszosbam járatni. :D Engem a mosogatás is teljesen kiborít, bár arra a mosogatógép jó megoldás lenne, ha lenne rá pénz és hely... :S
2012. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell rögtön lekapni az összekenődött ruhát a gyerekről ha otthon vagytok. Egy nap egy garnitúra, és mindjárt nem úgy gyűlik, mintha egy nap alatt elkenne 3 garnitúrát. Evéskor meg tegyél eléjük valamit, konyharuhát, vagy előkét, azzal is kivédhető 1-2 folt.
2012. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy csináljuk? Ugyanígy. Szerencsére van tároló helység, így ott tudok teregetni, mert régen olyan volt a nappalink, mint egy kínai piac a sok kiaggatott száradó cucctól.

Anyukám meg azzal segít, hogy elviszi a vasalatlant és úgy hozza vissza, hogy csak be kell pakolnom a szekrénybe. Mindig mosok és most is alig lehet lecsukni a szennyestartó tetejét, de nem tudom elindítani azt a rohadt mosást, mert még minden szárító tele van nedves cuccokkal. Megoldás nincs, mossál, és örülj, hogy nekünk már van mosógépünk.

2012. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sehogy az hülyeség.
2012. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2,5 és 4 évesek. míg az ő cuccaikból naponta mosok, van hogy két adagot is, addig magunkra csak heti 2 max3 adagot. ez van....

én mostanában a fürdővizükben miután kiszálltak kimosom az alsóneműjüket/zoknit/harisnyát, a fűtéscsövön meg is szárad másnapra. így olyan sok darab sem kell és a mosógép sem megy annyit talán.

2012. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van. Nálunk Heti 3x megy, hétvégén meg nagymosás, ami 3-4 adag. Úgyhogy rengeteg van. Amin tudok spórolni, hogy a gyerekek benti ruháját 2-3 naponként cserélem (ovi, bölcsi), persze, ha nem eszik le. Pulcsikat is csak 2-3 naponként mosom, a nadrágokkal is ugyanígy volnék, de az nagyon koszolódik, így, abból minden nap tisztát kapnak. Még egy tanács, vegyél nagyobb szennyes kosarat, így kevesebbnek tűnik ;)
2012. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma 14:30, nagyot mosolyogtam az ötleteden!:)

Igen, csak hozzáállás kérdése...végülis lehet nagyobb szennyes gyűjtőt is venni :DD

2012. okt. 17. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!