Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám megnyugtatni a...

Hogy tudnám megnyugtatni a nyugtalan, sírós babámat, aki mindenáron kúszni akar, de még nem megy neki?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 4 hónapos lesz, már megfordul hasról hátra, illetve hátról hasra is. Amint leteszem a játszószőnyegre, már fordul is át a hasára, hogy szemügyre vegye a környezetét, nagyon sokáig tudja a fejecskéjét tartani. A gond csak az, hogy egyfolytában "lökdösi" magát, olyan, mintha kúszni szeretne, de mivel szegénykém még csöpp ehhez, természetesen nem sikerül, sőt, néha hátrafelé tolat :) És erre természetesen torkaszakadtából sírni kezd rend szerint, alig lehet megnyugtatni ( ja, és amúgy is elég nagy hangú, izgága baba). Csinált valamelyikőtök babája hasonlót? Mikor fog vajon kicsit megnyugodni, akkor, amikor sikerül neki előre kúszni?

Még azt is megfigyeltem, hogy gyakran akar "maga mögé" nézni, sokszor feszíti meg a kis testét kifli formába. UTalhat ez valamire?

Előre is köszi a válaszokat!


2012. okt. 25. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám most lesz 7 hónapos, pár napja kezdett el kúszni.. Eddig Ő is nyűgös volt, ha nem tudott valamit elérni.. Egyszerű, foglald le valamivel, tegyél köré sok játékot, hogy arra koncentráljon, ne a kúszásra, szerintem arra még ráér.. :) Az én drágám tudod mivel szeret játszani? A popsitörlő zacsijával.. A kitekeredés meg teljesen normális dolog, próbálkozik a mozgásokkal.. Nálunk napról-napra új dolgokat csinál, próbálgatja a kis testét, miket tud.. :) Ja és a tolatás.. nekünk ez addig tartott, ameddig nem indult el előre, már nem csinálja..

2012. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Golan Trevize ***** válasza:

Az egyik gyerekem amikor próbálkozott a hasrafordulással, volt hogy másfél órán keresztül (!) mást sem csinált, csak próbált hasrafodulni, persze nem sikerült. Rettentő ideges volt ilyenkor mindig, rúgkapált, kiabált.

Majd megtanulja, hogy hogyan kell, és akkor elmúlik.


"sőt, néha hátrafelé tolat"

Ez meg teljesen természetes, a legtöbben így indulnak meg először.

2012. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!