Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kislányom laptopfüggő?

Fél éves kislányom laptopfüggő?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 7 hónapos a kislány, ha a kiságyából nézi a meséjét laptopon, akkor 2-3 órát elvan vele, nézi, ha éhes ugye sír, de el is alszik rá. Foglalkozunk vele sokat, játszunk is órákat vele, sétálni is járunk, de ez normális, hogy minden nap 2-3 órát mesét néz? ja és ugyan azt a félórás mesét nézi, más nem érdekli... olyan is előfordul, hogy elvesszük a laptop elől, akkor vissza akar menni, visszanéz, fordul és sír.

2012. okt. 18. 14:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egyáltalán nem normális...


Mármint az, hogy egy ekkora gyerek laptopon mesét nézzen:(

2012. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem nem normális, és igazából nem a mesenézéssel van bajom, mert az én fiam szokta nézni, de nem 2-3 órát egyfolytában. Sajnos erre te szoktattad rá, tetszik neki és persze, hogy sír ha elveszed előle. Hét hónaposan a a forgolódás gyakorlásával kellene foglalatoskodnia nem 2-3 óra mesenézéssel.
2012. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem sem normális, hogy 7 hónaposan 2-3 óráig mesét néz. Főleg meg nem laptopon. Szoktasd le róla. Írd ki dvd-re, reggel megnézheti 1x a tv-ben. Legalábbis én így csinálnám.
2012. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Jesszus, hogyan jutott egyáltalán eszetekbe, hogy egy fél éves gyerek mesét nézzen, ráadásul laptopon? :-O


Beszélj egy védőnővel, szívesen elmeséli, mire van szüksége egy fél éves gyereknek. A laptop nem lesz közte. :-))))

2012. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz. Oké,hogy neked egyszerűbb,de ne cseszd már tönkre a gyereked szemét,testét agyát. Ráérsz még ezzel leszedálni.Kúszni-mászni finom motorikát kéne gyakorolnia...
2012. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ő már simán forgolódik minden fele, azzal nincs gond, meg fel is áll, ha talál valamit, amin felhúzza magát, meg egyébként is, csak hamarjába össze esik. megyünk vele állatkertbe, élményfürdőbe, otthon játszunk vele, egyedül is játszószőnyegezik, de az esti elalvás az általába a 2-3 órás meséjére történik. egyébként semmi baj azzal amit napközben csinál, csak én sem voltam benne biztos, hogy ez a sok mesenézés jó. egyébként, ha a tv-ben megy ugyan ez a mese, és észreveszi, miközben játszunk vele, akkor leül, ledermed és nézi ja és akkor ki van zárva a világ :)
2012. okt. 18. 14:26
 7/21 anonim ***** válasza:

ez tényleg gáz! az én 3 évesemet nem ültetem le 3 órát mesét nézni :O

és úgy kérdezed ezt, mint ha a 7 hónaposod kapcsolná be magának a laptopot! ha megnéz egy fél órás mesét a tv-ben azt mondom, hogy oké, de laptopon 3 órát? tönkremegy a szeme, miért kapcsolod be újra és újra neki?

mondjuk nekem az sem okés, hogy ébren 3 órát tölt a kiságyban, 7 hónaposan kúsznia-másznia kéne körbe a lakásban!

2012. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy viszitek mindenfelé, kap sokféle ingert, mert ez a normális. De a tv, dvd, laptop még igencsak ráér.

Nekem a nagyobb gyerekeim 9 és 13 évesek, de még ŐK SEM ülhetnek a gép mellé minden nap! Ha igen, akkor az max. 2-szer egy óra!

2012. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a felnőtt, csakis te szabod neki mennyi mesét fog nézni. Nyilván nem ő kapcsolja be magának a laptopot.

1x engedd neki megnézni a mesét, aztán menj és játssz vele.

Persze hogy bealszik rajta, hiszen este már álmos és kidől közbe, de biztos vagyok benne hogy akkor is ugyanígy elaludna amikor álmos ha nem lenne előtte a laptop.

2012. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát azért az egész lakásban nem kúszhat mászhat, csak ahol meg van oldva a babavédelem :) És az az ő nagy szobája, konnektor, sarkok, élek mentes. de arra is gondoltam, hogy azokat a plüssöket elvenném őket és kicserélném másikra, amik abban a mesében vannak, akkor lehet jobb lenne... bár nem tudom, beazonosítja-e, hogy azt a mesét nézi, amilyen plüssel játszik... a laptop az messze van tőle a szeme miatt, ő a kiságyból nézi. de lehet, hogy csökkenteni kéne folyamatosan a mesenézése idejét, vagy kapásból megszüntetni?
2012. okt. 18. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!