Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Kisfiam feneke...

Mit csináljak? Kisfiam feneke írtó vörös, kb 2 napja. Semmin nem változtattunk, se pelus, se törlő, se krém.

Figyelt kérdés
Szinte vérvörös. Gyakran van széklete, ma pl. 4szer. Lehet fogzik, és attól? Mit csináljak a kivörösödéssel??? Neogranormonnal kenem, de nem sokat javít, azt látom...
2012. okt. 24. 19:26
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
29%
Nem szabad sokáig a szaros pelenkába hagyni,mert kikezdi a popsijukat!
2012. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Fogzástól volt nekünk is "csípős" kaki, egyébként máskor sosem volt gond, ugyanazon márkákat használhattuk előtte-utána is. Sok szellőztetés, törlőkendő helyett vizes/kamillateás vatta vagy zuhany, nagyon gyakori peluscsere, Sudocreme vékonyan + illatmentes babahintőpor használtak.
2012. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Elsőnek: GYAKRAN cserélem a pelust!! Ha kaki van, akkor azonnal, a pisit pedig elég gyakran! Ezeken nem spórolunk!

Ilyen még soha nem volt.

Másodiknak: nekünk is olyan "csípős" kicsit savanyú szagú a kaki.

2012. okt. 24. 19:35
 4/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk ilyesmi akkor fordul elő, ha "erős" a kakija a lányomnak. :) (Én így nevezem) Van két fajta eset: amikor kakál és nem vörös a feneke és amikor szinte azonnal vörös lesz. Innen gondolom, hogy amikor kicsit erősebb a széklete, az csípheti Neki valószínűleg. Hiszen én sem hagyom órákig a kakás pelusban. ( Jut eszembe elsőnek gratula a kulturált kifejezésmódért :D) Én ilyenkor mindig kenek rá egy kis canesten-t és az szépen helyrehozza. Utána pedig kenem tovább sudocrem-mel. Mi azt használunk. :)

2012. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

és mit nevezel "erős kakinak"? Tanácstalan vagyok...

Okokat keresek: fogzás, vagy betegség, vagy nem tudom...:(

2012. okt. 24. 19:44
 6/24 anonim ***** válasza:
Jah igen azt elfelejtettem írni, hogy fogzás esetén is erősebb a széklete. Igazából én sem tudom megfogalmazni milyen az erős széklet, én az állagára tudok következtetni, hogy az ami kicsípi a babák fenekét! (ez fogzás esetén gyakori) A szaga is erősebb például ... Sok mindenből lehet következtetni rá. Mindenesetre én megmutatnám a gyerekorvosnak, tudnak ráírni jó ecsetelőt ami hamar segít! Vagy ha az nem, szerintem a canesten többségében mindig beválik! :)
2012. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mennyi idős a Kisfiad? Nekünk a 4 év alatt egyetlenegyszer volt nagyon piros a popsija, de én csak Neogranormonnal kentem vastagabban, és 2 nap alatt elmúlt! De tényleg! Ez lehet sajnos betegség. Szed vmi gyógyszert? Esetleg antibiotikumot, mert beteg? Mert nálunk ez hozta ki, és valóban erős szaga volt a kakinak akkor. :( Vagy valami fertőzést kaphatott, így a bélrendszer most dolgozik rendesen ezmiatt. :( szegénykém, kívánom, hogy mihamarabb gyógyuljon meg!!! Próbáld főleg fürdés után, lefekvés előtt vastagabban bekenni a popsiját a krémmel. Írd meg, hogy hogy van!
2012. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Még annyit, hogy a mai napig ezt a krémet használom, ha szükséges. Vagy! Aloe Vera géllel bekenni a sérült bőrt! Na, az tényleg csodaszer! Érdemes kipróbálni! Nekem ha herpesz jön a számra, bekenem vele, másnapra egyszerűen eltűnik, mintha ott se lett volna! Nekem van itthon cserépben, és gyönyörű egészségesek! Ez a legjobb! Ezt tiszta szívből ajánlom!
2012. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8 hónapos, és nem beteg, és semmilyen antibiot.-nem szed.

Van már 6 foga, de eddig nem volt még ilyen..

2012. okt. 24. 20:08
 10/24 A kérdező kommentje:
Aloe-nk nekünk is van, cserepes. Az tényleg jó rá?
2012. okt. 24. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!