Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli gyermeketeknek...

Egy év körüli gyermeketeknek hogyan alakul a napi étrendje? Mikor, mit, és mennyit eszik? Bevezettétek-e már a tehéntejet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Az én, lassan egy éves gyerekem még mindig csak a bébikajákat hajlandó megenni. :( Persze a babapiskóta, kenyér, pufi, ilyesmi jöhet(ne) töménytelen mennyiségben, de "normális" ételt nem hajlandó enni. Igaz, fogacskája is még csak 2,5 van. :) (Emellett imádja a tápszert!:D)

A másik: lassan bevezethető a tehéntej. Ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapasztalatok. Milyen tejet, s hogyan "kell" bevezetni?

Köszi! :)



2012. okt. 23. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam már 13 hónapos, azt eszi amit mi, vagy ha mégsem lenne itthon olyan étel amit szívesen adnék neki, akkor vannak még tartalék bébipapik :) Attól függetlenül hogy csak annyi foga van, adhatsz neki darabosat csak puha legyen amit szét bír nyammogni.

Nekünk is ilyen problémánk volt egyébként hogy nem volt hajlandó normális kaját enni. Ez akkor változott meg, amikor hagytam hogy egyen Ő. Bár minden olyan amikor eszik, de eszik! Próbáld ki, hogy adsz neki is kanalat, és hagyod hagy próbálkozzon.

Tehéntejről azt hallottam hogy vizezve kell először, hát vizeztem, aztán a következő alkalommal már nem. Szerintem teljesen fölösleges vizezni.

2012. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos az enyém is.

Mi most épp ott tartunk, hogy a mi szánkból már kinézi az ételt (mindig kunyerál, ha eszünk, akkor is, ha előtte megette az adagját), viszont, ha a mienkét adom, abból nem eszik meg annyit, hogy jóllakjon, ezért bébiétellel, vagy saját, csak neki főzöttel pótolom. Ez nagyon macerás, de bízom benne, nem tart sokáig...

Tehéntej: folyamatosan kínálom (nem vizezve, tisztán a 2,8-ast), hol iszik pár kortyot, hol nem. Szopizik még, talán ezért sem kell neki annyira...

2012. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Fiam 11 hónapos múlt. Reggelivel és vacsorával nincs gondunk, kenyeret bármivel megeszi. Az ebéd az néha érdekesen alakul, mert ha olyanja van megeszi a mi kajánkat, de készenlétben kell lenni valami másnak is, mert van hogy nem kell neki a miénk. Így gyakran van, hogy neki még külön főzök. Ha mi eszünk általában odajön és megkóstolja a kajánkat, sokszor csak azért mert kíváncsi mit eszünk. Mi tápszeresek vagyunk és a tehéntejjel úgy vagyok, hogy majd meglátom de még várok vele, mert kiszámoltam, hogy ha normálisabb tejet veszek neki az is kb annyiba kerül mint a tápszer amit használok, így még szerintem ráérünk. De úgy fogom próbálni, hogy a tápszerhez fogom hozzátenni, és folyamatosan csökkenteni fogom a tápszer mennyiségét, és növeli fogom a tejet.
2012. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem iszik sok tejet, az enyém is még anyatejes :) Valószínű emiatt. A legnagyobb mennyiség amit 1x megivott az 1 deci tehéntej volt.

Első válaszoló voltam

2012. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy 14 hós kislányom van. Már eszi, ami mi eszünk, de azért tartok itthon bébiételt is végszügség esetére.

Mi most kezdtük a tejet adni.

Reggel tej, este táp.

Ha minden rendben lesz, az esti tápot is lecseréljük tejre.

Addig nekem sem ette a mi ételünket, míg ki nem jött a rágófoga. Azóta nyugi van.

2012. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekérdezek.A tejet forraljátok?
2012. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én bolti tejet adok, és nem forralom. A házi tejet viszont FORRALNI KELL!
2012. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én sem forralom a tejet.
2012. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi forraljuk a tejet! Mizo 2,8 vagy 3,5

Felforralok kb. 2-3 adagot neki és pici befőttes üvegbe tárolom a hűtőben. Így nem kell szöszmötölni vele, amikor már kéri. Csak megmelegíteni.

2012. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5/9 és 9/9 vagyok

elfelejtettem írni, hogy már 15 hósak vagyunk, és én sem tudom, mennyi idős koráig kell forralni, de így nyugodtabb vagyok.

Eleve magas hőmérsékleten vannak kezelve ezek a tejek.

És olyat is hallottam, hogy a "nyers tejtől" szeles lesz a gyerek, és görcsöket okozhat.

Ezt sem tudom alátámasztani vagy cáfolni.

2012. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!