Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarja elfogadni a tápszer...

Nem akarja elfogadni a tápszert, valakinek volt még hasonló problémája?

Figyelt kérdés

15.-én múlt hónapos a kisfiam.Tápszeres 6hetes kora óta.Már elkezdtük a gyümölcsük és zöldségek kóstolgatását és nemrég a fürdést megelőző étkezést kiváltottuk pép majszolgatással.

Nos,annyira rákapott az ízére hogy már nem akarja elfogadni a tápszert,csak a pépet.

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Tippeket,tanácsokat szeretnék.


2012. okt. 23. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy azért nem eszi a tápszert, mert kapott pépet. A fiam 4 hónapos korában lett elkezdve hozzátáplálva, azt nem ette, amiket én készítettem neki, így maradt a bébiétel. Utána kipróbáltuk a tejpépeket is. Ő ette mindegyiket. Tehát tápszert is, bébiételt is és a tejpépet is.

Aztán fél éves korában a doktor nőnk közölte, hogy amit addig evett tápszert, az már nem elég kalóriás neki, vegyünk 2-es tápszert. És ugye már kis sem írta receptre. Na és nálunk akkor jött el az a pillanat, hogy semmilyen tápszert nem akart megenni. 5 fajtát próbáltunk, amit persze mind teljes áron vettünk meg, közel 1 hónapon keresztül küszködtünk, hogy egye, a végén már kanállal adtam neki a 200 ml tápszert és akkor belefáradtam. Nem kapott több tápszert. A tápszeres étkezéseket kiváltottuk tejpépesre. A tejpép is ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak szilárd és véleményem szerint laktatóbb is. És 1 évesen pedig bevezettem neki a tehéntejet.

A magyarázatodból kihagytad, hogy akkor most hány hónapos is, de ha kipróbálsz más fajtákat is és azokat sem eszi, akkor adj neki pépet.

2012. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos ha nincs más tegyél bele egy kis vaníliás cukrot. Hátha úgy megeszi :) Semmi baja nem lesz egy kis cukortól és így finomabb lesz. Nekem annó ezt tanácsolta a védőnő, de végül megette nélküle is a lányom.
2012. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a HA tápszer okozott ilyen gondot, az borzalmasan keserű, nem is csodáltam, hogy nem akarta megenni. Váltottunk ízesített tápszerre, és megszűnt a probléma (banános, vaníliás - igaz, ezek nem HA tápszerek általában).
2012. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hónapos múlt 15.én. És nem az ízével van a gond a tápszernek,mert régen ezt eszi már,és ez a 4. tápszer amit eszik.Egyszerűen jobban ízlik neki a gyümölcsös/zöldséges pép amit adok neki.
2012. okt. 24. 11:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval 4
2012. okt. 24. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!