Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy egyen a...

B.Adrienn02 kérdése:

Mit csináljak, hogy egyen a gyerek?

Figyelt kérdés
15 hónapos babám semmit nem hajlandó megenni Reggelire kakaót fogad csak el, és legközelebb vacsorára hajlandó kb 5 falat kaját enni. 12 foga van már, szóval nem lehet arra fogni, hogy nincs mivel megrágni az ételt. Nem beteg, foga sem jön, egyszerűen a világon semmit nem eszik meg. Az túró rudit, joghurtokat meg ami nem normális étkezéshez való, azt töménytelen mennyiségben képes lenne megenni, de nem adok neki csak heti 2-3 alkalommal. Úgyhogy nincs eltelve semmivel. Nem is adok neki rendes étel helyett sem édességet sem mást. Egész nap elvan éhen és sem szépen, sem erőszakkal nem hajlandó enni. Most mit csináljak? A doktornőnk egy idióta, tőle ilyesmit nem lehet kérdezni, a védőnő pedig csak a vállát vonogatja, meg hogy biztosan tele van édességgel és az én hibámból nem eszik, hiába mondom, hogy nem kap ilyesmiket.
2012. okt. 24. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Azért a napi kétszeri étkezés az igen kevés. Még ha négyszer enne, nem ötször, akkor még azt mondom oké, de így ez tényleg kevés.

De annyi mindent próbálhatnál már adni neki. Bébiétel, tejpépek, kenyér margarinnal, felvágottal, sajttal, levesek, főzelékek, adhatsz neki kétszer kakaót is vagy ha egyszer adsz neki, akkor mondjuk 2 joghurtot, mert azért a napi fél liter tejalapú tápláléknak meg kell lennie.

Amúgy mióta csinálja ezt, hogy nem eszik? Hetek óta vagy csak napok óta? Nem lehet, hogy fáj a torka vagy jön még foga és azért nem eszik?

Mennyi folyadékot iszik? Mert lehet azzal van eltelve a kis gyomra és azért nem eszik.

Én azért lehet elvinném az orvoshoz, hogy vizsgálja meg, mert a napi 2 étkezés az tényleg karcsú.

2012. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnos tanácsot adni nem tudok, mivel így vagyunk mi! :( Szintén15 hónapos a lányom. Ma reggel ivott 1 dl kakaót, ami csoda, mert már hónapok óta nem volt hajlandó se kakaót, de tejet, de tápszert inni. Aztán utána 2 kanál ebéd...most uzsira meg egy fél joghurtot sikerült beleerőszakolnom! Igaz, ma délelőt kapott pár szem kukit, de csak mert úton voltunk és nem akart nyugton maradni. De amúgy én sem adok neki nasikat, túró rudit is ritkán,ebéd után (ha evett rendesen) vagy esetleg néha uzsira.

Nehéz ügy....remélem mond valaki valami okosat!:)

2012. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló! Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írtam, akkor használható információt tudtál volna írni! A gyerek inni sem hajlandó, azt is úgy kell beleerőszakolnom. Üdítőt inna rengeteget, de azt is csak ritkán kap, nem akarom, hogy asok édes löttytől tönkre menjenek a kis fogai. Egyébként meg ennyi ne nézz már satunak, hogy ezidáig nem kapott a gyerek szilárd kaját. 10 hónapos kora óta azt eszi, amit mi, kb 2 hónapja ilyen, hogy nem eszik nem iszik. A dokik csak legyintenek anyuka ne tegye ki felesleges vizsgálatnak a gyereket stb...

2 hónappal ezelőttig ami csak létezik mindent megevett, szóval abban egészen biztos vagyok, hogy nem nevelem rosszul. Egyébként meg azt is írtam, hogy a gyerek makk egészséges és a foga sem jön, de ha értelmezted is volna amit olvasol, akkor nem kérdeznél hülyeségeket már bocs! Esetleg normális tanács valakitől?

2012. okt. 24. 17:03
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Elnézést, hogy segíteni próbáltam!!!

Nem értem a támadó hangnemet!!!

Honnan tudod, hogy nincs neki egy torokgyulladása? Belenéztél a torkához?

Honnan tudod, hogy nem jön a foga? Csak mert van neki 12? A fiam még 2 éves sem volt és kint volt neki mind a 20.

És ki mondta, hogy rosszul neveled? Meg hogy nem adsz neki enni?

Amiket írtam, azokat tapasztalatból írtam, ugyanis a fiam hónapokig rossz evő volt. Hónapokig sírtam sokszor, mert nem akart enni. Úgy kellett szó szerint beleimádkozni a kaját, olyat és annyi mennyiségűt, amit csak tudtam. És igaz, hogy nem napi kétszer evett, hanem meg volt a 4-5 étkezés, de ha én nem próbálok meg mindenféle módszert, akkor ő is csak napi kétszer evett volna.

És azt is csak tapasztalatból írtam, hogy volt nagyon sokszor olyan, hogy a fiamra rájött, hogy nem akar enni, betegség pedig abszolút nem látszott rajta, nem volt lázas, nem köhögött, nem volt náthás, mégis elvittem az orvoshoz és kiderült, hogy vírusos torokgyulladása volt, ami miatt nehéz volt a nyelés és szinte semmit nem evett. Vagy éppen aftája volt, ami egy fehér hólyag a szájban és nagyon fáj. Vagy éppen puff, kijött egy foga, mindenféle előjel nélkül. Jobban mondva a nem evés volt az egyik előjel.

Meg attól, hogy nem törik neki át a foga, attól még azok törekszenek kifelé és az is érzékenyen tudja őket érinteni.

Ráadásul a fiam, egészen 16-17 hónapos koráig semmi általam készített ételt nem volt hajlandó megenni, csak a bébiételt és a tejpépeket, meg a kenyeret, mondjuk az mellé felvágott simán mehetett, de főtt ételt nem, csak üvegeset.

De ha te csak bántani tudod azokat, akik segíteni akarnak, akkor minek írtál ki kérdést? A gyereked tudná legjobban megmondani, hogy miért nem eszik, csak sajnos ő még nem tud beszélni és ha még te sem tudod, hogy miért eszik, akkor mi honnan tudnánk? Csak próbáltam néhány tippet adni, hogy mi lehet a nem evésnek az oka és miket és hogyan tudnád, ha kell beleimádkozni a kaját.

2012. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Ja és olyan is volt, hogy apósom a fazékkal, anyósom a fakanállal csapkodott, hogy valamivel eltereljék a fiam figyelmét, hogy egy fél üveg bébiételt bele tudjak kanalazni a fiamnak, mert a férjem már nem bírta nézni, hogy mennyire nem eszik a fiúnk és ő inkább bement.

De szerencsére másfél éves kora óta nagyon jó evő lett és azóta is.

2012. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Próbálj meg adni neki Vitacolan szirupot. Ez egy multi-vitamin készítmény, de állítólag étvágy fokozására is nagyon jól beválik.
2012. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Továbbra sem kaptad tőled hasznos választ, a gyereknevelésről pedig szintúgy nem kell kioktatnod.

A utolsó hozzászólónak köszönöm holnap megveszem a szirupot, remélem segít.

2012. okt. 24. 17:50
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én eddig sem és továbbra sem oktatlak ki, csupán segíteni szeretnék. Még mindig nem értelek.

Két dolgon viszont elgondolkodnék a helyedben. Az egyik az, ha joghurtot, túró rudit enne a gyerek, akkor nem hiszem, hogy az étvágyával van a gond, hanem az ételek ízével. Nem ízlik neki, amit kap. Ennyi idősen már nyugodtan lehet picit cukrozni vagy sózni, ezt nekem védőnő mondta, nem a magam fejétől találtam ki és talán jobban megenné az ételeket. Vagy esetleg változatosabban kéne ennie. Lehet több zöldséget kapott, inkább gyümölcsre vágyna vagy pont fordítva. Ezt is csak tapasztalatból írom. Bár azt egyik magyarázatodban sem olvastam, hogy egyáltalán mit próbálsz neki enni adni?

A másik dolog, ha a súlyán is látszódni fog ez a nem evészet, esetleg a vérképén, mert nem jut elegendő tápanyag, így vitamin és ásványi anyag a szervezetébe, akkor nem kell meglepődni, ha az orvosod alultápláltnak fogja tekinteni a gyerekedet és meg fogja kérdeni, hogy mit, hogyan csinálsz? És akkor hidd el, nem lesz okod felháborodni!

A vitamin pedig nem biztos, hogy megoldja a problémát, bár lehet vele próbálkozni. Volt már akinél ez tényleg megoldotta a gondokat.

Meg ha inni sem akar, abból pedig még kiszáradás is lehet. És inkább igyon teát picit ízesebben vagy gyümölcslevet, mint hogy kiszáradjon.

További szép estét!:)

2012. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak otthon nem eszik,vagy sehol sem?

Mert nálunk még a mai napig is van olyan(11 éves a nagyfiam),hogy itthon nem kell semmi,de ha lemegyünk a nagyszülőkhöz.ott bármi jöhet,még a békacomb is(persze csak vicc a béka).

Pedig nem főzök rosszul,mellékesen szakács vagyok.

És mégis! Itthon még a sz.r is ízetlen neki! :D

Az első válaszait én nem találtam kioktatónak,vagy ilyesmi.

Ilyenkor felsorol az ember mindent ami eszébe jut,és amiről már van tapasztalata.

2012. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sehol nem eszik! Egyébként meg ha fájna a torka vagy belül a szája, akkor a csokit meg hasonlókat sem enné, ehhez nem kell sok értelem. Na mindegy, lezárom a témát, nincs energiám több okoskodóhoz. Ja, még annyit, hogy a kedves segítőkész hozzászólónak valószínűleg gond lehet a felfogásával, mivel azokat hajtogatja, amiket már első körben letisztáztam.
2012. okt. 27. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!