Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülötteknek való (0kg-to...

Az újszülötteknek való (0kg-tol 12,18kg-ig) autós gyerekülés (hordozó) hány hónapos korig volt jó a babátoknak?

Figyelt kérdés
Csak,mert ugye több dolog is befolyásolja nem csak a súly.

2012. okt. 22. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első lányomnak 6,5 hónapos koráig volt "jó", mert már majdnem túllógott a feje a hordozón, de akkor már tavasz volt.

A kislányom pedig 5 hónapos és széltében sem fér el a téli cucc miatt, meg a vállpánt is épphogy jó, úgyhogy megyünk autósülést venni.

Van olyan gyerek is, akinek majd' 1 éves koráig is jó.

Ha még csak most mentek vásárolni, akkor figyeljetek arra, hogy a hordozó vállpántja minél magasabban legyen, mert nem egyformák!!!

2012. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem attól is függ hogy a babád mikor ül biztonságosan! Mert addig hiába ülteted bele ilyen rendes autós ülésbe amíg még hanyatlik. Amik vannak ilyen hordozók, általában 9 kg-ig jók, na már most nagyjából 9-10 hónapos lesz - ha nem több - mire eléri ezt a súlyt. Szóval addig szerintem megtanul stabilan ülni! :) De ez is olyan hogy lehet hogy a te babád már 7 hónaposan ülni fog, míg az enyém majd csak 9 hónaposan...szóval szerintem ez a mérvadó ebben a kérdésben, hogy hogy fejlődik a pici.
2012. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Még nem veszünk,majd később,még pár hónap.
2012. okt. 22. 09:52
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok és nem értek egyet a másodikkal.

Nem az a mérvadó, hogy mikor tud ülni a baba, mert ha a vállpánt már a váll alatt fut, az egész egyszerűen baleset esetén kárt okozhat a gyerekben, nem szabad úgy semmilyen ülést sem használni.

A 0-18 kg-os autósülések (a jók) annyira dönthetőek, mint egy hordozó, és nyilván a vállpántok eleve magasabbról indulnak. De az biztos, hogy abba nem raknék újszülöttet.

Az én 5 hónaposom sem tud ülni természetesen, de nincs választásunk. Pedig kényelmes egy bevásárlóközpontban is úgy járkálni, hogy a bev.kocsira csak ráteszem a hordozót és kész. Most meg majd cipelhetjük kézben, mert ha a pici kocsinkba berakjuk a babakocsit, akkor már nincs hova rakni a megvett cuccokat. :)

2012. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,ezek a dolgok miatt kérdeztem,tapasztalatokra voltam kiváncsi. Egyenlőre olyan ülést akarunk venni amit együtt adnak (multifunkciós)babakocsival de még ez sem biztos. Szerintetek érdemesebb együtt megvenni vagy inkább külön? A babakocsira való az azért mégis rakható kocsiba is és babakocsira is de a sima autós az nem biztos,hogy jó a babakocsira. Ugye?
2012. okt. 22. 10:01
 6/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, és nem szeretnék vitatkozni és a saját tapasztalatomból írtam, hogy az én babám fejlődik stb. Azt gondolom hogy igaz hogy ha a váll pánt már kicsi akkor nem használható, viszont ha egy rendes autós ülésbe ültetünk egy olyan babát aki még nem ül akkor képzeljük el hogy a kanyaroknál és döccenőknél ő mit fog csinálni...de ahogy mondtam nem vitatkozom. Csak ezt még szerettem volna hozzá tenni. Vannak olyan autós ülések, amiket lehet dönteni, pont ilyen esetekben, és így nem kényelmetlen a picinek sem - ha még nem tud ülni - viszont biztonságosan becsatolható hiszen a vállpánt magasabban van.
2012. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Kedves 2.!

Miért ne vitatkozhatnánk? Mindketten kulturáltan elmondjuk a véleményünket, abból baj nem lehet, sőt nem csak a Kérdezőnek segíthetünk, hanem másnak is, meg egymásnak is.

:)

2012. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!

A sok az egyben babakocsinál kérlek, indokold meg, hogy milyen esetekben tennéd a hordozót a babakocsi vázára! Nem kekeckedem, hanem tényleg segíteni szeretnék Neked. Én is néztem az ilyen babakocsikat, mégsem ilyet vettem.

2012. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
van olyan autósülés ami dönthető és szűkítöbetét is van benne,az enyém 7hónapos de már 8.5 kg,72cm,kinötte a 0-11kgosat hosszra is tehát a feje túllóg és az öv sincs megfelelő helyen szóval csere..
2012. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Nekem multifunkciós babakocsim van és sokat használom a hordozót a vázon is! Pl. ha autóval megyünk valahova nem tudom még pluszba barakni a mózeskosarat is a kocsiba, vagy ha egyedül megyek bevásárolni (ami elég sűrűn előfordul) babakocsival akkor is muszály hordozóval mennem, mert a mózes alá szinte semmi fér ezekbe a babakocsikba sajnos. Direkt ilyen kocsit vettem, mert ezt tudom legjobban kihasználni.

2012. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!