Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kanállal való evés tanítása,...

Kanállal való evés tanítása, de hogyan?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom. Kézzel szépen eszik, ha olyan a kedve, de néha ezt is a foldre dobálja. De kanállal egyáltalán nem hajlandó. Ha bele is teszi az ételbe a kanalat, azt vagy addig rázza amíg van rajta valami, vagy egyenesen ledobja. Kézzel túrna benne, ha engedném, de úgy is a foldon kot ki minden. Kb. fél perc alatt képes az egész adagot a foldre juttatni, így nem maradna mit ennie. Ha kulon tányért kap, akkor csak hiszti a vége, hogy o abban akar túrni amibol én adok neki. Ti hogy csináltátok? Melyik étkezés alatt hagytátok próbálkozni? Mit adtatok neki? Vagy még nem érett rá?
2012. okt. 26. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
még nálunk se alakult ki a kanállal evés pedig 2 éves lesz.ha van kedve akkor eszik de általában csak játszik vele.szerintem nem kell aggódnod majd ki alakul nála.
2012. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

még nem vagytok lemaradva,hisz még csak 1 éves!

én úgy kezdtem,hogy neki is mindig adtam kanalat,és hagytam hogy kevergesse az ételt,aztán később már ö is néha kanalazott a szájába,-de ez nyílván még elég ügyetlen mozdulat volt,és mindent kikent. 15hónaposan már egész szépen ette a sűrűbb ételt,mint pl a krumpli püré v.tejberizs. most 18 hónapos,és nem akarja,hogy segítsek neki,egyedül szeretne enni. úgyhogy még mindig minden kajás.


szóval:kitartás.előbb-utóbb majd ő is próbálkozik

2012. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!