Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan játszatok egy...

Ti hogyan játszatok egy másfél éves gyerekkel? Milyen játékos verset mondtok nekik (csip-csip csóka)?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Építünk,énekelünk,mondókázunk,pakolunk,fűzünk,labdázunk, kirakózunk(állatokat a megfelelő helyre)

Csip-csip csóka,Zöld erdőben jártam,Nyuszi ül a fűben,ezeket mutogatjuk is.Olvassuk minden nap az Öreg néne őzikéjét.

2012. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legózunk, formakirakózunk, piramist építünk, kezdünk főzőcskézni, babákat etetünk, könyveit nézegetjük, azokból mondóka, dalocska, rövidke "történetek". Ének: hinta-palinta, búj-búj zöldág (ha a konyhában a lábaim közt közlekedik), sétálunk, sétálunk, egy kis dombra lecsücsülünk, nyuszi ül a fűben, kerekecske gombocska. Nagyjából ennyi egyelőre. Igyekszem felidézni a régi mondókák és dalok sorait, be kell vallanom, utána kell néznem a könyveiben, mert az elejét tudom, a végét elfelejtettem ezeknek.

Esténként már apa is itthon van, akkor már nagy csikizések, hempergések, összebújások vannak.

Ilyesmire gondoltál?

2012. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen!nagyon szépen köszönöm! :)
2012. okt. 23. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég kezdtünk járni "babusgatóra" és ott nagyon sok mondókát tanultunk. :)

Csepp, csepp, csepereg....

Süssünk, süssünk valamit...

Kerekecske, gombocska...

Bújj, bújj zöldág...

Megy a hajó a Dunán...

Hallod-e te kis kovács...

Volt egyszer egy házikó...

Így lovagolnak a huszárok...

Gyí, paci, paripa...

Csigabiga, gyere ki...

süss fel nap...

Csip, csip csóka...

Ez elment vadászni...

Hüvelykujjam almafa...

Esik az eső...


stb.... stb....

+ egy csomó dal (Halász Judit, Gryllus Vilmos)


Ezt ajánlom, itt megtalálhatod őket (nem biztos, hogy mindet)

[link]

[link]

2012. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... amúgy meg keménylapos könyvek, kockák, karikatorony, baba és babakocsi, formabedobó, hintaló, ugráló zebra, triciklizés, kismotor (tanuljuk) a kedvencek, ezekkel játszunk legtöbbet!
2012. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!