Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés. Úgy...

Hozzátáplálás kérdés. Úgy tűnik, hogy a krumpli megfogja a kislányom hasát illetve fáj is neki. Ilyenkor mi a teendő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Eddig 3X kapott krumplit, először nem volt gond, de a 2. alkalom után fájt a hasa, ezért egy napot kihagytam és úgy kapott újra, megint hasfájás lett a vége. Most hagyjam egy ideig a krumplit és próbálkozzam mással? Vagy adjam csak kevesebbet? Hány napot hagyjak ki ilyenkor? A kihagyás alatt azt értem, hogy tápszer kapott, semmi mást. A másik, hogy krumplit és almát is kapott, mert az alma (amit már kapott előtte is) volt a főfogás, a krumpli meg a kóstolás. Lehet, hogy a kettő együtt okozta a gondot? Köszi a válaszokat.
2012. okt. 22. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az első ételek, amiket ehetnek mind székletfogóak.

alma, krumpli, répa, mind székletfogó

próbálkozz esetleg sütótökkel, őszibarackkal...

bár azt nem írtad hány hónapos.

2012. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 5,5 hónapos. Már egy ideje kóstoltatok vele, volt, hogy egy egész adagot megevett és nem kért utána tápszert. Őszit már kapott, csak azt csak bébiétleben tudtam neki adni, és utólag jöttem rá, hogy abban cukor van, azt meg nem adnék. Fagyasztottat nem kaptam. Alma és krumpli, még ezeket kóstolta. Akkor megpróbálom a sütőtököt.
2012. okt. 22. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babámnak kb 2-3 hét kellett, mire megszokta a bélrendszere, hogy nem csak anyatejet kap. Addig keményet, és nehezen kakilt. Nem nagyon történt változás az étrendjében. Most már a krumpli-répa főzelék simán át megy rajta, nem bogyózik, hanem szép puha a kakija.

Az én babám a nyers reszelt almát nem bírja, fáj tőle a pocakja. Evés után jó 4 órával még alma szagút büfizik, és fel is jön szegénykémből. A krumplit simán bírja, és nem hinném, hogy nálatok gondot okozna, inkább amit legelőször írtam, hogy most tér át a bélrendszer és meg kell szoknia.

2012. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!