Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez? Többi lent.

Mit szóltok ehhez? Többi lent.

Figyelt kérdés
26 hetes kismama vagyok, tegnap voltam barátnőmnél, akinek van egy 8 hetes babája. Mikor beléptem az ajtón, hallom hogy ordít a baba, de ő mint ha meg sem hallaná. Kérdezi h kérek-e rostosat, sütit stb... Utána kérdeztem, hogy "felvehetem a picilányt?". Mondta, h nem, mert kézbe szokik. Mondom "picit sem?" erre leorrolt h nem. Tudomásul vettem, elvégre nem szólhatok bele más gyereknevelésébe, meg hát nem is nagyon tudok, mert első babámat várom! Mondta, h nagyon felvan szoktatva, most próbálja leszoktatni, már 4 napja csak sír állandóan, úgy alszik el, h álomba sírja magát! Na de kérdezem én: Tényleg fel lehet szoktatni egy pici babát? Mivel tapasztalatlan vagyok, nem tudom h mi a helyes, de azt éreztem, h majd megszakad a szívem és én nem bírnám sírni (üvölteni) hagyjni. Annyit még megkérdeztem, h nincs vmi baja? Mondta, h fél órája evett, tisztába van téve, nincsen fájdalma, egyszóval kézbe akar "menni"... Nekem annyira roszul esett, mert annyira törődő anyának tűnt mindig (bár persze nem látok bele az életébe,nem vok ott mindennap, lehet h már az idegrendszere is kivan). Én is ilyen leszek majd? Nem szeretném üvölteni hagyjni. Ti mit gondoltok erről? Az én véleményem az, h ez megviseli a babát.
2012. okt. 23. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Egy 8 hetes baba nem sír azért, mert kézbe akar lenni. Nagyon picike még, az anyukája közelségére van szüksége, és ezért sír. Sajnálom, hogy így viselkedik vele a barátnőd, ez így nem helyes! Elég szomorú, hogy minden nap álomba sírja magát a baba. És amúgy meg honnan tudja, hogy esetleg nem a pocakja fáj, és azért sír? Te pedig ha nem akarsz, akkor nem leszel ilyen, ezen ne aggódj. Ezt mindenki alakítja magának. Majd amikor pár év múlva neked lesz egy kiegyensúlyozott aranyos gyermeked, neki pedig esetleg nem ilyen lesz, majd bánja, hogy így viselkedett.
2012. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hagytam sírni a kisfiaimat. Soha nem ők nélkül sírnak. Mindkettő kiegyensúlyozott mosolygós, bújós kisgyermek. Nem hisztisek, nem kis akarnokok.

Ha te úgy látod jónak hogy felvedd és ölelgesd akkor tedd azt és ne törődj azokkal akik másképp gondolják.

2012. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek 7 hós korukig azért sírnak mert valami kell nekik, ösztönböl teszik és nem tudatból.

/ hós kor felett alakul ki, hogy megszokásból sírnak, azért mert már a tudatuk tudja hogy ha sír megkapja.

Vagy is 8 hetesen még nem azért van mert el van kapatva.


Persze 3-4 hósan már egyre nagyobb az akaratuk egyre kevesebb minden elég nekik, de még ekkor is csak az ösztönük müködik.


A régi kép hogy már picicnek hagyni kell sírni.... Mai anyukák és a mai kutatások már tudják, hogy ez nem így van, a babának meg kell adni ami kell neki, majd 7-12 hós kortól ellehet kezdeni a nevelési elveket gyakorolni.


nekem 2 lányom van, de mindegyik más volt ilyen picinek is. A kisebbiknek többet kell sírnia, mert a nagyobbal is kell foglalkoznom, de csak nyafogásig hagyom, ha álmos és azért sír akkor kettöt ringatok rajta aztán alszik. ha ées enni adok neki, ha kézbe vágyik felveszem.

2012. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Denisa W. ***** válasza:
100%
Igen, megviseli a babát, szerintem is. Azt olvastam sok helyen, hogy így "veszti el a bizalmát" anya iránt, hogy hagyják sírni és nem vigasztalják meg. 8 hetes baba még nagyon kicsi, persze, hogy szeretne többet kézben lenni, mert ott érezné magát biztonságban. Igen, ez tényleg fárasztó tud lenni, de sírni hagyni egy pici babát (és napokon át).... :( Én soha nem tudtam volna ezt megtenni, pedig a lányom mindig kézben volt el és mellette nekem is foglalkoznom kellett a nagytesóval, háztartással, stb.
2012. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyomat sose hallottam sirni, ahogy kicsit nyafogott rogton vettem fel! Most 6 honapos ha nem ehes, nem kakis akkor akar egy orat is eljatszik a foldon , kisagyba , pihenoszekbe magaba!!! Nem kapodott fel azzal hogy minden nyekergesre felvettem!!! Kiegyensulyozoztt , mindenkire mosolygo , boldog baba! Te ugy csinalod ahogy neked jonak tunik!!
2012. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 8 hetes a fiam. A barátnőd borzasztó rosszul csinálja. Ahogy előttem isírták egy ilyen kis picúrt nem lehet kézbe szoktatni. Bizony nálunk is van olyan nap amikor a fiam üvőlt ha nem kézben van. Máskor meg egész nap elvan a kiságyban/játszószőnyegen. Nem tudatosan sír, szüksége lenne az anyjára.

2012. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsinek az anyukája közelségére, bőre melegére is szüksége van, nem csak arra, hogy tele legyen a pocak és tiszta legyen a pelus.

VAnnak testi és lelki szükségletk is.


3 gyerekem van, nem hagytam őket sírni, nem lettek ez miatt elkényeztetett gyerekek.


Ez az anya kényelmét szolgálja és nem arra megy ki, hogy nem legyen "elkapatva" a pici.


Majd pár év múlva ül a sarokban, nem keresi mások társaságát...


Mutasd meg a válaszokat a "barátnőnek" az sem baj, ha megharagszik..

2012. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Nem biztos,hogy rosszul teszi,szerintem.Nekem 2 fiam van.Nagyobbik nyugodt baba volt,nem volt ilyen gondom vele,mert csak akkor sírt,ha éhes volt.A kissebbik viszont már pár hetesen szórakozott velem.Üvöltött,sírt,persze rohantam felvenni és abban a pillanatban,szinte mosolygott.Amint újra leraktam,kezdte elölről.Nos,igen valóban az anya közelsége kell nekik ilyenkor,de egy idő után rájöttem,ez így mégsem mehet tovább.A kezemben elaludt,elvolt dehát nem foghatom egész álló nap!Ekkor úgy döntöttem bizony néha muszály kicsit hagyni sírni.Oké,ránéztem mindig,nincs-e baja,de kb.10perc után lenyugodott mindig.Onnantól aztán nagyon jó alvó baba lett.Mai napig is az,2 és fél éves!Úgyhogy szerintem az újszülötteket igen is meg kell tanítani,hogy nem lehetnek indig anya kezében.De persze,mindenki úgy csinálja,ahogy akarja!
2012. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
A mi babánkat is csak így lehetett leszoktatni az ölbebabaságról, mert sok látogató miatt megszokta. És igen, te is ilyen leszel majd.
2012. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Majdnem elsírtam maga, ahogyan olvastam a történetedet. És hány ilyen buta, érzéketlen anyuka van, sajnos. :(

Nem valószínű, hogy Te is ilyen leszel, főleg, ha már most elítéled az ilyesmit. Sokan vannak, akik gyerek nélkül még azon a véleményen vannak, hogy hagyni kell sírni, nem szabad ölbe kapatni stb., aztán amikor ott van a sajátjuk, megváltozik a véleményük, és inkább a szívükre kezdenek hallgatni. Fordított esetről még nem hallottam.

Ha nem szeretnél megbolondulni attól, hogy semmit nem tudsz elvégezni, mert folyton ölben van a baba, azt javaslom, nézz utána, milyen hordozókendők vannak. A világ legjobb találmánya! Szabadon marad a két kezed, miközben a baba is békés. Én csak a másodiknál kezdtem használni, és én vagyok a környéken szinte az egyetlen anyuka aki nem idegbeteg a két gyerekétől. Nekünk rugalmas kendőnk volt, 6 hónapos, már kinőtte, és a terhes barátnőm már lecsapott rá. :)

Boldog babavárást és később örömteli babázást kívánok!

2012. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!