Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba kaphat már...

6 hónapos baba kaphat már zöldborsópörét meg hús féléket és még milyen ételeket?

Figyelt kérdés
Ha tudtok írjatok már egy pár receptet vagy valamilyen internet oldat ahol rendes receptek vannak. Előre is köszönöm.
2012. okt. 22. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De miért akarsz ilyen hirtelen ilyen drasztikus változást a kisbabád emésztésének? Miért nem lehet fokozatosan, türelmesen, lassan?
2012. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Zöldborsót lehet, viszont csak átpasszírozva, a héját még nem eheti. Emellett ugyebár répa, krumli, sütőtök, cékla, gesztenye, alma, körte, banán, barack, meggy. Husiból szárnyasok inkább, és fiatal csirke mája is mehet. Rizs, és ha már be van vezetve a glutén, akkor tészta, persze nem tojásos, csak mondjuk durum...


Én még külön főzök az én 7 hónaposomnak, nem "rendes" ételeket, úgyhogy abban sajnos nem tudok segíteni...

2012. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen kapja a hozzátáplálást a lányom már 4 hónaposan kap hozzátáplálást.Én csak azért kérdeztem,hogy ne legyen most már annyira egy hangú a hozzátáplálás.
2012. okt. 23. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:

4 hónaposan?


Szem becsuk és elszalad innen, jó messzire... én nehezen tudom tolerálni ha valaki még a mai világban is ilyen elveket követ. De hiszem, hogy még a leghülyébbek is jót akarnak a gyereküknek, csak nem áldotta meg őket túl sok ésszel az Úr.

2012. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves ötös! Ez a ne adjunk semmit a gyereknek 1 éves koráig,mert minden allergizál,csak Magyarországon volt divat az elmúlt 10 évben.De megdőlt,mert egyre több a tej,meg liszt,meg fruktózérzékeny--e miatt.Kezd visszajönni a régi,hagyományos etetés,minél előbb,mindent.Csak olvass utána.Azért mert Te hiszel valamiben és a másik nem,nem biztos,hogy az a jó,amit Te gondolsz.
2012. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen már 4 hónaposan kapott hozzátáplálást és mi azzal a baj ha lehet akkor miért ne kapjon semmi baja nem lett neki tőle. Nincs már annyi tejem és tápszert nem igazán akarok neki adni és így szépen elkezdtem a hozzátáplálást.Amúgy is már 4 hónaposan el lehet kezdeni meg az én lányom már 6 hónapos.Na de mindegy jó válaszokat nem kaptam.
2012. okt. 24. 08:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os:

attól, mert a háborúban muszáj volt korán elkezdeni a hozzátáplálást, vagy mert az akkori ellátó rendszer miatt még nagyanyáink, anyánk idejében is (anyósom 20 hét szabit kapott csak, utána gyerek bölcsibe ment, ő pedig vissza gályázni), attól az még nem helyes.


Én nem azt mondom, hogy 1 éves kor alatt ne adjunk semmit, hanem azt, hogy egy alig pár hónapos kisbaba érzékeny, még anyatejhez szokott belecskéit ne terheljük már meg olyan dolgokkal, amivel egy felnőtt is nehezen birkózik meg, hisz a hús feldolgozási ideje a gyomornak több óra.


De nem érdekel, ki mit csinál, az én gyerekeim nem úgy nőttek fel, hogy büszkén döngettem a mellkasom, hogy 4 hónaposan már mindent eszik.

Az ételek okozta bajok pedig felnőttkorban jönnek elő, emésztőrendszeri betegségek formájában vagy akár szívproblémák, cukorbetegségek által.


ÉN nem tudnám elviselni azt a tudatot, hogy nem tettem meg mindent az egészségükért. Ha más igen, az nem az én problémám.

2012. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

receptek.

[link]


[link]


[link]


Én nem gondolom,hogy ezek a receptek a háború előtti időkből maradtak ránk,mikor nagyanyáink a szántón dolgoztak.

És ha a kész bébiételek sokaságát nézem,amit már 2 hónaposan ajánl,akkor sem a 1945 jut eszembe.

De azt tudom,hogy a narancs az allergizál 1 éves kor előtt.magyarországon.Szerinted a déli országokban mit adnak a 3 hónapos gyereknek?? Mert szerintem azt,ami ott terem---narancsot.

2012. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

...vagy anyatejet, de ha az nincs, akkor kecsketejet.

Vajon miért hiszed, hogy pont narancsot? Csak mert ott terem?

2012. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!