Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a tápszeres...

Miért van az, hogy a tápszeres babák szinte végigalusszák az éjszakát?

Figyelt kérdés

Az én lányom anyatejes,de 3-4 óránként ébred éjjel is.A tápszer laktatóbb?Este fürdés után 7körül szopizik,este 10-kor,fél2 körül,hajnalban 5körül,és reggel 8-kor szopizik.Aztán nappal ugyanígy 3 óránként.Ujszülött korától így megy.Sok tápis baba pedig már 1hós korától max hajnalban ébred enni.

Miért van ez?



2012. okt. 22. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tápszer nehezebben emészthető (tovább tart). De nagyon sok ellenpéldával lehet találkozni. Az én babám pl. egy darabig tápszert is kapott (mert pár hétig kórházban voltam 1 hós kora körül) és kellett jó pár hónap, mire utolértem és újra csak anyatejes lett - na kb. akkor, 3 hós korában kezdte átaludni az éjszakákat és egy-egy fogzásos szakaszt leszámítva ez így is maradt.
2012. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, laktatóbb, lassabban emésztik meg, így később lesznek éhesek. A fiam is 8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat.
2012. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam tápszeres de nem alussza végig az éjszakát sose.. óramű pontossággal ébred 3 óránként enni éjjel is. Naponta 8x 130ml eszik..


8 hetes kisfiú anyukája

2012. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jégtánc ***** válasza:
93%
Ez is csak tévhit.Nagy fiam tápszeres volt,3 évig nem aludta át az éjszakát.Kisebbik fiam anyatejes,ő átaludta már születése délutánjától:) Kicsi lánykám most 8 hónapos anyatejes,és van hogy átalussza van hogy nincs.Nincs összefüggés.
2012. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Tápszeres babámnak esze ágában sincs átaludni az éjszakát.
2012. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

hát a kicsi lányom 1,5 évesen még simán kelt éjjel enni ő tápis de még most is előfordul h éjjel kér enni/inni


a másik kettő anyatejesen 1,5 évesen végig aludták az éjszakát


szal szerintem ez nem általános dolog


amúgy mennyi idős is a gyereked?

2012. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor az én kislányom ellenpélda, ugyanis míg anyatejes volt, akkor végig aludta az éjszakát, de miután tápszeres lett felkelt éjjel is.
2012. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem a tápszertől függ.Mindkét lányom ugyanazt a tápszert kapta.Az egyik még 3 évesen sem aludta át az éjszakát, a másik pedig az elejétől fogva igen.
2012. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányom 2 hónapos koráig anyatejes volt átaludta az éjszakát. Most, hogy tápszeres már nem.
2012. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónapos, tápszeres és átalussza az éjszakát. Viszont nappal 2 óránként éhes. Ha a tápszer annyira laktató lenne, nem lenne éhes ilyen sokszor.
2012. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!