Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött ikrekre emelt...

Koraszülött ikrekre emelt csp. -t kapunk. Azért kaptuk meg, mert 1500 gr alatt volt a születési súlyuk.1 évesek lesznek, felül fogják vizsgálni hogy indokolt-e még az emelt csp. Voltatok hasonló helyzetben? Megkaptátok továbbra is?

Figyelt kérdés
Mozgásfejlődésükben vannak lemaradva,egy évesen még éppen csak nemrég kezdtek el mászni, ülni, állni, menni még semmit sem tudnak. Egyéb súlyosabb betegségük nincs, de ez elég sok plusz munkát igényel tőlünk.

#koraszülött #ikrek #emelt csp #1500 gr alatti születési súly
2012. okt. 17. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülötteknél az 1500 gramm születési súly alatt 3 éves korig jár a tartósan beteg családi pótlék akkor is ha nincs más betegségük. Az erről szóló igazolások egy évig érvényesek, ezért 3 éves korukig minden évben újra kell azt igazoltatni, hogy még mindig 1500 gramm alatt születtek.
2012. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is koraszülöttek voltak az ikreim és én is emelt családit kapok rájuk de nekem azt mondták hogy egyéb betegség nélkül 2 éves korukig kaphatjuk rájuk az emelt családit. Ha szakorvos igazolja hogy van valamilyen tartós betegségük akkor utána is adják.
2012. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, akkor mi egy külön eset vagyunk: csak a B iker lett 1500 alatti, betegsége nincs, nemsokára két évesek lesznek és még sosem kértek semmilyen papírt, adják továbbra is az emelt csp-t. Nem is mondott ilyet senki, hogy felül fogják vizsgálni, stb.
2012. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem 800g-al született a fiam,most 18 hónapos,kapjuk az emelt pótlékot továbbra is,és nekünk is azt mondták,hogy 3 éves korig ez így is lesz.nem kellett beadnunk semmi papírt
2012. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
mi most a nyáron lettünk koraszülöttek az ÁEK-ben, nekünk is csak 3 éves korában kell felülvizsgálatra menni. Lehet, hogy az orvostól függ, hogy mennyi ideig állítja ki???
2012. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. megkérdezhetem, hogy mekkora súllyal születtek? Enyém 1360 gramm volt, 29. héten, nincs semmi visszamaradása.
2012. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 1380g-al született 30. hétre, mi nem kapunk emelt családi pótlékot, most 17 hónapos, semmi baja nincs, Dévénnyel időben csinált mindent.
2012. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-nek: Ha 1500 g alatti súllyal született, akkor járt volna nektek is az emelt családi pótlék, akkor is, ha nincs semmilyen probléma vele.
2012. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Utána érdeklődtem és tényleg 3 éves korig adják, akkor is ha nincs egyéb betegsége a babának. Nekem másfél évesek az ikreim de 1 éves korukban nem kellett újra papírt kérnünk, hogy 1500 g alatti súllyal születtek. Valahogy nem is látom értelmét. :-)
2012. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. A MÁK küldött egy papírt, olyat amit beadtunk legelőször, volt vele egy hivatalos levél is, hogy ha nem adjuk be újra a szakorvos által igazolt papírt, akkor visszaállítanak sima csp-re.

Köszönöm mégegyszer hogy írtatok. 30. hétre születtek, 1470 és 1490 grammal. Nagyon jól jön a plusz pénz, azt hiszem Isten így is gondot visel rólunk. Dévényre járunk, szerintem ez szuper. A fejlődésneurológus (aki egy szóval sem mondta hogy a Dévény csodákra képes) annyira lehúzta őket, hogy sosem tudnak majd írni, meg ilyenek.

Most meg 11 hónaposan (a Dévénnyel) 9 hónaposnak felelnek meg, tehát a koraszüléssel együtt koruknak megfelelőek.


Köszönöm a válaszokat!!!!

2012. okt. 20. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!