Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzt szokás adni...

Mennyi pénzt szokás adni manapság a dokinak szülés után?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
amennyit a postásnak hogy elhozta a csomagot
2012. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha ügyeletes orvosnál szülsz akkor nem vagy köteles pénzta adni ha meg akarsz akkor annyit amennyit tudtok és gondolsz, hogy megérdemel. Ha fogadott orvosod lesz ott más a helyzet ott viszont rákérdezhetsz mennyiért válla el. Ott ha mond egy összeget akkor adott. Ha nem akkor megint annyit adsz neki amennyit gondolsz, Én két évvel ezelőtt 40 ezer forintot adtam neki.
2012. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én nem adtam szülés után pénzt dokinak de nekem nem is volt fogadott orvosom.
2012. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 kislányom ( 6éves) : 50 ezer ! DE úgy látta, a doki arcán h keveselte !

2. lányom (3éves ) : 70 ezer ! Viszont ő nála komplikációs szülés volt !

3 baba : még nem tudom

2012. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pötyös Panni ***** válasza:
0%

kb.százezret.

Mindig megdöbbenek azon akik nem adnak, vagy csak minimálisat.Akkor már mindegy lenne ha nem adna semmit.

De sokaknak nem ér ennyit a feleségük vagy a saját biztonságuk.

2012. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alaszka ***** válasza:
Ebben Pest és vidék között nagyon nagy különbség van! Pesten élő rokonok barátoktól tudom, hogy ott 100 ezer körül van a "tarifa". Vidéken, legalábbis ahol mi élünk, 20-40 ezer között van, és itt nem igazán szokás az orvosoknak előre benyőgni, hogy mennyit kérnek. Ami szerintem felháborító is, ha ilyet tesz egy orvos, és ezt már a törvény is bünteti. A hálapénz azért hálapénz, hogy ha hálásak akarunk lenni, akkor adunk, annyit amennyit tudunk, és gondolunk. A legtöbb szülésnél egyébként orvos nélkül is minden rendben menne, és a jó orvos meg pénz nélkül is ellátja a szülő nőt. Ezt csak azért tettem hozzá, mert az utolsó azt írta, hogy nem érti, hogy valaki miért nem ad... Én az elsőnél, 40 ezret adtam, a másodiknál pedig 20 ezret, és egy üveg italt. Mindkettő doki választott orvos volt, egyik sem mondott tarifát előre, és nem nézte meg a jelenlétemben, mennyi van a borítékban.
2012. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 alaszka ***** válasza:
Ja, és nem azért mert nem fontos a biztonságom, vagy mert a férjemnek nem érünk többet, hanem azért, mert ennyire futotta, és mert a többi pénzt, inkább a gyerekre költöttük.
2012. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
pont tegnap votam egy anyukánál babaruha nézőben,annál a dokinál szült,ahol én fogok (Miskolc). kérdeztem emmnynit adott (egyébként jól élnek,nem szegények,apu külföldön dolgozik). beharangozta a mondókája ellején,hogy húúúh,nagyon sokat,nagyon sokat, azért,mert megkérdezte a dokitól,hogy mennyi lesz,ő meg megmondta és húúúh milyen sok. nah mondom magamban biztos adott vagy 150-et. és nem. 50E-et kért a doki. szerintem ez normál árnak számít. igaz a mi pénztárcánkhoz egy kicsit magam. szerintem 30-at tudunk majd adni neki,így meg sem kérdezzük mennyi lesz :)
2012. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk megmondta a doki h 40 ezerért vállalja a szülést
2012. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!