Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak amikor éjjel...

Mit csináljak amikor éjjel 2-3 szor felkel a babám és nem akarom mindig megszoptatni? Ti mit csináltok ilyenkor? 3,5 hónapos

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 14:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem akarod megszoptatni? Simán elképzelhető, hogy ennyi idősen még 2-3szor is éhes! Én mindig megetettem az enyémet, hisz nem 10szer kel.
2012. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ringasd. Esetleg kínáld vízzel (nem fog neki kelleni). De mindenkinek az a legjobb, ha megszoptatod.
2012. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
hát nem tudom!tegnap éjjel pl 2 óránként felkelt és azért az egy kicsit fárasztó hogy 2 óránként etessem!nem csak nekem de szerintem így az ő pocakja sem tud pihenni nem?
2012. okt. 17. 15:04
 4/36 Jégtánc ***** válasza:
71%
Az ő igényei kell nézni.Majd beáll lassan.Ha ő szopizni szeretne add meg neki.
2012. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
63%

Én megszoptatom, ha ez a szitu.

Igény szerint szoptatok, és van is hozzá tejem.

szerintem ennyi idős korában elfogadható még a 2-3 x-i szopi.

Enyém eszik 11kor, 3kor, 6kor. 8kor.

A hajnali 3-ast valamikor kihagyja, ha le bírom fárasztani, de nagyon pici még.

Szóval kétszer eszik éjjel, ritkábban 1x.

Ez van :)

2012. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%
még nagyon pici, majd beáll az éjszakai rend, én is így vagyok csak az enyém 10 hónapos, én ringatom, simogatom, így már egy hete nem eszik éjjel, elötte 3szor is szopizott.
2012. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%
Fél éves korig teljesen normális, hogy éjjel is enni akar a baba. A tiéd is még nagyon kicsi, szoptasd meg ha éhes! 2-3-szori felkelés még nem is számít olyan soknak. Fél éves kor után már elég nagy a baba ahhoz, hogy kihúzza egész éjjel evés nélkül.
2012. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Eddig is felkelt, vagy csak mostanában? Mert megpróbálhatod simogatni, ringatni, vízzel kínálni, ahogy írták előttem is, de a felkelés okát kéne kitalálni. Lehet hogy fejlődési ugrása van, akkor csak szoptatni tudod, mást úgysem fog elfogadni. Lehet hogy a foga mocorog, az enyémnek 4,5 hónaposan bújt ki az első, utána kezdett el egyre többet kelni éjjel és én is szoptattam, mert attól megnyugodott, elaludt, viszont úgy hozzászokott, hogy utána már akkor kelt, ha nem a foga fájt... :S Szóval kukkancs be a szájába, nézd meg nem duzzad-e az ínye, ha nem tudod eldönteni, védőnő, gyerekorvos is segíthet. Ha azért fáj, vannak homeós szerek, pl. a chamomilla, a dologél, ami fogzásra van és ha ezzel segítesz, nyugodtabb éjszakáitok lehetnek.

Ha eddig is ébredt éjjel 2-3 alkalommal, akkor lehet, hogy ő szimplán ilyen beállítottságú, majd idővel elhagyja a szopikat, de addig csak ezt tudod tenni...:) A pocakját pedig nem kell félteni, max. te leszel baromi fáradt, a pocak attól még jól érzi magát!

2012. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
én mindezt értem csak az a baj hogy napközben alig akar 1 szer aludni így sajnos én sem tudok pihenni!!pedig az kell hogy legyen tejem!ideges vagyok és nagyon fáradt!de sajnos a párom sem ért meg
2012. okt. 17. 15:22
 10/36 anonim ***** válasza:
37%

Én sem tudok aludni napközben, ez ezzel jár.

szopi és ennyi.

Annak örüljél, hogy tudsz szoptatni.

Sokan mindent megadnának ezért.

2012. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!