Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene enni egy 7...

Mennyit kellene enni egy 7 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos és 8200 gramm. A gyerekorvos szerint tápszerből az adagja 150 ml, hozzáteszem már 4 hónapos kora óta ezt mondja. Ahogy nő a gyerek nem kellene többet ennie?? Igaz én nem ennyit adok neki, mert nem lakik jól vele, és 1 óra múlva sír. A tápszeres dobozon 200 ml-t ír 7 hónapos korban. A lányom olyan 180-190 ml-t eszik meg és az orvos szerint sok neki. Azt mondják gyümölcsből is mondjuk egy fél, vagy negyed alma az adagja!? Lehetséges ez?? Legalábbis a lányom annyival nem lakik jól!
2012. okt. 26. 07:43
 1/8 gelazso ***** válasza:
0%

miért nem szoptatod??


új módszer hogy annyit adni amig jól lakik.nem éheztetni

2012. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom, mert 3 hónapos kora óta nincs tejem!! Igazából annyit adok neki amennyit kér, csak kíváncsi voltam hogy most tényleg sokat eszik-e, mint ahogy a doki mondja!
2012. okt. 26. 08:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb 180 ml fogy, 6 hós a lányom. Ebédre pedig egy egész banánt megeszik fél almával. 7,4 kg. Most kezdett rengeteget mozogni, gondolom a Te babád is. Kell nekik az energia, ha szüksége van arra a mennyisègre amit adsz neki, szerintem ne csökkentsd az adagját.
2012. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Golan Trevize ***** válasza:

A fiaim 7 hónaposan 270-300 ml-t simán bevágtak lefekvés előtt. Éjszaka megettek még 200-270-et.

Napközben nem kaptak tápszert.

A súlyuk kb. ennyi volt, mint a lányodnak.

Gyümölcsből 1 almával szerintem sosem laktak volna jól, főleg csak úgy magában.

Annyit adj neki, amennyivel jóllakik.

2012. okt. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 7 hónapos, hasonló súlyban van, 3 hónapos kora óta nincs tejem, a napi etetés így van az adag az kb. 1 üveg bébiételnyi:

Hajnal 6: Tápszer (230 ml)

Reggel 9: gyümölcs, vagy valamilyen reggelinek való bébiétel.

Délután 1: "főzelék + csirkehusi, vagy ebédnek való bébiétel.

Délután 5: A korának megfelelő tejpép.

Este 9: Tápszer (230 ml)


Mi ezt kb. 4-5 hónapos kora óta így csináljuk és imád enni.. :)

2012. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szóval akkor egyáltalán nem eszik sokat. Nem értem a gyerekorvos miért mondja!??

2012. okt. 26. 10:25
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként mi is így csináljuk!

Reggeli tápszer, tízóraira gyümölcs, ebédre főzelék, az uzsonnát most kezdtük kiváltani tejpéppel, vacsorára ismét tápszer!

2012. okt. 26. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy baba annyit eszik, amennyit Ő kíván.. Ha a fiam nem eszik csak pár korty tápszert, akkor majd a következő kajánál többet eszik, én sosem erőltetem.. nekünk sem esne jól, ha megtömnének.. :) Az orvosok szeretnek ijesztgetni..ha a babád jól érzi magát, ne törődj semmivel, hallgass az anyai ösztönre, annál tutibb dolog nincs.. Én most jöttem rá..
2012. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!