Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le kell-e szoktatnom 14...

Le kell-e szoktatnom 14 hónapos babámat az éjszakai cicizésről vagy várjam meg míg magától elhagyja?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod/érezned. Sokan ellenzik a sokáig tartó szoptatást, sokan mellette vannak. Nekem pl nem okozott problémát az éjjeli kelés, mert amúgy sem vagyok jó alvó, és rengeteg tejem is volt, így 26 hós koráig adtam cicit este és éjjel a fiamnak. 2 nap alatt megszokta, hogy nem kap többet, és csak első este sírt. Szerintem arra ne várj, hogy magától hagyja el, mert én úgy gondolom, hogy már nem fogja. De ha neked nem gond, és jól esik mindkettőtöknek, akkor szoptasd nyugodtan. Ez az én véleményem, de biztos mások mást mondanak.
2012. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nálunk nem hagyta el több mint másfél éves koráig az éjszakai cicizést,sokszor 5-6 alkalommal is felkelt, tiszta álómkoros voltam.

Aztán apával szoktattuk le , együtt aludtak .Az első 3-4 éjszaka nagyon sírt aztán abbamaradt a sírás is.

Nekem nagyon nehéz volt nem átmennem hozzá amikor sírt, de minden éjszakával csak jobb lett és szépen le is szokott.Máig is apával alszik mert amikor nem volt apa itthon akkor visszaszokot és kezdtük előről az egészet.

De mostmár ott tartunk 2 évessen , hogy csak az esti elalváskor és ritkán reggel kéri még a cicit.

Lassan erről is leszoktatjuk:)

Sok sikert ha belefogsz a leszoktatáshoz!!!

2012. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biztosan leszoktatnám róla. Fizikai szükséglete már nincsen rá, a lelkit pedig mással helyettesíteném. Magától lehet, hogy óvodáig nem hagyja el. Vállalom a lepontozást, de szerintem a nevelés része a határok meghúzása is.
2012. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez pont az a korszak, amikor neked kell eldöntened. Semmiképp sem KELL leszoktatni, előbb-utóbb nyilván elhagyja magától is, de ha nincs kedved 2-3 évesen szoptatni éjjel, nyugodtan meglépheted, nem csecsemő már. A lényeg, hogy nagyon gyengéden, szeretettel, semmiképp sem egyedül sírva hagyva.
2012. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!