Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki 4hósan már...

Adhatok neki 4hósan már dolgokat v. csak 6hó után?

Figyelt kérdés
3hós múlott a picim és szopizik,mikortól adhatok neki mást is a cicin kivül?!lehet már 4hótól?!
2012. okt. 23. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál inkább a 6. hónaptól szokták elkezdeni a hozzátáplálást. Tápszeres babák esetében szokták javasolni a 4. hónapot. Szerintem még korai, ne siesd el, de ha mindenféleképp szeretnél adni neki gyümölcsöt,vagy éppen csak gyümölcslevet, akkor beszéld meg a védőnőddel/orvosoddal, hogy ők mit javasolnak!
2012. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz 4 hótól egy kis reszelt almát vagy barackpürét.Én is 4 hónaptól kezdtem, most 7 hónapos a lányom és gyönyörűen eszik kanálból.Ne félj semmi baja nem lesz.Véleményem szerint a csak szoptatott babáknál is jobb megkezdeni hamarabb a kóstoltatást, mert később sokkal nehezebb "rászoktatni" a kanálra.6 hónaposan már kialakul a kis fejében a rend és nehezen szokik az újhoz.
2012. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a második írta:)

Próbálgassátok az ízeket, különben úgy jártok, mint én az elsővel: 7 hónapos korig kizárólag anyatej (5,5 hónaposan szerettem volna elkezdeni a hozzátáplálást), és ünnepnap volt, amikor megevett fél üveg bébidesszertet.

A kislányom most 5 hónapos, szereti az almát és az őszibarit, de még nem váltottam ki étkezést. Pedig lassan már kéne :)

2012. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz 4 hónaposan már barackot,almát,répát,krumplit,céklát,sütőtököt ilyesmit.Érdemes elkezdeni a kóstolgatást nehogy úgy járj,mint sokan,hogy lassan 1 éves a gyerek de még mindig nem eszik szinte semmit a tejen kívül.
2012. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Azért nem kell végletekben beszélni,hogy aki nem 4 hónaposan kezdi el a hozzátáplálást, annak a gyereke nehezen fogja megszokni az ízeket, vagy épp 1 évesen még semmit sem fog enni. Én betartottam a 6 hónapot a hozzátáplálással, a lányom 13 hónapos és már kb. 2 hónapja mindent eszik. Anyatejet is, de mellette is bármit megeszik, csak azt eszi amit mi. (plusz gyümölcsök) Na ennyit a gúnyolódásról :)
2012. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Senki sem beszélt végletekben, tapasztalatokat írtunk le.

Miért is sértődtél meg?

Senki sem gúnyolódott...

2012. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én speciel nem mondtam azt, hogy nem szokja meg az ízeket, csak nehezebben, mint az a baba akinél már 4 hónaposan elkezdik a kanalazást.Egy 4 hónapos még nem tud nagyon hozzászokni semmihez.Nem zavarja ha más időpontban fürdetik ha más időpontba eszik.Viszont egy nagyobb akinél már kialakul egy rend, nehezebb ezt bevezetni.Még egyszer kiemelem VÉLEMÉNYEM SZERINT!
2012. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért vetted gúnyolódásnak,inkább nézz körül itt is volt ezer kérdés,hogy anyukák panaszkodtak mert a gyerekük nem volt hajlandó megkóstolni semmit sem és már lassan 1 éves,ezt a hozzátáplálást is agyon bonyolítják és túl problémázzák sokan erre akartam utalni.Fiam 3,5 hónapos korától eszik mást is,igaz tápszeres lett 3 hónaposan de ha nem így alakul sem húztam volna 4 hónapnál tovább,1,5 éves imád enni,mindent eszik még tejet is,és semmi baja.
2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jaj,ne veszekedjetek!:(
2012. okt. 23. 20:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne siesd el! Ha csak nincs rá különösebb okod. Én hat hónapos koráig csak szoptattam. És később is csak nagyon lassan kezdtem el a hozzátáplálást. Most 15 hónapos és 14 kg :-) Még nem sikerült olyat adnom neki, amit ne evett volna meg. Pedig még elalváshoz és éjjel mindig szopizik.

Környezetem nem nézte jó szemmel, hogy nem adok mást neki. Elég sokszor beszólogattak "acsakjótakaró" nagynénik. Pedig soha nem nézett ki a lányom úgy, mintha éhezne. Jöttek az ötletekkel, meg a tanácsokkal, hogy az ő korukban bezzeg... Én meg csak azt feleltem, hogy ha az ő korukban nem tömtek volna minket mindenféle hülyeséggel, akkor talán most nem lenne mindenki allergiás valamire...

2012. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!