Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell adni a Vigantol...

Meddig kell adni a Vigantol D-vitamin cseppet?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok akadva,mert tegnap kérdezte tőlem valaki,hát mondom nekünk az elején írt fel a doki egy üveggel az elfogyott azóta nem írta ki. Azt mondja hogy neki még mindig kell adnia és már elmúlt fél éves a babája. És most olvasgatom hogy valaki 1 valaki 3 éves koráig kell adnia. Marha jó,én ezt nem tudtam és ugye 2 hónapig volt elég a csepp és most 4 hónapos a lányom.. Vény nélkül is adják??
2012. okt. 19. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy adják-e vény nélkül, de a kutacs csontosodása miatt és mert nagyon hamar nől 1 éves koráig mindenképp kell neki adni. Nekem 3 hónapos a babám és még félig van az üvegcse. Hogy sikerült ilyen hamar elhasználni? Napi 1 cseppet kell neki adni, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy nem olyan ütemben változik a kutacs ahogy kellene akkor emelnek adagot.
2012. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
3 éves koráig kell nálunk. vényköteles. nekünk napi 2 cseppet kell adni.
2012. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekünk is két cseppet kellett! Hát marha jó,na akkor jövőhéten megyek is a dokihoz íratni... Azt se tudtam mire kell igazából,nem mondott semmit..
2012. okt. 19. 09:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

a csontosodási folyamatok miatt kell. Sokat nőnek még ilyenkor és nem tudod neki máshogy pótolni. Én gyerekorvost váltanék, ha nem írná ki amit szeretnék.

2012. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éves koráig adtam neki
2012. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát,de ha mondta volna basszus,honnan szopjam ki a kis ujjamból? Első babám.. Most mérges vagyok nagyon rá. Ilyet.. Köszönöm a válaszokat anyukák! Hát gondolom baj nincsen,mert ugye szokták nézni a kutacsát havonta,szal gond csak nincs,de azért ez felháborít,mert akkor kell a szervezetének a d-vitamin..gondolom másért is.
2012. okt. 19. 09:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy miért kell neki adni, de mivel rendesen feldolgozza azt az egy cseppet nem kell neki több. A szomszédnak napi 3at kell adni mert nem nől össze a kutacsa. Akkora a 7 hónapos babának, mint a fiamnak volt 2 hónaposan. Teljesen gyerekfüggő, hogy mennyit igényel a szervezete.
2012. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gabszem ***** válasza:
csak két hónapig volt elég a csepp? a lányom 7 hós koráig volt elég az első üveggel, csak napi 1 cseppet kell adni. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy addig kell D-vitamint adni a babának ,amíg nem érheti a bőrét napfény. Hát jövő nyáron 1,5 éves lesz a baba és már visszük majd strandra (persze nem a tűző napra) de addig biztosan adjuk majd neki a cseppeket.
2012. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig télen-nyáron, 1-3 éves korig télen.

Kislányom 2 éves, most már adom Neki.

2012. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1 éves koráig naponta 1 csepp, azután telente is napi 1 csepp, mert akkor kevesebb a napfény és a D vitamin az immunrendszernek is jó. A fiam 3,5 éves, most télen még neki is adom a gyerekorvos javaslatára.
2012. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!