Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagypapájával mennyi időközö...

A nagypapájával mennyi időközönként kell találkoznia egy kisbabának, minimális megjelenési időközönként és időtartamban?

Figyelt kérdés

A nagypapa elfoglaltsága miatt kérdezem. és egészséges-e a kisbaba lelki/családi életére nézve ha a nagypapa a második feleségével együtt jön (aki nem ugyanaz a nagymamával).

Szakember válaszát várom, nem kisiskolásokét.



2012. okt. 19. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha azt szokja meg, hogy a nagypapa nem a nagymamával van akkor teljesen természetes lesz neki. Gondolom az a más nem havonta más.

Kisbaba lelkivilágára szerintem nincs köze, ahhoz hogy a nagypapa kivel van.

Ilyen alapon akkor az elvált szülők sem kezdhetnék újra, pedig az sokkal közelebbi rokon.

2012. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakemberként... Így akár három nagymamája lesz a picurnak. Nem lesz ez rossz neki, az értékrendjét Te/Ti építitek fel, befolyásoljátok. Ha Nektek rossz ez, és ezirányba terelitek, neki is az lesz. Ha Titeket nem zavar, akkor fogjátok fel úgy, akár a kisgyerekek, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Hidd el, a korlátokat, az előítéleteket, az ítéleteket Te/Ti adjátok neki. Neki mindenki imádnivaló, aki őt szereti, és mosolyogva néz rá.
2012. okt. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nálunk is 3 nagymama van,abszolút nem zavarja egyik gyermekem sem.Tudják hogy van apa részről ,anya részről és hogy van ....mama:)
2012. okt. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szakember vagyok, hanem anyuka, aki ilyen szituációban van.

1. Nagymama és nagypapa együtt (anyósomék).

2. Nagymama egyedül (anyukám).

3. Nagypapa és új barátnő (apukám és a nője).

Most fog születni a 3. babánk, még az első babánál nem volt túl jó a viszonyunk apukámmal, de most már szuper, mondhatnám, hogy a legjobb az összes nagyszülő közül.

Mivel mindketten aktívan dolgoznak, apukám és a b.nője is, ezért csak hétvégén tudunk találkozni. Általában ők jönnek át hozzánk, ilyenkor alvás után jönnek (kb du 3-4 között) és este 6-ig szoktak maradni, néha picit tovább. Valamikor úgy jön ki, hogy jönnek hétvégén, aztán a következő hétvégén is, de van, hogy csak 2 hét múlva. Apukám b.nője úgy szereti a gyerekeimet, mintha a saját unokái lennének (egyébként nincs neki saját unokája). És én is szeretem ezt a nőt, nagyon jól bánik a gyerekeimmel.

Ennek a nőnek van egy kis kertes háza, alapból nem ott laknak, csak nyaralóként funkcionál most már, szinte egész nyáron lent voltunk az összes hétvégén, mindig ott is aludtunk, nagyon szuper volt a hely is, és velük is lenni, a gyerekeim nagyon jól érezték magukat mindig.

Ezt az egészet egyébként az én anyukám nem nézi túl jó szemmel, de hát ez van, ezt neki el kell fogadni. Anyukám még mindig haragszik apukámra az új barátnő miatt, pedig már régi történet. Viszont csak magában haragszik, egy szót sem szól emiatt, a gyerekek ebből a konfliktusból semmit nem látnak.

Szerintem ha mindenki kulturált és intelligens, senki nem szid senkit, akkor a kisgyereknek jó, ha minél többen szeretik. Csak hát fontos, hogy ne szidjon senki senkit.

2012. okt. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha szakember válaszát várod akkor talán nem itt kellene kérdezned, hanem megfizetni egyet.
2012. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőkkel egyetértek. A gyerkőcnek az lesz a természetes, amit elfogadtatok vele.

Miért ne lenne egészséges? Ha nem havonta van új nője akit az útszélén szed össze, akkor mi lenne a gond?


Időtartamra pedig hogy érted? Pl. kéthetente 3 óra???? Ilyen nincs, minden családnak más az életritmusa, ha ott laknak tőletek két utcányira, akkor akár többször is összefuthattok vele, ha 150 kilométerre, akkor lehet, hogy csak kéthavonta....


Amúgy meg ez nem a pszichológus ingyen válaszol rovat, itt unatkozó kisiskolások és anyukák vannak főleg, ha tényleg szakmai tanács kell, akkor kérj segítséget a családsegítőben pl.

2012. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, már a kérdésed is kisiskolás szintű... Mégis mi baja lenne egy KISBABÁNAK? tuti lelki roncs lesz, mert az öreg nem látogatja, vagy jön az új asszony is. Micsoda idióta feltételezés...


Ja , szakember vagyok, pszichológus és gyermekvédelmis szoc. munkás.

2012. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is az én részemről 2 nagymama van (apait inkább hagyjuk), mégis mi baja lenne? Minél többen szeretik, annál jobb!
2012. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi kb. 3-4 havonta megyünk a nagypapához, mert messze lakik. A második feleségről meg majd megtanulja, hogy ő az XY néni, semmi baj nincs azzal.
2012. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a probléma lényege, hogy klasszikus család-modelt szeretnénk természetesnek beállítani a kisbaba (és néhány év múlva már rákérdező gyermek) életébe, nem csonka családét. Mivel a feleségemmel nagyon szeretjük egymást, és örökké együtt akarunk maradni. Mivel mi mindketten csonka családban nőttünk fel, és tudjuk mit jelent az amikor nincs jelen az egyik szülő. Nem szeretnénk ha az lenne a természetes és elfogadott a későbbiekben a gyermeknél, hogy egyik szülő ezzel a másik azzal él. A felelősségteljes párválasztásra helyeznénk a hangsúlyt.
2012. okt. 20. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!