Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig lehet hagyni...

Mennyi ideig lehet hagyni sirni egy babat?

Figyelt kérdés
2honapos a kicsi,es nincs el egyedul,sokat sir,mindig kezen lenne,csak van egy 2,5 eves testvere,vele is kell foglalkoznom,nem beszelve a hazimunkarol,fozesrol.

2012. okt. 23. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem hagynám sokáig az biztos.Nálunk is most jön majd a kistesó 1 hónap múlva, és sokat gondolkozom mi lesz..Mert ugye bármennyire szeretném, nem tudom majd ugyan azokat végig zongorázni vele, mert itt a "nagy" lányom.

Én azon gondolkozom, hogy amíg főzök addig magamra kötöm, szerencsére párom segítő kész így ha valamit is takarítanom kell, akkor azt majd amikor alszik.A többi időben meg együtt vagyunk.A nagyot bele veszem a kicsi körüli teendőkbe, és minden happy... :D Na ez a terv, nem tudom mennyire megvalósítható, de biztos jobban tudod már, hisz benne vagy.

Na mindegy ezt csak leírtam, hogy mi az én jövőképem, hát ha TE meg tudsz belőle valósítani valamit! :D

Egyébként a nagy nem tudja "elszórakoztatni" a kicsit?(úgy értem, hogy mondjuk a pihenő székbe simizi, meg magyaráz neki, amíg te elmosogatsz)Vagy a pici csak téged akar?

2012. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

az attól függ,hogy hogyan és miért sír.

ha meggyőzödtél róla hogy nem éhes,nem pisis/kakis,stb akkor egy kis sirdogálástól semmi baja nem lesz.persze ha magánkivűl ordít azt nem hagynám.


esetleg rakd bele hordozóba és vidd magaddal a konyhába,vagy ahol dolgod van.hátha az is elég ha lát téged.

2012. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hat ez az, a hordozoban sincs el,hiaba hordom mindenhova. 1.nek,a nagyobb teso hiaba szorakoztatja,meg nem nagyon erdekli. En is ugy terveztem,h alvasidoben vegzek el,csak olyan szinte nics.delelott hosszut alszik kint kocsiban-nagynak is kell a seta,dutan meg csak szundizgat rajtam cicizes kozben,mikor atrakom a kisagyba,10-15perc es fent van.
2012. okt. 23. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a hordozást próbáltad már:)? A kicsinek pillanatnyilag az egyik legfontosabb szükséglete, hogy a testközeledben legyen, ezt kiválóan megoldhatod hordozókendővel úgy, hogy a naggyal is tudsz foglalkozni és a házimunkához is szabad a kezed, mindenki jól jár:).

Konkrétan a kérdésedre válaszolva:

szerintem _direkt_ nem szabad sírni hagyni a babát, hiszen neki Te jelented a biztonságot, és ha van egy olyan kézenfekvő "eszköz" mint a hordozás, ami megoldást jelenthet a problémádra, akkor érdemes lehet kipróbálni:).

2012. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy szándékosan egy percig sem szabad sírni hagyni egy babát (persze ha mondjuk épp wc-n vagy amikor a baba elkezd sírni és nem tudsz ott teremni 1 mp-en belül az nem tragédia). Jól mondta az utolsó, egy ilyen pici babának még nagyon fontos az anya testközelsége, és neked mint az anyjának kutya kötelességed ezt megadni neki. Praktikus lehet a hordozás, vagy addig csináld a házimunkát, amíg alszik és próbálj együtt foglalkozni mind a két gyerekeddel.

Biztos nehéz lehet, de ha már ilyen bátor voltál, hogy ilyen kis korkülönbséggel vállaltál gyerekeket, akkor boldogulnod kell valahogy.

2012. okt. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsonak: ha lenne alvasido-de szinte nincs.Ahogy mar irtam,rajtam elalszik,lerakom felebred. Csak a fontos dolgokra gondolok,pl nagyobbik oltoztetese,wc-zes utan kitorolni neki,kezmosas,bilimosas,ebed talalas,stb.Nem fogok neki vasalni,s kozben sirni hagyni...
2012. okt. 25. 06:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Ezeket mindmind meg tudod csinálni magadra kötött Kicsivel:), tényleg csak ajánlani tudom a hordozást, sok két kisgyerekes ismerősnél és baráti családnál bevált:). Egy próbát szerintem megér, ha nem tetszik, akkor nem muszáj csinálni:).

2012. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet befektetek egy hordozokendobe,mert Manduca hordozonk van,s abban egyelore nem szeret lenni.:-(
2012. okt. 25. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:

A "hordozós" vagyok:).

Nem csoda, hiszen nagyon kicsi még és az SSCknek, csatos hordozóknak fix a derékpántja, amitől a picikéket óriási terpeszbe "kényszeríti", ezáltal a hátukat is egyenseítve. Nem véletlen, hogy a csatosokat már ülni tudó, de inkább tipegő gyerekeknek ajánlja sok hordozással foglalkozó szakember.

Merre laktok?

Vásárlás előtt ha teheted, menjetek el szerintem egy hordozós klubba, vagy tanácsadót hívjatok, aki segít kendőt választani és megmutatni, hogyan tudod jól, mindekettőtök számára kényelmesen hordozni a picikét:).

2012. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van benne ulesszukito piciknek. Koszonom a tippet,amugy szlovakiabol vagyok. Azt hiszem kiprobalom a kendot.
2012. okt. 26. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!