Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak h ne szenvedjen...

Mit csináljak h ne szenvedjen a babám?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes babámnak szorulása van.Adtunk neki kúpot is, akkor kakál de utána ugyanúgy szenved, nyom, erőlködik de nem jön neki semmi.Még egy puki sem.A védőnőm azt mondta h higgyem el h nem szenved mert ez egy természetes reakció a babánál.Én viszont nem hiszem el mert aludni sem tud szegénykém és sokszor felsír emiatt.Mit lehet ilyenkor tenni?A kamilla teát csak ritkán issza meg mert általában kiköpi.A glicerin kúpot meg nem akarjuk állandóan használni h ne szokjon hozzá.
2012. okt. 18. 18:16
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
79%
Espumisan csepp,étkezések előtt 25 csepp.Azt hiszem,de kérdezz utána.Lábát tornáztasd.
2012. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szopizik vagy tápszeres?
2012. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kíváncsicska ***** válasza:
Nekünk a 15 csepp is elég volt espumisanból.Egy próbát megér.De még ott van az infacol is (mondjuk nekünk az nagyon nem jött be)Plussz egy kis torna a lábakkal.
2012. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szopizik a babám.Infacolt használunk de úgy tűnik az nem vállt be.Kipróbálom akkor az espumisant.
2012. okt. 18. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ebben a helyzetben voltunk mi is.. vettem levolacot, espumisant, glicerines kúpot, de semmi...

Nekünk végül a biogaia protect baby csepp vált be, napi 5 csepp kell belőle, jó hasfájásra, székrekedésre, bukásra mindenre...


7 hetes kisfiú anyukája

2012. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál előfordul, hogy 1 héten egyszer van csak széklet, mert olyan jól hasznosul az anyatej, hogy nincs salakanyag, vagy csak minimális! Ne kínozd szegény babát kúokkal. A kamillateáról pont a napokban olvastam, hogy tönkreteszi a babák bélflóráját és emiatt kórházba is került egy baba. Nem biztos, hogy attól erőlködik, mert kakilnia kell. Valószínűleg fáj a pocija, de ez "normális" kb. 3 hónapos korig. Sétálj vele, masszírozgasd a pociját, tornáztasd. És az sem feltétlenül hasfájásra utal, hogy a baba nyöszörög és összehúzza magát... neki még minden mozdulat nagy erőfeszítésbe kerül... Az Infacol és társai nekünk egyik babánál sem vált be... (3 fiam van)
2012. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Az en kisfiam 13 hetes, csak anyatejet kap.En is nagyon sajnaltam szegenykemet... Az Infacol nekunk arra jo, hogy ne puffadjon fel, konnyebben emesszen, de teljesen nem oldotta meg a problemat, kakalni nehezen vagy nem is tudott neha. A mi dokink is legyintett, hogy ez termeszetes, en csak sajnalom. Tejcukrot irt fel. Napi haromszor max bebiteaba tenni. Az indok az volt, hogy nem tehetem a tapszerbe, mivel nem kap, igy tegyuk a teaba. Egy honapig szenvedtunk (lazmeroztem), aztan kiprobaltam, hogy csak a cukrot keverem ossze a forralt vizzel- bejott. Ugyanis a teatol meg szekrekedese lett.

A lenyeg: 1 lapos teaskanal tejcukor kb 40 ml felforralt vizbe, nekunk az elso alkalomtol eleg volt egyszer egy nap, most mar csak akkor adok, ha nem kakal egy napig. Napi egy kaka eleg, es mindig kakal a tejcukros viz utan. Ugy tunik helyretette a rendszeret:) Es ne add fe, probalkozz tobbszor ha nem fogadja el!

2012. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!