Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok ilyen rossz...

Miért vagyok ilyen rossz anya? Hogy lehetnék jó anyja a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Borzasztó anya vagyok,az már biztos. 4 hetes a kislányom,egy gyönyörű,tündéri kisbaba. Ennek ellenére mégis borzasztóan érzem magam. Egész nap csak sírok,sokszor még szoptatás közben is,és türelmetlen is vagyok. Tegnap este már tápszert is adtam neki,20ml-t meg is evett,pedig megmondták nekem,hogy amíg egy kicsi tejem is van ne adjak neki,de annyira sírt,és a cicimet folyton kiköpte,de amikor kiköpte utána idegesen kereste,én visszatettem és ez ment két órán keresztül. Fejni nem tudtam,így hát bekevertem a tápszert. Tudom,hogy borzasztó,miközben adtam neki,akkor is sírtam,hogy más anyuka meg szoptatja,és én is tudnám,de nem vagyok elég türelmes. Végül mégis cicin aludt el,de rettegek saját magamtól,sokszor vagyok ideges mikor órákig sír,szegény hasfájós,pedig igyekszem odafigyelni,hogy mit eszek,de ebben is biztos én vagyok a hibás. Már megfordult a fejemben,hogy a picinek jobb lenne,ha meghalnék,vagy ha belehaltam volna a szülésbe,mert akkor nem lenne ilyen pocsék anyja. Aztán persze bűntudatom van,hogy hogyan gondolhatok ilyet,mert hát szüksége van rám,és én is imádom őt nagyon szeretem,de félek,hogy én csak értok neki azzal,hogy ilyen rossz anya vagyok,nem látom őt jól el,nem tudom miért vagyok ilyen rossz anya..Mit tegyek,hogy jó anyukája legyek? Borzasztóan érzem magam =(
2012. okt. 26. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szülés utáni depresszióba estel, irány egy psziciater
2012. okt. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy rossz anya!nekem sincs mindig türelmem!azt tudnod kell hogy nincs tökéletes anya a világon!majd idővel több türelmed lesz!de addig is szerintem is kérj segítséget egy orvostól!
2012. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg, bár gondolom azzal hogy kiírtad magadból már félig sikerült.

Szavaidból ítélve látszik, imádod a lányod, és hidd el jó anya vagy. Tudom min mész keresztül én is átéltem ezt, és mindenki aki anya lett, ez tényleg nem könnyű időszak. Próbáld bevonni apát is, és olyankor ne a házimunkával foglalkozz, hanem pihenj, kapcsolj ki. Ugorj le a kisboltba, és vegyél csokit---nálam bevált!

2012. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt érzi a legtöbb első gyerekes anya. Bár szerintem Nálad egy kicsit már sok, eléggé szülés utáni depresszió gyanús, persze nem vagyok orvos, szerintem épp ezért kérj segítséget orvostól! Ne szégyeld! Jah és az mindig megfogalmazódik bennem, hogy az nem rossz anya, akiben már felvetődik, hogy valamit rosszul csinál :) Kitartás, ha rendeződnek a hormonok, jobb lesz, de addig is doki!
2012. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
HA nem elég a tejed neki,akkor inkább tápszerezd,mint hogy egész nap sirjon az éhség miatt.Én iszom a szopis teát,fejek,ciciztetem mégse jön le 20-40ml-nél több a két mellemből összesen.Én is sirtam napokat,hogy rossz anya vagyok,mert a szoptatás a legalapabb dolog és nekem nem megy.De ez van,nem mindenkinek lehet sok teje.És én is rengetegszer türelmetlen vagyok,főleg mikor éjjel nem hajlandó aludni.
2012. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon jól esett,hogy szerintetek nem vagyok borzalmas anya. Apukája segít,de ő csak este 6 körül ér haza. Pont tegnap mikor láttam,milyen jól elvannak,akkor jutott eszembe,hogy tényleg nincs is rám szükség,mert az Apukája milyen jól bánik vele,nem úgy,mint én. Ő nem lesz ideges vagy türelmetlen,mikor sír a kicsi,maximum derűs értetlenséggel szemléli,ahogy erőlködik a kislány. Én meg persze ideges leszek sírok,és pánikolok,hogy vajon mi baja és miért nem tudok segíteni neki. Szedek Magne B6-ot de nem tudom,hogyan lehetne több türelmem,mert nem szeretném megijeszteni a kislányomat. =( Akkor nem fog emiatt még kevesebb tejem termelődni,hogy tegnap adtam neki tápszert? Milyen orvoshoz fordulhatok a bajommal? Mert a háziorvosom innen 3órára van,de ő mindenre azt mondja,hogy vírus,már évek óta,akármi bajom van. Itt ahol lakunk,meg csak a nőgyógyásznál voltam,megmondom őszintén. Védőnő ebben tud segíteni,vagy ez nem hatásköre? Azon gondolkozok,hogy szegény kicsim még csak 4 hetes mi lesz később,mikor már jönnek a hisztik,ha már most így kezelem,később csak rosszabbul fogom? Nem szeretnék ártani neki,szeretnék jókedvű derűs anyuka lenni,mint az Apukája,de miért nem megy? =(
2012. okt. 26. 08:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy Apuka türelmes és vidám, nem Ő van a babával egész nap, azért úgy sokkal könnyebb ám :-) A védőnő szerintem tud segíteni, hogy kihez fordulj a problémával. A szoptatáson meg nehogy sírj. A tápszer nem méreg. Sokkal inkább azt kapja a baba, minthogy éhezzen. És nem, nem vagy rossz anya, sőt.
2012. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem fog apadni a tejed attól a 20 ml tápszertől, mert az olyan kicsi mennyiség. Csak ha azt szeretnéd, hogy anyatejes maradjon, akkor arra vigyázz hogy ne állandósuljon a tápszer és ne növeld a tápszer adagokat, inkább rakd többször mellre és mindkét ciciből szopizzon, így jól lehet növelni a tejmennyiséget.

A hangulatod szerintem még a szülés és a hozzá tartozó változások hatása lehet. Annyi minden megváltozott körülötted, és talán "megijedtél" attól, hogy hogy fogsz ellátni egy babát, de ez teljesen természetes így az elején. Napról napra jobb lesz és belerázódsz a dolgokba. Pár hónap múlva már rutinos lesz minden. A védőnőtől (ha normális) nyugodtan kérj segítséget, akár csak annyit hogy hallgassa meg a problémáid és adjon tanácsot! Idővel minden kialakul és a maga medrében fog szépen folyni a kis életetek.

Apának meg persze könnyebb, hiszen ő csak esténként látja a babát és emiatt nagyobb türelme van még hozzá.

Szóval kitartás!

2012. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezen én is átmentem, nagyon rossz anyának gondoltam magam, mert 4 hetes volt a babám, amikor tápszerrel kellett etetnem, mert bármit tettem, ettem, ittam, elment a tejem... Szörnyen éreztem magam, h biztosan többet is tehettem volna, de nem ettől lesz vki jó, vagy rossz anya. Próbálj meg beszerezni citromfű teát a Dm-be, vagy talán a gyógyszertárban is lehet kapni, Herbáriás, pár 100 Ft. Nekem ez segített túllépni ezen az időszakon, mert nekem senki segítségem nem volt, párom reggeltől éjszakáig dolgozott, szülők, nagyszülők külföldön, barátok dolgoztak..Szóval tudom, h nem könnyű, DE próbálj meg megnyugodni, leküzdeni ezt, a babád miatt. Mert ő szeret téged, kellesz neki, szüksége van rád! Mikor ideges voltam, akkor a babám is mindig sírt és már sírva ringattam... Aztán erőt vettem magamon és határtalan nyugalommal közeledtem felé, az eredmény: meg sem szólalt, csak a szívemhez bújt és aludt! Bújjatok össze, ne foglalkozz semmivel, se házimunka, se főzés, fektesd magad mellé, vagy a szívedre, nézd a tv-t, lazuljatok. Vetkőzz le, hogy hogyha szopizni akar, rögtön cicire tudd venni és adagold be magadnak, hogy "együtt túlleszünk ezen az időszakon". Nekem a babám nagyon sokat segített. Csak feküdtünk napokig az ágyban, ő aludt, én tévét néztem, vagy volt h bealudtam én is. Hihetetlen jó volt! Közben teázgass és szedd a magdne B6-ot, calcium pezsgőtabi :)
2012. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo,dehogyis vagy borzaszto anya,ezt felejtsd el.Egyszer olvastam amikor meg terhes voltam hogy akiben felmerulnek ilyen gondolatok eppen azok a jo anyak.Tejjel kapcsolatban...3 honapig szopott a kislanyom,aztan egyre kevesebb tejem volt o meg ehes volt ezert potoltam,aztan persze elapadt.Sok ideig lelkifurdalasom volt hogy nem tettem meg mindent hogy anyatejet kapjon.Mostmar belenyugodtam,a kislanyom nagyon boldog kiegyensulyozott baba,es ez megnyugtat.Most tombolnak benned a hormonok,hidd el ezen mindenki atesik,ki konnyebben,ki nehezebben.Apukaval kapcolatban engem is megnyugtatott hogy o nyugodt volt dehat ok sokkal kevesebb idot toltenek a babaval igy azert konnyebb.Nyugodj meg szedj multivitaminokat es elvezd a babaval egutt toltott idot:)Kitartas:)
2012. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!